Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

na razie tylko wstępnie przez telefon - trochę z grzejników, rpzy kondensacie nie pozwolą założyć gorszej jakości, trochę może z rurek, trochę z pieca, z robocizny.

Jeszcze może się trochę uda.

Goście wyglądają na OK - młode chłopaki, ale widać że zrobili sporo tych instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

super pomysł - zawsze o takiej kuchni marzyłam.

Może kiedyś (na emeryturze) zbuduję sobie domek w górach z prawdziwą kuchnią - taką jak chce buniek.

Na takiej kuchni to dopiero jest gotowanie, nie to co na gazie. I można robić takie pyszne placuszki na płycie, i ugotować obiad na 20 osób ...

I cała kuchnia w ogóle taka fajna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich i serdecznie pozdrawiam (dawno mnie nie było)

Kochani mam problem !!

Pewien facet nagadał mi dzisiaj o fatalnym działaniu żył wodnych.

Przez niego zacząłem się nad tym zastanawiać, może coś w tym jest ?

Napiszcie co o tym sądzicie, chm.. przejmować się tymi żyłami czy po prostu olać te brednie.

Dziękuję z góry jak mało który.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawalo mi się, że na tym wątku kiedyś kiedyś coś o zdunie było...

 

Woprz, czasem atrapa, a czasem nie (mam nadzieję). A jeśli chodzi o kominiarzy, tą wątpię czy każdy potrafi kafle układać. To ma być prawdziwy zdun.

 

BK, chę żeby był w tej kuchni też piec na chleby, nawet nie myślę jak to będzie smakowało.

 

Jak kogoś interesuje to podaję dwa ciekawe linki, można się zapalić.

 

http://www.kominki.rzeszow.pl

http://www.kafle.com.pl

 

No i wciąż liczę na jakieś sprawdzone namiary na zduna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Woprz Jeszcze raz dzięki za namiary.BK z pana O ,zrezygnowałem ,nie będę prosił się za własne pieniądze o jego przybycie na uruchomienie kominka.Wczoraj był u mnie instalator kominkowy(myślę że dość rozsądny),a w niedzielę jestem umówiony z innym.Muszę podłączyć piec z kominkiem i zasobnikiem wraz z automatyką.Myślę że już wkrótce będę miał to podłączone.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka wszystkim

 

nasze fundamenty juz sie powoli koncza robic :-)

mam pytanko do was czy jak sie robi izoalację pionową to moze padac deszcz?

w ogole co sadzicie o tym czy zdazy to wszystko wyschnac przed mrozami w weekend?

 

mam nadzieje ze wiosna nie okaze sie ze wszystko popekalo i od nowa

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do was czy jak sie robi izoalację pionową to moze padac deszcz?

 

można dysperbit można kłaśc na mokre powierzchnie

 

w ogole co sadzicie o tym czy zdazy to wszystko wyschnac przed mrozami w weekend?

 

na pewno nie zdąży wyschnać ale czy popęka to inna spraw tu musi się wypowiedzieć twój inspektor nadzoru

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam ściany z bk o gubości 36 cm, planuje jeszcze docieplić

jaką dać grubość styropianu ?, interesują mnie później możliwie najniższe koszty ogrzewania, chyba wybiorę gaz płynny

aha, i gdzie tanio kupie styropian

 

jeśli konstrukcyjnie wystarczy klasa 400 to bez ocieplenia masz efektywne U=0,36.

jeśli chcesz zejść do efektywnego U=0,25 to musisz ocieplić styropianem 8cm (typowym --> lambda 0,039)

analogicznie dla efektywnego U=0,2 potrzeba 15cm styropianu

i zdecydowanie przy wyborze gazu płynnego wybrałbym tę drugą opcję!

bo jeżeli już decydujesz się na dwuwarstwę to ostatnie na czym oszczędzasz to ocieplenie...

 

a tak wogóle to:

1. "możliwie najniższe koszty ogrzewania" osiągniesz w domku pasywnym

2. warto zrobić sobie bilans ciepła budynku i przyjrzeć się co ile wnosi oszczędności przy jakiej inwestycji (dach, okna, ściany, fundamenty, wentylacja, itp. itd.... koszty ciągnione też... niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasztanka, nic nie bój, są tacy co ławy leją w mrozy, na pewno będzie wszsytko OK - nie wiem czy nie trzeba przykryć czyms dobrze.

 

Wiech - ja też zrezygnuję z pana O. chyba - wprawdzie dobrze zna się na tym co robi, ale też mnie denerwuje czekanie na łaskawy telefon. Jest noy przedstawiciel makroterma we Wrocławiu, może skorzystam.

 

Najchętniej to bym wszystkich pogoniła - moją ekipę przede wszystkim, ale z różnych względów nie mogę tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasztanka, nic nie bój, są tacy co ławy leją w mrozy, na pewno będzie wszsytko OK - nie wiem czy nie trzeba przykryć czyms dobrze

 

hihi dzieki za pocieszenie :-) oby sie sprawdzilo .....

fundamenty robie dlatego bo szkoda mi troche czasu ....

musze bankowi pokazac ze mam wlasny wklad i od marca heja dalej

mam nadzieje w przyszlym roku sie wprowadzic ....

tym bardziej ze razem z domkiem rosnie mi brzuch :-) a w nim dzidzior hihi :-)

 

buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...