Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tynki chcę gipsowe z agregatu

czy pod kafelki tez mogą być gipsowe czy w łazienkach musimy kłaść inne?

Mogą być tylko powiedz tynkarzom gdzie bedą płytki, wówczas nie bedą go gładzić. Niewygładzony tynk bedzie miał lepsza przyczepność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filemon - chcesz powiedzieć żeby w ogóle nie tynkować łazienek?

byłoby super, w sumie ściany sa raczej równe, może po prostu wiecej kleju pod kafelki i już ...

 

Hadraadae - znam taki sposób na stres okołobudowlany- chodzenie po sklepach meblowych, albo z kafelkami, albo po galeriach - na Igielnej jest super sklepik z różnymi fajnymi ozdóbkami, drobiazgami etc. , to samo na Oławskiej koło Łady -

W Empiku są gazety polskie i zagraniczne o wystroju wnętrz - to jest super terapia. Szkoda że mam tak mało czasu na wymyślanie i projektowanie, a mam parę fajnych pomysłów ...

Masz stary dom - czy chcesz go urządzić z przekorą nowiocześnie, czy zachować jakiś styl? Np Ściana z surowej cegły, kominek z klinkieru etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla wszystkich :D

 

Dachowiec to fajnie,że tak udały się Tobie zakupy na giełdzie. Ja też od dawna się wybieram ,ale jakoś zawsze coś staje na przeszkodzie.

Powiedz, czy w sobotę do południa to coś można zobaczyć na tej giełdzie , czy lepiej w innym terminie- bo ona z tego co czytałam to zaczyna się już w piątek. A widziałeś może czy były małe stoły okrągłe i rozkładane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadraadae - znam taki sposób na stres okołobudowlany- chodzenie po sklepach meblowych, albo z kafelkami, albo po galeriach - na Igielnej jest super sklepik z różnymi fajnymi ozdóbkami, drobiazgami etc. , to samo na Oławskiej koło Łady -

W Empiku są gazety polskie i zagraniczne o wystroju wnętrz - to jest super terapia. Szkoda że mam tak mało czasu na wymyślanie i projektowanie, a mam parę fajnych pomysłów ...

Masz stary dom - czy chcesz go urządzić z przekorą nowiocześnie, czy zachować jakiś styl? Np Ściana z surowej cegły, kominek z klinkieru etc?

 

Ja się nawet trochę odprężam wertując rozmaite pisma tego typu, ale jak wpadnę na artykuł o poprawnym wykonywaniu izolacji poziomej albo czymś podobnym.... to tylko mi się pogarsza :-?

 

A tak na serio - początkowo myśleliśmy o typowym "wiejskim" domu. Ale ostatnio natchnęło mnie parę fotek np. z listopadowego Muratora (str. 79, 87). Z pewnością w większości pomieszczeń chcę mieć drewniane sufity, część ścian zostanie fatkycznie z surowej cegły, co do kominka to Andrzej marzy o jakimś fajnym kamieniu, meble na pewno drewniane i z historią - Andrzej zna się na konserwacji mebli i ma praktykę. I to wszystko chcemy ostrożnie i z głową połączyć z "nowoczesnością". Na przykład do łazienki wymyśliliśmy drzwi z mlecznego szkła (są np. w Castoramie). Bardzo mam tremę przed tym eksperymentem, ale liczę na nasze wyczucie estetyczne. :roll:

 

Co myślicie o takim zestawieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. co pod chudziak... myśmy kopali własny piaseczek i siup między ścianki fundamentowe... o ile pamiętam płukany to szkoda kasy a co do gliny to podobno mała ilość nie zaszkodzi... napewno żadnych organicznych elementów i napewno ubijać dobrze i warstwami co max. 20cm. Ubijarka 150-200kg, o tej porze roku polewanie wodą nie jest potrzebne.

