Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć

 

właśnie niedawno zostałam szczęśliwym posiadaczem działki w Radwanicach, mam zamiar rozpocząć budowę na wiosnę, ale teraz chcę pozałatwiać sprawy związane z prądem i gazem. Może ktoś się orientuje jak to jest z gazem w Radwanicach (wiem że jest ale mogą nie chcieć podłączyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy przed ogrodzeniem działki powinnam sprawdzić jej wytyczenie? Moja jest wynikiem podziału większego kawałka na kilka przez geodetę, ale na wierzchu są widoczne jedynie zwykłe kije, które można swobodnie wyjąć i przestawić. Nie wiem czy jak bym rozkopała pod nim to powinnam znaleść jakieś trwałe oznaczenie granic działki? A może dla pewności powinnam najpierw wziąś geodetę aby sprawdził czy na pewno wg tych patyków idą linie podziału ? Nie chciałabym postawić płotu na czyimś gruncie , ani tym bardziej sprezentować komuś moje. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas też spore opóźnienia... można łazić po "poddaszu" i oglądać takie widoczki:

 

http://www.album.com.pl/ajkk27092004ujr/84040.jpg

 

a to już czeka na dole...

 

http://www.album.com.pl/ajkk27092004ujr/84041.jpg

http://www.album.com.pl/ajkk27092004ujr/84043.jpg

 

mam nadzieję, że po weekendzie będzie już wiecha!!! (tak przy okazji to w którym momencie robi się wiechę???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi jeszcze przyszło do głowy, że zależnie od tego w jakich układach żyjesz z sąsiadami, może dobrze by było, żeby byli przy tej wizycie geodety. W razie gdyby mieli wątpliwości co do jego pomiarów, od razu je sobie wyjaśnią. To może oszczędzić sporo nerwów - tak sądzę na przykładzie moich sąsiadów, którzy jakiś czas żyli na stopie wojennej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadraadae- u mnie to na razie sprawa przyszłości, czy raczej jej zabezpieczenia, gdyż akurat dwie działki ze mną graniczące nie są sprzedane, a trzecia strona to rów, więc nie ma problemu. Ale wolę się zabezpieczyć bo niewiadomo kto je kupi , więc wolę mieć spokojne sumienie, że wszystko gra. Muszę tylko znaleść uczciwego geodetę za rozsądne pieniądze, który to zrobi uczciwie, a nie da fuszerki, o czym czasami się słyszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...