Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy ktoś się wybiera dziś na VooVoo i Janerkę?????? piękny koncercik będzie, 19:00, WZ. ja idę... 8) 8)

 

Wszystko wskazuje że się wybieram :-)

 

Co prawda nie bardzo wiem czym sobie na to zasłuzyłem ani jak się Dagmarze odwdzięczę ;-)

 

Grzegorz

o, to fajnie 8)

może się na się napatoczym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wychodzi na to że chyba grzanie prądem bardziej by się opłacało :roll: taki ten gaz drogi. Jak się policzy koszty instalacji i demontażu no i tankowania, to wychodzi strasznie dużo.

 

Gdyby nie szanse na gaz za parę lat, to chyba rozważalibyśmy prąd

 

do prądu trzeba mieć prawie pasywny budynek

a przy ruchliwości twoich dzieci to raczej trudne :wink:

+ to że oboje z meżem jesteście czynni zawodowo - poza domem. Czyli odpada grzenie kominkiem przez cały dzień

też dużo myślałem o prądzie ale zbyt dużo tu niewiadomych i mało miejsca na błędy

 

No i dochodzi jeszcze to, że jak zrezygnujesz z prądu to wprowadzenie rurek w ściany to nowa budowa. a CO na prąd się nie opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK. Woprz ciekawy temat podjeliście.Ja też analizowalem koszty inwestycyjne i eksploatacyjne.Gdybym miał się dzisiaj jeszcze raz budować wybrałbym pompę ciepła.Gdy rozpoczynałem budowę 5 lat temu było to ustrojstwo bardzo drogie.W tej chwili koszty też są duże ale urządzenia są coraz tańsze i sprawniejsze(tak jak kolektory słoneczne).Dobrzyk ma takie ustrojstwo,i jest zadowolony.Ja zrobiłbym trochę innaczej u siebie ,w miejscach gdzie bym nie dawał podłogówki, większe grzejniki .Cholera chyba muszę budowac drugi dom :lol: :lol: :lol: Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK. Woprz ciekawy temat podjeliście.Ja też analizowalem koszty inwestycyjne i eksploatacyjne.Gdybym miał się dzisiaj jeszcze raz budować wybrałbym pompę ciepła.Gdy rozpoczynałem budowę 5 lat temu było to ustrojstwo bardzo drogie.W tej chwili koszty też są duże ale urządzenia są coraz tańsze i sprawniejsze(tak jak kolektory słoneczne).Dobrzyk ma takie ustrojstwo,i jest zadowolony.Ja zrobiłbym trochę innaczej u siebie ,w miejscach gdzie bym nie dawał podłogówki, większe grzejniki .Cholera chyba muszę budowac drugi dom :lol: :lol: :lol: Wiech

 

Wiech daj spokój nawet mi nie mów :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy więcej :lol:

ja dopiero zaczynam a już mam dość.

budowa jeet taka stresujaca że nie powinna trwać dłużej niż 3 miesiące

 

nie wiem czy nie przesadzamy z jakością murów naszych domów.

Zrobiłoby się dom z dykty i patyków, uzbroiło prądem, mebelki, kafelki i już.

 

ale żarty na bok - Wiech, właśnie jestem na etapie projektowania instalacji (tzn nie ja osobiście tylko pan Ireneusz O.) jeśli masz jakieś złote rady i sugestie, np. odnośnie wielkości grzejników etc. to ja poproszę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.BK.już masz dość budowy?CO ja mam powiedziec po 5 latach budowy? :cry: Co do rad na ogrzewanie,to niestety nie jestem specjalistą :oops: Owszem robiłem u siebie ogrzewanie,ale miałem ułatwienie bo nie robiłem podłogówki.Z tego co wiem to u siebie będziesz miała kafelki w salonie i tam aż się prosi o podłogówkę.Kuchnia ,ppokój,hol ,też.Zostają Ci sypialnie i ludzie różnie daja,albo podłogówka jak u Dobrzyka albo grzejniki.Jeżeli grzejniki to wielkość w zależności od pieca (kondensat czy zwykły).Napisz co planujesz gdzie zainstalowac.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dachowiec;

 

Mogę Ci polecić człowieka który u mnie robił instalację wodną w Cu po 40zł/punkt 8) . Telefon 609455580 i przypomnij mu o Kowalach. Jest to młody sympatyczny człowiek z Kępna który w wielkim mieście Wrocławiu bierze tyle co na prowincji. Przy okazji jeśli jesteś już na tym etapie to nie zapomnij sprawdzić upadłej hurtowni Schulte (teren portu rzecznego przy Klęczkowskiej, jeśli chcesz telefon to daj znak a poszukam), w której to rządzi pan syndyk i wyprzedaje wszystko za 50% ceny :lol: . Niestety większość typówek już wyszła jednakże bobowie i bobinki budowniczowie zawsze znajdą dla siebie coś ciekawego (zaworki, rurki i kształtki, biała ceramika, przyciski do Geberitów, itp., itd.).

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek,

fajnie że wpadłeś na ploty :)

dawno cię nie było

 

podaję ceny z mojej oferty (tzn przedstawionej mi przez instalatora)

 

 

Instalacja CO grzejnikowa il. pkt. 12 120,00 zł za punkt :o

Instalacja CO podłogowa il. pkt. 12 30,00 za punkt

Instalacja woda podwójny 6 pkt 100,00 zł/pkt

pojedynczy 6 pkt 50,00 zł/pkt

Instalacja kanalizacja wewn. 12 pkt 65,00 zł/pkt

 

 

czy to bardzo dużo?

 

podłogówka będzie tylko w cześci dziennej, czyli w połowie domu, w łazienkach i pomieszczeniu gospodarczym, w sypialniach grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmarznięty Dachowcu .Wyprzedaż grzejników Brugmana i innych rzeczy miała Aktiva na Grobli.Same grzejniki sprzedawali na ul.Miłoszyckiej na Swojcu za 30% wartości.Ja sobie kupiłem (nie wszystkie).+Zaznaczam że sa bez gwarancji,choc są nowe.W firmie ktorej pracuje kupowałem te grzejniki 6 lat temu i nic się z nimi nie dzieje .Bylo tam dużo grzejników płytszych tzn C 11 i V11 oraz C i V 20 i 21 .Mnie się podobały takie grzejniki płytsze i większe.pozdrawiam Wiech.Czy Ty sypiasz po nocach :lol: że tak póżno piszesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yemiołko - dobrej zabawy :D

dzięki, było oczywiście pięęknie, tylko myśl o gonitwie na PKP trochę mnie przytłoczyła po koniec... :-? 8)

Polanka, do której pograli i czy bisowali razem? :D

Grali do 22:40

 

Wspólny występ sprowadzał się że Lech J. wszedł w trakcie Rewolucji i się powygłupiał (podkoszulek miał na głowie zawiązany pod szyją jak chusta u wiejskiej baby).

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...