 

A nam w końcu przywieźli tę pospółkę - piasek z żwirem, ale płukane więc bez gliny. Niepłukana była w tej samej cenie. Ogólnie to droższa od piasku, ale niech tam. :-? Chcemy tego ubić na jakieś 20cm, bo 45 wybraliśmy spod podłóg (jeszcze chudziak, izolacje - wiadomo). Poniżej jest grunt tak ubity przez te prawie 100 lat, odkąd dom stoi, że trzeba by go kilofem rozbijać - nie ma sensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Wczoraj wykopano mi dół pod zbiornik podziemny wys 2 m ,dl.3.5 ,szer. 1.5 m. oraz pod rurę gazową.Jakie było moje miłe zdziwienie ,gdy okazało się że nie ma wody gruntowej :lol: .W kamieńcu to raczej niespotykana rzecz.Nawet dzisiaj rano nie napłyneła woda gruntowa :lol:Dzisiaj ma być pan z UDT oraz fachowcy założą mi rurę gazową i jutro albo dziś zasypuję dół .Nie spodziewałem sie że to tak szybko pójdzie.Kto chce soś robić w ziemi radze to zrobić teraz bo na wiosnę może byc całkiem innaczej.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK , w którym miejscu na Igielnej jest ten sklepik?

 

Musisz wejść np. od Rynku koło Witaminki w podwórko, po prawej stronie, prawie naprzeciwko takiego fajnego sklepu z ciuchami indyjskimi (też nieźle działa na stres ...)

 

Śliczne rzeczy, i nie tak drogo. Super rzeczy do domu albo np. na prezenty - kilka razy tam kupowałam i zawsze się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Wczoraj wykopano mi dół pod zbiornik podziemny wys 2 m ,dl.3.5 ,szer. 1.5 m. oraz pod rurę gazową.Jakie było moje miłe zdziwienie ,gdy okazało się że nie ma wody gruntowej :lol: .W kamieńcu to raczej niespotykana rzecz.Nawet dzisiaj rano nie napłyneła woda gruntowa :lol:Dzisiaj ma być pan z UDT oraz fachowcy założą mi rurę gazową i jutro albo dziś zasypuję dół .Nie spodziewałem sie że to tak szybko pójdzie.Kto chce soś robić w ziemi radze to zrobić teraz bo na wiosnę może byc całkiem innaczej.Wiech

 

 

no :lol: :lol:

mi dzisiaj dowieźli bańkę i jeszcze dzisiaj będą ją montować ale udt dopiero w przyszłym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK , w którym miejscu na Igielnej jest ten sklepik?

 

Musisz wejść np. od Rynku koło Witaminki w podwórko, po prawej stronie, prawie naprzeciwko takiego fajnego sklepu z ciuchami indyjskimi (też nieźle działa na stres ...)

 

Śliczne rzeczy, i nie tak drogo. Super rzeczy do domu albo np. na prezenty - kilka razy tam kupowałam i zawsze się podobało.

 

Dzięki , pójdę dzisiaj , aby tam się trochę odstresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadowym Muratorze na str 102 w rogu jest też fotka bruku drewnianego, o którym marzę po nocach :oops: , tylko nadal nie wiem, gdzie go można dostać i za ile :wink:

 

W domu mam jakieś wydanie z materiałami budowlanymi czy może producentami ( niepamiętam dokładnie :oops: ), ale w domu zajrzę tam to może będzie tam Twój bruk drewniany. Jeśli tak to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK właśnie takie rzeczy kafelki, zasłonki, dywaniki i inne kolorowe pierdolamenty :lol: :lol: :lol: powodują u mnie traumę budowlaną. jak wchodzimy do jakiegoś super hiper budowlanego marketu i żonka tylko zbliża się do kafelek to ja uciekam sobie np. do elektronarzędzi

To idźcie do Cermagu - tam są tylko płytki, nie ma elektronarzędzi. :)

Tam są naprawdę fajne rzeczy - np hiszpańskie płytki na podłogę za 400 PLN netto :o za metr 2 rzecz jasna

ja aktualnie intensywnie myślę czy drewno czy płytki w salonie - Barlinek nma super podłogi, nawet się nadają na podłogowe ogrzewanie, ale nie jest takie trwałe jak płytki - wystarczy stłuczony talerz czy rozlane wino zeby zniszczyć podłogę drewnianą - a z płytkami nie ma takiego problemu.

U dzieci dam panele - można po 10 latach wymienić bez bólu kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...