Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Molly - gratulacje, wiem co czujesz, to był najbardziej stresujący egzamin w moim życiu, kup sobie jakieś fajne autko i śmigaj po Wrocławiu

jak ja zaczynałam jeździć ze świeżym prawem jazdy to z nerwów schudłam parę kg bardzo szybko - w stresujacych sytuacjach typu kierowcy migający jak ty sobie jedziesz pod prąd :roll: albo jak chciałam gdzieś dojechać a lądowałam w zupełnie innej części Wrocławia :roll: nie wiem jak to się działo ...

 

 

Dzięki, ale z jazdą nie tak szybko, bo prawko będzie dopiero za trzy tygodnie. Póki co to nie mogę uwierzyć, że to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. co pod chudziak... myśmy kopali własny piaseczek i siup między ścianki fundamentowe... o ile pamiętam płukany to szkoda kasy a co do gliny to podobno mała ilość nie zaszkodzi... napewno żadnych organicznych elementów i napewno ubijać dobrze i warstwami co max. 20cm. Ubijarka 150-200kg, o tej porze roku polewanie wodą nie jest potrzebne.

 

A dzisiaj poszliśmy na giełdę staroci... słonko świeciło... zachciało mi się szukać landschaftcików z okolic Obornik a... skończyło się na meblach a la kolonialnych do kominkowego :o :o :o ciągle jeszcze nie do końca wiem jak to się stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dachowiec - a były landszafciki z Obornik? A można dostać takie landszafciki z okolić Kamieńca? Albo Gajkowa ? Chyba tez się wybierzemy

 

Mam pytanie - czy tynki z agregatu wpuszczać po zrobieniu elektryki a przed kanalizy i wody, CO (nie mam pionów, dom parterowy, będzie w połowie domu podłogówka a połowie grzejniki ) czy po kanalizie, CO, wodzie, i elektryce?

 

czy kucie pod grzejniki i umywalki robić przed czy po tynkach? Tak po mojemu to chyba przed ale może nie będzie problemem z prowadzeniem rur po tynkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Woprz.Myślałem że taka firma jak Orlen nie da plamy,ale widać każda po podpisaniu umowy olewa swoich klientów :evil:U mnie maja być w środę,czy bedą zobaczymy.Powinni Ci dać 200 l gazu gratis w ramach poniesionych strat moralnych,tak jak Progas dał klientowi za fuszerke przy montażu zbiornika.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wróciliśmy bez szwanku bo nie wyjeżdżaliśmy nigdzie. Tylko mój ciekawski synek narażał się na szwank bo wkładał rączki i nos do otwartych zniczy - to takie ciekawe ...

 

Wiech - chcę tynkować w środku przed wstawieniem okien, zeby się nie zniszczyły, no i skorzystać z dodatnich temperatur - żeby się fajnie przewietrzyło przed oknami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wróciliśmy bez szwanku bo nie wyjeżdżaliśmy nigdzie. Tylko mój ciekawski synek narażał się na szwank bo wkładał rączki i nos do otwartych zniczy - to takie ciekawe ...

 

Wiech - chcę tynkować w środku przed wstawieniem okien, zeby się nie zniszczyły, no i skorzystać z dodatnich temperatur - żeby się fajnie przewietrzyło przed oknami

 

 

to mam sens tylko z odparowaniem wody bo obróbka krawędzi przy oknach czeka cię tak czy inaczej.

 

Jeżeli chcesz to robić jeszcze w tym roku to zastanów się czy nie lepiej dać te okna

po co masz się załapać na jakiś przymrozek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, elektrykę chcę robić w przyszłym tygodniu

ale myślałam że może uda się zrobić instalacje - przynajmniej pracę związaną z kuciem - przed położeniem tynków.

Ale chyba jednak nie, trzeba będzie spokojnie poczekać aż się fachury wyrobią.

 

Myślałam że już wybrałam piec, a tu klops. znowu zamieszali w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po Święcie! :) Wszyscy wrócili bez szwanku? My dziś w nocy - a i tak pociąg był bardzo zatłoczony. :o

 

Hej!

A my jeszcze dzisiaj bylismy na grobach. Biegalismy jak dwa samotne duchy po nocy, po cmentarzu :) (poszlismy dopiero po pracy, ok 18).

A tak swoja droga to sie zastanawiam czemu co roku coraz mniej ludzi przychodzi na groby w Dzien Zaduszny? :roll:

 

2. Połowa Wojty'ego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, Wiech też kombinuję jakby tu zgrać to wszystko i myślę, że:

 

(zakładając, że mam już dach na gotowo a reszta surowa i otwarta)

1. instalacje podtynkowe na ścianach (wszelakie kable, skrzynki na rozdzielacze, piony chowane pod tynkiem itd)

2. okna - już teraz ze względu na: konieczność przy ubezpieczaniu oraz ewentualne przymrozki

3. tynki wewnętrzne (zdecydowanie przed instalacjami podłogowymi - jak sobie świnić to na chudziaku) - wymagają kilku tygodni schnięcia a więc przy niepewnej pogodzie lepiej mieć okna

4. izolacje i instalacje podłogowe (wszelkie rurki) - kucie podejśc pod grzejniki, inne instalacje pionowe są chowane pod regipsy i w szachtach (jak ktoś o nich wcześniej pomyślał...)

5. wylewki

 

co o tym myślicie?

 

ja jednocześnie myślę o ociepleniach zewnętrznych (wełna) a to za sprawą posiadania klejów... jeszcze z kwietnia :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Dachowiec

ja mam dokładnie taki plan jak Ty, dzisiaj właśnie wchodzą robić tynki wewnętrzne.Elektrycy(są bardzo solidni mogę polecić) spali na budowie po załozeniu okien takze jednoczesnie pilnowali instalacji. Mam tez załozony alarm.

Troche się boimy tych tynków ze względu na okna drewniane i pogodę.

Nasz kierownik twierdzi ze jeszcze mozna robić jak to wyjdzie to Wam powiem.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - czy kucie podejść pod grzejniki można zrobić po tynkach - ewentualne pozostałości potem zagipsować?

generalnie to po zrobieniu kotłowni chyba trudno będzie tynkować? tynki chcę gipsowe z agregatu

czy pod kafelki tez mogą być gipsowe czy w łazienkach musimy kłaść inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...