Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.Na piasek z autogieldy trzeba uwazac .Nie kupowalem co prawda piasku ale kupowałem drewno kominkowe.Oszukano mnie na ilości i jakości.Słyszałem że na piasku tez oszukują.Nie twierdze że robią to wszyscy,ale jak poznac oszusta? Czy ktoś był na grzybach ostatnio?Chcę w końcu jechać na weekend do Lubiatowa na grzyby.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy kominek w starym budownictwie i z braku porządnego miejsca na składowanie opału zamawiamy dostawy raz na 1.5 miesiąca. Przeważnie z Autogiełdy, bo nie bardzo mamy pomysł, gdzie indziej szukać dostawców. Zazwyczaj jest niestety tak, że pierwsza dostawa jest ok, przy drugiej mały zgrzyt co do ilości, a z trzecią to bywa bardzo różnie :-?

Macie może sprawdzonych uczciwych dostawców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molly,

domek w sumie nie jest taki duży - ok 140 m plus 30 m garaż ale wszystko na parterze więc wydaje się wielki - kawał chałupy jak się patrzy z boku -to co w piętrowych domach jest rozłożone na parter i piętro, u nas wszystko na jednym poziomie - więc jest dwa razy tyle fundamentów, więcej ścian etc. No i ten dach - ponad 300 m ...

Jak znajdę chwilkę to wrzucę jakieś zdjęcia.

 

Kredyt jest koszmarny, ale staram sie nie myśleć o tym ...

 

Dzieci już lepiej, ale nie wychodzą z domu. Ponoć dużo dzieciaków teraz choruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz boję się troche tego Orlen-Gazu a szczególnie mrożnej zimy.Czytałem wypowiedzi użytkowników tej instalacji ,i są różne.Może robię błąd ,nie wiem.W 90% zdecydowałem się na Dragon-Gaz naziemny tam nie ma limitu czasu(mam nadzieję że kiedys podłącza Kamieniec do ziemnego.A jak u Ciebie przygotowania do zimy,czy kupiłeś piec CO?Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wziąłem Orlen ... i żona mi żyć nie daje

ale

1. Umowę mama na czas nieokreślony wiec jakby co to do widzenia

2. Będę grzał w tym roku pustą chałupę na więc nie ma takiego ryzyka zę braknie mi np. ciepłej wody

3. Zczytałem forum na ten temat i wypowiedzi malkontentów bez własnych doświadczeń mnie nie przekonują. (chociaż sam mam również obawy

4. Szukam wiarygodnych ludzi z przynajmniej 1 sezonem grzewczym historii

5. Orlen dostarcza również Propan

6. Piec, który chcę wybrać ma aprobatę na grzanie propanem butanem

7. tak czy inaczej czyli p czy pb musi być zbiornik podziemny z tego co słyszałem to progas daje zbiorniki podziemne

8. pb jest tańszy w eksploatacji jeżeli mam zyskać 1000 rocznie (w orlenie twierdzą, że 1.500 to warto zaryzykować

 

 

9. orlen wydaje tyle kasy na PR że nie ryzykowali by totalnie skopanej technologii. Awarie mogą się zdarzać ale żeby usterkowość w zimie byłą większa niż 10% to chyba nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK w tej chwili najtaniej jest w Gaspolu ale mają ceny do końca miesiąca.Na początku przy pierwszym tankowaniu mają wszyscy promocje a póżniej jest szara rzeczywistość.Z Dragon -Gaz rozmawiałem w sierpniu i ceny nie odbiegały od innych firm(skusili mnie tym że nie mają limitu czasowego i ilościowego).W razie zerwania umowy płaci się za demontaż ok 500 zł.Można wpłacić kaucje ok 3000 zł i jest sie zwolnionym z opłat za dzierżawe zbiornika.Przedstawiciel ma być u mnie na budowie dzisiaj , to Ci powiem jak jest.Nr. tel 0607 686 474 Marcin Wasilewski Dragon Gaz.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję szybko informacji - czy robicie u siebie dodatkowa wentylację do kominka? Wykonawca mówi że nieraz kominiarze nie chcą odbierać jak nie ma dodatkowego kanału wentylacyjnego od kominka. Dodam, że komin spalinowy będzie systemowy, jak trzeba. Czy musimy robić jeszcze dodatkowy cug do kominka?

Piec CO będzie na tej samej ścianie co kominek, tam też będą kominy systemowe.

Nie bardzo się na tym znam :oops:

Okazuje się że teraz to my nie odrobiliśmy lekcji - zawsze to wykonawca się spóźniał, a teraz chce lecieć z robotą a tu piec nie wiemy jaki będzie - a muszą wiedzieć czy stojący czy wiszący ... Wpadliśmy w panikę i na szybko biegamy załatwiać i kupować ...

 

aha - może macie telefon do jakiegoś kominiarza, najlepiej z okolic, żeby nam powiedział co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK z tego co ja sie orientuje to rzeczywiście niektórzy robia dodatkowy kanał wentylacyjny do kominka.Ja tak mam ale dlatego że wymurowałem dodatkowy komin systemowy do kominka i został mi z cegły kanal który miał byc dymowym. (dziurawy jak sito).Jezeli o mnie chodzi to ja bym go zrobił niezależnie od kominiarza.Kanałów wentylacyjnych nigdy nie za dużo.Jeżeli robisz systemowy to dodatkowy kanał nie jest przeszkoda ani dużym kosztem.Sa to tylko moje odczucia. Nie bardzo rozumiem co ma do rzeczy czy piec stojący czy wiszący,jeden i drugi musisz podłączyc do komina ,chyba że to jest piec turbo który można podłączyć do ściany zew.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech - co do pieca, to faceci chcą wiedzieć chyba na jakiej wysokości będzie dziura na podpięcie pieca, nie znam się na tym kompletnie :oops: wybacz mi proszę ignorancję

co do kominów - nie wiem, bo będzie wentylacja mechaniczna która wyklucza grawitacyjną, a taki komin jednak zabiera trochę miejsca w łazience, i może np. zabraknąć tych paru cm na półki albo na zasobnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...