Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hmm, niech się zastanowię.... ile mogę dostać za tą informację...

pustaki już mam, terrivę też o cegła klinkierowa na komin tego mi brakuje http://www.afternight.com/smiles/bounce.gif

 

Ikonki znajdziesz na stronie http://www.ifb.pl/~qba/ikonki/index.php, wystarczy wkleić załączony obok tekst w HTML oraz zmienić wyrazy "obrazek" na "img"

 

no to teraz się zacznie http://www.afternight.com/smiles/hump.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona super. Dzięki.

Dobra rada do pytania "co mogę dostać?". Radzę być bardziej zrozumiały, czyli pytać "co mogę dostać dobrego?" lub jakoś dokładniej. Jak byłem młody to na pytanie "a co dostanę" odpowiadało się (za przeproszeniem zacytuję) "2x w ryj i raz wodą popić". Nie orientuję się jaki sens miało popicie po "dostaniu", bo powinno się chyba wylać tą wodę na ocucenie, a nie zużywać do picia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli cegły klinkierowej nie dostanę :sad: no trudno

Gdy byłem mały co niektórzy mieli rowery (a później motorowery)

a reszta biegała za nimi i krzyczała "daj sie przejechać, daj sie przejechać" Odpowiedź najczęściej była jedna " no to sie kładź" :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nowy news z mojej budowy - MAM JUŻ ŚCIANY SZCZYTOWE !!!

I jak tu sie nie cieszyć ? http://www.afternight.com/smiles/yelrotflmao.gif

Yemiołka gdzie jesteś ? Tylko nie mów, że juz kryjesz dach, bo się zdenerwuję http://www.afternight.com/smiles/angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam troszeczke ułatwione zadanie, bo buduję się równoczesnie z dwoma przyszłymi sąsiadami. Jeszcze przed godziną "W" ustaliliśmy że maksymalnie zestandaryzujemy projekty i materiały budowlane i znajdziemy jednego wykonawce który będzie ciągnął trzy budowy na raz. Było to robione zupełnie na wariata, zupełnie wcześniej sie nie znaliśmy, zero jakichkolwiek umów nic zupełnie na gębę i 100% zaufania - jak dzieci. Na szczęście trafilismy nawzajem na porządnych ludzi :smile: Doszło nawet do tego że jeżeli jest coś potrzebne to jeden z nas jedzie do hurtowni i to zamawia dla wszystkich i jak trzeba to i płaci za wszystkich.

Taki układ oprócz zalet ma trochę i wad, poza wielkim niebezpieczeństwem trafienia na nierzetelnego przyszłego sąsiada,

nie do uniknięcia jest pewien bałagan z zakupionymi materiałami. W wielu przypadkach do końca nie wiadomo ile czego i na czyj dom poszło :grin: Jak dojrzeję do tego to może spiszę swoje przejścia i przygody budowlane w jakimś dzienniku. Ale chyba wczesniej będę miał okazję przekazu ustnego NO NIE AGNICHA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dobrzykowic :wink:

 

Pytałes o mini-osiedle. Chcemy kupic pare działek obok siebie lub jedna dużą z możliwością podziału. Chcemy wydzielic część rekreacyjną - na razie duży grill, plac zabaw i jakaś "świetlicę" póżniej kort, basen i siłownia. Moze pomysł ze spółdzielnią byłby wart rozwazenia. Troche obawiamy sie tych wszystkich papierków. Ale zakupy materiałow bedziemy robic wspólnie. Chcemy tez podzielic sie kosztami przyłaczy, geodety itp. Ale musimy sie wziac do dzieła bo na razie tylko "plotkujemy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to sa pewni ludzie ? Jeżeli już się zdecydujecie na wspólne budowanie, często będziecie sobie musieli zawierzyć spore kwoty pieniędzy. Dodatkowo musicie bardzo dobrze rozplanować zakup materiałów. Z doświadczenia wiem że bardzo cięzko jest nadzorować ile danego matetriału poszło na poszczególne budowy. Cegły i pustaki można jeszcze policzyć, ale worków cementu, stali na zbrojenie itp. juz nie za bardzo. na pewno musicie wybrac spośród siebie (niezależnie czy zdecydujecie się na spółdzielnie czy nie) osobę (osoby), które będą koordynować zakup i realizację budowy. jest to dość duże wyzwanie organizacyjne, ale jeżeli sobie z tym poradzicie to możecie wiele zaoszczędzić na robociźnie i materiałach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku ktos sie interesuje moją budową ? super !

Jak napisałem stoją już ściany szczytowe, a jutro jadę załatwiać

więźbę na dach, równolegle jeszcze w tym tygodniu chcę zakopac w ziemi kolektor do pompy ciepła. Mam obecnie małą obsuwę, bo Bank wstrzymał mi z bzdurnych powodów kolejną transzę. Dzisiaj byłem u nich i zrobiłem "małą" awanturę - mam nadzieję że poskutkuje :grin:

A co u Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja czekam do 19 sierpnia, bo wtedy mam podpisac umowe na stan surowy zadaszony, ktory ma byc zrobiony jeszcze w tym roku. Ma to zajac ekipie max 3 miesiace, z wszystkimi ewentualnymi opoznieniami. Nie moge sie juz doczekac kiedy i u mnie cos drgnie, bo jak na razie to nie widac zadnej umowy tylko chwasty na dzialce. Pozdrawiam i trzymam kciuki za wieźbe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice spokojnie.

Po pierwsze bierz kwity, żeby w razie czego reklamować.

Po drugie jak zły materiał spowoduje ponownie wezwanie ciesli, to masz prawo (czy Ci się uda to inna sprawa) wywalczyć i zastępczy materiał i zwrot kosztów poprawki. Mi architekt z konstruktorem pokryli robociznę za podnoszenie dachu i dokładanie płatwi.

Po trzecie wada mogła zależeć od materiału, więc może się nie powtórzyć.

Po czwarte na odbiór zabierzcie cieślę - może rozpozna czy materiał powinien być OK.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...