Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Wojty i życzę mniej wątpliwości przy budowaniu , a tempa prac takich jak ma BK.

Duży domek będziesz budować?

Hmmm, zaczelo sie od malego domku, gdzies ok 120-130m, no gora 140, ale architektka systematycznie zwiekszala powierzchnie no i chyba skonczy sie na 180 :) (domek niepodpiwniczony, z uzytkowym poddaszem).

 

Pozdrawiam

 

2. Połowa Wojty'ego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Witamy wszystkich budujacych we Wrocku i w jego okolicach!!

Na wiosne mamy zamiar ruszyc z budowa naszej norki.

Narazie namy tylko dzialke w Kamiencu Wroc. i duuuuzo pomyslow :p

i troszeczke obaw... Pewnie z czasem sie nimi z wami podzielimy.

 

Wojty i Jego 2. Polowa

 

cześć Wojty

to jesteśmy sąsiadami - ja w Gajkowie, a Wiech też w Kamieńcu - całkiem niedaleko.

W której części Kamieńca się budujesz - w rejonach szkoły czy bliżej rzeki?

U mnie tempo prac ostatnio trochę spadło - ale po ostrej rozmowie z panem szefem budowa znowu nabrała tempa (chyba)

 

Wczoraj był u nas pan z Asco - monitoring systemów alarmowych, jeśli ktoś jest zainteresowany to służę namiarami. W porównaniu z Solidem dużo drożej, ale mówią że są lepsi, może i są.

 

 

Pozdro

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBU zaciekawiły mnie projekty o których pisałaś i chętnie bym kuknęła na nie. Możesz podać stronę pracowni Domus?

 

 

Cześć Molly

 

już podaję: http://www.dobredomy.pl , mi akurat pasuje ten styl, niektórzy twierdzą że bryły są za bardzo udziwnione, j

a uważam że powinnam czuć się dobrze wewnątrz i na zewnątrz domu.

 

Pooglądaj i oceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiam teraz dylematy debila np. czy umawiać się z ekipami i ew. na kiedy ? A jeśli moje papiery nie ruszą ???

Koniecznie juz teraz umawiaj się z ekipami na wiosnę !!! potem bedzie za późno :)

 

Dobrzyku jak sprawuje się pompa ciepła (prawdopodobnie będziemy instalować)

Na razie wyśmienicie, zobaczymy jaki bede miał humor po otrzymaniu rachunku za prad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, a zwlaszcza moich przyszłych sasiadów - Wiecha i BK

 

Nasza dzialeczka znajduje sie w Kamiencu, kolo ul. Kolejowej, za szkola.

Ostanio postawiono tam kilka nowych domkow, narazie w stanie surowym.

Z budowa chcemy ruszyc na wiosne, gdu tylko opadnia wody gruntowe, to bedzie pewnie poczatek maja, zas koniec calej inwestycji palnujemy dopiero za 2 lata, wiec pewnie zagoscimy na tej grupie na dluzej... :wink:

A wy gdzie dokladnie sie budujecie, daleko od nas?

 

Pozdrawiam,

2. Polowa Wojty'ego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBU

kuknęłam na Librę i Virgo -są fajne, ale odnoszę wrażenie ,że to wariacje na ten sam temat bo przypominają mi do złudzenia Manuelę z Archipelagu, a ona bardzo mi się podoba- zwłaszcza z zewnątrz. Ale znajomi mi odradzili, że to drogi w realizacji projekt ze względu na skomplikowany dach. Jeśli nie musisz aż tak bardzo liczyć finanse to warto robić to co się na prawdę podoba, bo będziesz wtedy zadowolona. Na który projekt się zdecydowałaś? Trzymam kciuki za Twoje powodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty,

ja się buduję w Gajkowie - w sąsiedztwie Kaczmarka, Hurtowni Ryczkowskiego (polecam - ma bardzo dobre ceny i dobrze się z nim współpracuje) i Stacji Petrol Station Samotna Gwiazda :lol:

 

Jak chcesz czekać aż wody opadną to musisz poczekać do czerwca, na początku kwietnia weź lepiej geologa - to kosztuje 400 PLN a będziesz wiedzieć co masz na działce i będzie to cenna informacja dla projektanta czy konstruktora, zawsze na podstawie takich badań lepiej się podejmuje decyzje.

Teraz nie ma wód gruntowych, lepiej byłoby budować teraz :wink:

a w ogóle to chyba lepiej nie robić ławy poniżej poziomu wód - my podnieśliśmy ławy powyżej poziomu wód gruntowych (wg najwyższego poziomu w roku) i nadsypiemy piachem i ziemią.

 

Służę namiarami na tani piasek, tani i dobry beton i wszystkimi innymi. :)

 

Przy okazji - czy mogłabym poprosić o namiar na taniego i dobrego instalatotra Co, CW i kanalizacji - pan który robi u mnie tzw kotłownię czyli kominek spięty z piecem i podłogówkę, jest dość drogi, i chyba rozprowadzenie reszty tych instalacji powierzymy komuś tańszemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty - to niezły domek Wam wyszedł. A te metry to już z garażem czy bez?

