Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Molly widziałem ostatnio sporo różnych stolików, sami kupiliśmy okrągły ale nierozkładany. Mebelki do jadalni i kredensu (u nas pojęcia dosyć umowne) pozostawiamy na później... Na giełdę warto wpaść faktycznie już w czwartek przed ostatnim weekendem miesiąca a potem chyba również dwa tygodnie później w sobotę (tzw giełda lokalna...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech - to niestety nie to samo. :( Mnie chodzi o bruk, który się układa w mieszkaniu: z kostek drewna o przekroju kwadratowym, ciętych w poprzek słojów. Zajrzyj do Muratora 11/2004 str.102. :lol:

 

Wiem o co chodzi.Wykonac mozna go samodzielnie.Pociete kostki z drewna suszonego komorowo przybic jest najlepiej do plyty osb.Moga byc nawet spekane poniewaz wszystko sie fuguje trocinami mieszanymi z lakierem.Nastepnie cyklinujemy i lakierujemy.Bez obaw mozna samodzielnie taki bruk wykonac.Kostki oczywiscie przybijamy po bokach.

 

Trociny to moze zle okleslenie ,chodzi mi o pyl ktory jest pozostaloscia po cieciu drewna.

 

Hmmm, dzięki za podpowiedź. :) Pewno rozważymy i tę sugestię, chociaż wizja samodzielnej produkcji podłogi trochę mnie przeraża :oops: :roll:

 

Pozdrowionka przy poniedziałku. Moje hasło na ten tydzień to Przeziębienie :-? , a co u Was? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK a jak na budowie :roll:

a na budowie powolutku

panowie chyba zaczynają mieć depresję jesienno-zimową bo wydajność wyraźnie wykazuje tendencję zniżkową

eh szkoda gadać

ta budowa to się chyba nigdy nie skończy

aktualnie wybieram rynny i studiuję wątek o oknach - zapowiedziałam że przyjdę na montaż okien z Muratorem żeby im pokazać jak się montuje okna. Zresztą zawsze mówię co piszą w Muratorze i to chyba panów trochę irytuje

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanki! Prześliczny macie ten kominek, normalnie z zazdrości można pęknąć! Jestem zauroczona! Sami robiliście projekt???

A macie więcej takich ładnych fotek?

pozdr.

 

prawie sami.

Dokładniej mówiąc to mniej - więcej widzieliśmy bryłę, powiedzieliśmy to kominkarzowi (i pokazaliśmy ulepiony z plasteliny model ;-))

on narysował szkic. Potem zrobił dół (podstawa i obudowa do wysokości wkładu włącznie) a my wzieliśmy kredę i zaczeliśmy rysować po ścianie jak to widzimy. Tyle że najważniejszego - czyli przebiegu 'grani' na styku przodu i boku nie bardzo mieliśmy jak narysować (ani wyobrazić) i to wyszło 'w praniu'. Kominkarz odrysował kształt i po tygodniu przyjechał z górą w trzech kawałkach i stwierdziliśmy że jest to TO. Sukces ma wielu ojców ;-)

 

Jeszcze dzisiaj mają otynkować kominek i na tym zakończą się nasze wszelkie roboty budowlane wewnątrz domu :-) !!!!

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molly, pytałaś gdzieś o giełdę na Gnieźnieńskiej - zaczyna się już z czwartku na piątek, trwa do soboty do południa ( w każdy ostatni weekend miesiąca). A małe okrągłe stoliki kupić można, jak najbardziej. I koniecznie trzeba się targować. My w prezencie ślubnym wybraliśmy duży owalny stół (rozkładany do 12-osobowego), kosztował tylko 450 zł - do małych poprawek.

Ale polecam też wycieczkę na Niskie Łąki -czasem zdarzają się tam prawdziwe perełki za bardzo małe pieniądze.

Pozdrawiam

An.

 

Dzięki, brzmi to zachęcająco i wreszcie się wybiorę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molly widziałem ostatnio sporo różnych stolików, sami kupiliśmy okrągły ale nierozkładany. Mebelki do jadalni i kredensu (u nas pojęcia dosyć umowne) pozostawiamy na później... Na giełdę warto wpaść faktycznie już w czwartek przed ostatnim weekendem miesiąca a potem chyba również dwa tygodnie później w sobotę (tzw giełda lokalna...)

 

Powiedz mi jeszcze jak ta giełda funkcjonuje tzn., od której godziny w czwartek jest czynna. Czy czynna jest w jakiś godzinach od do, czy też jak się zacznie to non stop. W czwartek po południu to pasowałoby mi, ale od kórej godziny można tam zajrzeć ?

 

Ale przede wszystkim dzieńdoberek dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molly, tak po 15-tej to giełda zaczyna powoli zamierać, ale w czwartek nie opłaca się być zbyt wcześnie rano, bo jeszcze niewielu handlarzy jest "rozłożonych".

:roll:

 

To giełda jest już w czwartek od rana?. Myślałam,że zaczyna się dopiero po południu. To w końcu o jakiej porze najlepiej tam pójść? - Może koło płudnia?

 

Po za tym dużo zdrówka wszystkim chorującym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chorych,którym życzę powrotu do zdrowia,oraz zdrowych żeby nie zachorowali.Polanka kominek super :p Woprz chyba nie zakopałeś się w błocie na działce :wink:?

U nas jest tragicznie :cry:

 

Za pochwały dziękujemy -może rozwieją moją nieustanną depresję.

Chorującym przesyłamy gorrrący powiew zdrowia.

dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...