Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

skrzynka z zaworem albo reduktor albo wyjście rury z ziemi ale nie klapa

 

poza tym to było by zbyt oczywiste i nie działało w ogóle

a z informacji które mam to nie działa tylko czasami

 

mam dużo obaw ale nie jeżeli chodzi o to

mi zakopią na początku przyszłego tygodnia

 

uważaj na zasypywanie

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynka z zaworem albo reduktor albo wyjście rury z ziemi ale nie klapa

 

poza tym to było by zbyt oczywiste i nie działało w ogóle

a z informacji które mam to nie działa tylko czasami

 

mam dużo obaw ale nie jeżeli chodzi o to

mi zakopią na początku przyszłego tygodnia

 

uważaj na zasypywanie

:roll:

 

woprz - jakie są twoje obawy i co ma nie działać? Pytam, bo jesteśmy też zdecydowani na Progas (chyba) i chcemy wiedzieć o co pana pytać (poza podchwytliwymi pytaniami jakie będzie zadawać mój mąż, ale to normalka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz myślę jednak że mięka wełna lepiej otuli rury w klapie jak styropian.Klapa znajduje się na powierzchni,i jak dasz krążek styropianowy to, wydaje mi się że rura będzie bardziej narażona na mróz.Może otulić to wełną a z góry dać jeszcze krążek styropianu.Do szafki też bym napchał miękiej wełny.Najbardziej narażone sa elementy tuż przy powierzchni.Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz myślę jednak że mięka wełna lepiej otuli rury w klapie jak styropian.Klapa znajduje się na powierzchni,i jak dasz krążek styropianowy to, wydaje mi się że rura będzie bardziej narażona na mróz.Może otulić to wełną a z góry dać jeszcze krążek styropianu.Do szafki też bym napchał miękiej wełny.Najbardziej narażone sa elementy tuż przy powierzchni.Wiech.

 

wiech u mnie kanał ma jakieś 70 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propan Butan - na 99% (taniej...)

 

BK ja wziąłem Propan Butan

 

Zagrożenia polegają na tym, że PB ma problemy z odparowaniem poniżej 0 C ale właśnie dla tego zakopują go tak głęboko.

 

I pan z Orlenu (najmniej wiarygodny;-) i panowie którzy montowali zbiornik i ludzi z różnych serwisów CO mówią, że system dział i nie zamarza

 

 

Jeżeli nie musisz w tym roku robić kotłowni to poczekaj do wiosny ja i mój sąsiad mamy P-B i będziemy go testować przez zimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się zabieram za instalacje, nie ma co czekać.

Zaryzykuję - ale będę was zasypywać pewnie pytaniami.

Liczę na ciepłą zimę :wink:

Jak zrozumiałam, trzeba zbiornik głęboko zakopać i dobrze ocieplić.

 

Mam inne pytanie - czy macie deskę czołową na dachu w kolorze drewna, czy ktoś z was może przykrywa blachą - takie rozwiązanie zaproponował wykonawca, nie mam pojęcia jak to wygląda i czy warto, czy może lepiej pomalować podbitkę i deskę w takim kolorze, jak będą okna.

Dach będzie czarny, ładnie by z tym konweniowała deska czarna (ponoć to zapewnia większą trwałość) ale z kolei komin będzie piaskowy (żłółty - CRH Sahara), okna złoty dąb, jasna-piaskowa elewacja, żółte - żółtawe płytki na cokole, może jasna (złoty dąb) deska wyglądałaby ładnie? Ktoś ma taką blachę na desce czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam inne pytanie - czy macie deskę czołową na dachu w kolorze drewna, czy ktoś z was może przykrywa blachą - takie rozwiązanie zaproponował wykonawca, nie mam pojęcia jak to wygląda i czy warto, czy może lepiej pomalować podbitkę i deskę w takim kolorze, jak będą okna.

Dach będzie czarny, ładnie by z tym konweniowała deska czarna (ponoć to zapewnia większą trwałość) ale z kolei komin będzie piaskowy (żłółty - CRH Sahara), okna złoty dąb, jasna-piaskowa elewacja, żółte - żółtawe płytki na cokole, może jasna (złoty dąb) deska wyglądałaby ładnie? Ktoś ma taką blachę na desce czy nie?

 

U nas dach z grafitowej "blachówki", okna złoty dąb a deska czołowa drewniana. :) O ile mi wiadomo, żadnej blachy na niej nie będzie (tzn jest jakaś obróbka wychodząca spod blachówki, po której woda ma spływać do rynien, ale deska nie jest nią "obita" :roll: ) Mam nadzieję, że coś zrozumiesz z tych moich objaśnień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie!

Widzę, że u niektórych robota wre. A my na razie kominek wykańczamy (kominek nas wykańcza...)

Molly, pytałaś gdzieś o giełdę na Gnieźnieńskiej - zaczyna się już z czwartku na piątek, trwa do soboty do południa ( w każdy ostatni weekend miesiąca). A małe okrągłe stoliki kupić można, jak najbardziej. I koniecznie trzeba się targować. My w prezencie ślubnym wybraliśmy duży owalny stół (rozkładany do 12-osobowego), kosztował tylko 450 zł - do małych poprawek.

Ale polecam też wycieczkę na Niskie Łąki -czasem zdarzają się tam prawdziwe perełki za bardzo małe pieniądze.

Pozdrawiam

An.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...