Witam

Prawde mówiąc to ile bedzie mial nasz domek to sie okaze w ciągu 2 tygodni - jak juz bedą się robiły plany konstrukcyjne - na razie jesteśmy na etapie ustalania układu pomieszczeń, układu funkcjonalnego

(na razie nie policzyliśmy ile to da sumarycznie powierzchni :) )

- do polowy listopada mamy nadzieję otrzymać pozwolenie na budowe.

Domek bedzie z uzytkowym poddaszem, z garazem w bryle domu - cos podobnego do "domu pod orzechem" z pracowni Archon - tylko z dwuspadowym dachem i mniejszą ilością pokoi na poddaszu

 

A i mam pytanie do budujących się w okolicach Kamieńca, Dobrzykowic, Gajkowa itp: robiliście badania geologiczne (jak tak, to kiedy?) i czy w związku z tymi badaniami robiliście później jakoweś specjalne odwodnienia?

 

Do BK: na pewno skorzystamy z Twoich informacji co do namiarów na piaski, betony itp :)

 

Pozdrawiam Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłam, jak chcesz to mogę ci posłać mailem opracowanie jakie dostałam. Niestety na tych terenach jest bardzo zróżnicowana struktura geologiczna i zdarza się że każda działka w obrębie 500 metrów jest diametralnie inna - np. my mamy piasek a sąsiad dużo wyżej glinę, my mamy wodę na 70 cm głębokości, a sąsiad stoi na wodzie etc - i tak jest wszędzie, no i moje badanie geologiczne może być dla ciebie nieprzydatne :)

u nas 70 -130 cm woda, piasek do ok. 3 m, potem glina,

dużo kamieni polnych - wielkich głazów - będą do ogrodu 8)

w związku z tym ławy laliśmy na 60 cm, potem podnosimy grunt, podsypując działkę do góry, i robimy drenaż. Izolacja przeciwwodna - folia na spód ław, izolacja pozioma między ścianą fundamentową i ścianami domu (nie mamy między ławą i ścianą fundamentową bo jest monolit :) )

na ściany fundamentowe rapówka, styropian 8 cm klejony na tzw "placki" i posmarowane dysperbitem - tylko bez tych miejsc na które pójdzie cokół z płytek (bo nie przykleją się do dysperbitu)

na to jeszcze pójdzie folia kubełkowa

wszystko dlatego ze wody są agresywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wpadam pochwalić się ze jest już z nami mała Karolinka, urodziła się 8 dni temu, i wazyła wtedy 3300, i była całkiem spora - 54 cm. :wink:

To chyba najmłodszy uczestnik grupy wrocławskiej...

Troszke spóźnione uściski dla Karolinki od Pawełka

i gratulacje dla Mamy i Taty od polanki-Dagmary (i Grześka też)

Powiększa nam się grono małych Muratorków

ciekawe kiedy przejmą po nas pałeczkę (i forum) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polanka,

ja mam pytanie do Was - o schody na strych. Czy kupiliście drewniane za 250 PLN, ocieplane, czy takie metalowe drabiny, drozsze (ok 1000 PLN). Te metalowe wydają taki upiorny dźwięk starego żelastwa, ale mają mniejsze wymiary, a drewniane widziałam tylko 120 na 100 albo 80. Problem polega na tym ze odległość między wiązarami jest ok 100 zm i drewniane schody mogą się nie zmieścić wzdłuż korytarza tylko w poprzek korytarza

Jak to rozwiązaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polanka,

ja mam pytanie do Was - o schody na strych. Czy kupiliście drewniane za 250 PLN, ocieplane, czy takie metalowe drabiny, drozsze (ok 1000 PLN). Te metalowe wydają taki upiorny dźwięk starego żelastwa, ale mają mniejsze wymiary, a drewniane widziałam tylko 120 na 100 albo 80. Problem polega na tym ze odległość między wiązarami jest ok 100 zm i drewniane schody mogą się nie zmieścić wzdłuż korytarza tylko w poprzek korytarza

Jak to rozwiązaliście?

 

Mamy drewniane zwykłe. Rozstaw belek stropowych mamy 60 cm i cieśla zrobił wymian. Nie wiem czy w przypadku wiązarów to się da zrobić...

Musisz pogadać z cieślą... nasz np. jak mu pokazałem gdzie chcę te schody to pokręcił głową i powiedział że akurat tej belki to on by wolał nie ruszać i zaproponował obok.

A schody jakie byś nie miała to i tak będą za małe ;-)

czyli bierz największy wymiar jaki znajdziesz. Zresztą zależy jak chcesz użytkować strych - dla nas jest to po prostu wieeeeelki pawlacz i chodzimy tam nosząc różne niepotrzebne rzeczy. Bywa ciężko.

 

A Paweł jeszcze nie wie że tam na górze coś jest :-)

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...