Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

woprz zastanawiam się czy jeśli bardziej zagrożone miejsca zabezpieczę okuciami i klamkami to jest sens dawać tam jeszcze P2?

Myślę tak, że wyważyć okno, przekręcić klamkę mozna w miarę cicho a wybicie szyby to już mocne wejście...

Tu chodzi o czas a wybicie szyby tak by wejść wymaga troche czasu... jak myślisz?

co do ciepłych ramek to w każdym oknie jest miedzy szybami taki cóś - ramka, te ciepłe podobno coś dają hehehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale śniegu nasypało!

To teraz juz nic do mnie nie dojedzie - a miały przyjechać rynny :evil:

dobrze że dach prawie skończyli - teraz jeszcze jakieś gąsiory kładą.

 

No i wyrobili sie z izolacjami fundamentów - teraz kończą drenaż - jest w połowie - mam nadzieję że zda egzamin

 

dachowiec - tylko że może akurat nikt nie usłyszy trzasku szyby - załóż dobry alarm :wink: .

 

kasztanka - dlaczego się martwisz? Wydaje mi się jest OK - jak będzie mróz to dajesz do murowania specjalne dodatki i tyle.

Szybko zabezpieczysz fundamenty, będzie jeszcze ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz zastanawiam się czy jeśli bardziej zagrożone miejsca zabezpieczę okuciami i klamkami to jest sens dawać tam jeszcze P2?

Myślę tak, że wyważyć okno, przekręcić klamkę mozna w miarę cicho a wybicie szyby to już mocne wejście...

Tu chodzi o czas a wybicie szyby tak by wejść wymaga troche czasu... jak myślisz?

co do ciepłych ramek to w każdym oknie jest miedzy szybami taki cóś - ramka, te ciepłe podobno coś dają hehehe...

 

 

 

waśnie po to żeby nie zrobili tego szybko potrzebujesz kompletu klamka okucie i szyba

to nad czym można się zastanawiać to piętro ale tylko tam gdzie nawet z drabiną trudno się dostać. Zastanów się jaszcze czy warto odpuszczać\ jedno okno w skali całego domu.

 

Paradoks zabezpieczeń polega na tym że wydajemy kupę kasy na różne takie rzeczy modląc się po ciuchu żeby nigdy nie trzeba było ich użyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka :)

W temacie rzeczy, które robimy modląc się, by nigdy ich nie potrzebować...

 

Chcemy ubezpieczyć nasz domek (chociaż wiatr nie zdmuchnął dachu, ale kto wie, czy za miesiąc nie powieje jeszcze gorzej :x ). Co Wy na to? Jakie ubezpieczenie wybrać i w jakiej firmie, żeby obejmowało np. wybicie ale i kradzież okna, zerwanie dachu, pioruny i gradobicie... i co tam sie jeszcze może stać niezamieszkanemu domkowi?

 

Pozdrawiam ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz - ja mam na razie w Allianz - ok 120 zł na rok ale niewiele ryzyk.

w hestii drożej, a opcje typu ubezpieczenie instalacji czy okien (to się jakoś nazywa - ubezpeieczenie ruchomych środków etc. czy coś) kosztuje - okna ok 400 PLN na rok, instalacje ok 200 PLN na rok, można to podzielić na mniejsze okresy. Chyba warto - jak bierzesz okna za 20 tys i ktoś ci je skroi, to chyba więcej tracisz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namierzyłem Generali, Hestię, Compensę:

 

koszty mi już znane to:

załóżmy umowa na rok i wartośc budowy 200.000 (mozna oczywiście mniej).

 

w Generali - od szkód wszelakich - 0,26% czyli 520zł dodatkowo od kradzieży itp. 1,5% ale max. do 30.000 = 450zł, powyżej stawiają warunki typu monitoring itd.

 

w Compensie - od szkód wszelakich (tylko) - 0,15% czyli 300,- a od szkód i kradzieży w jednej polisie (LUX) - 0,23% czyli 460,-

 

w Hestii - od szkód wszelakich 0,2% czyli 400,- a od kradzieży mienia wbudowanego 2,4% czyli np. od 20000 będzie 240 zł a od mienia ruchomego 2,8% czyli od podobnej kwoty 280zł

 

ale tak naprawdę oczy się otwierają jak się czytaogólne warunki ubezpieczenia, są tam różne ograniczenia itp itd. Włąśnie planujemy w weekend siąśc nad tymi warunkami i przewrtować je dokładnie. Więcej płaci się przy stropach drewnianych i konstrukcji dachowej łatwopalnej (ale nie chodzi tak naprawdę o więżbę tylko o pokrycie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compensa http://www.compensa.pl

Hestia http://www.hestia.pl

Generali http://www.generali.pl

 

informacje znajdziesz w dziale ubezpieczeń majątkowych.

kontakty wrocławskie również.

tylko Hestia umieściła załącznik w formacie .pdf

z hestii i generali wziąłem na papierze (niestety)

 

dzięki :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę

Informujemy, że w II licytacji na rzecz Nikoli zebraliśmy

na dzień : 20 listopada godz. prawie 10-ta ....625 zł + pieniążki grupy szczecińskiej 770 zł RAZEM 1395 zł.

Czy powtórzymy wynik I Licytacji / 3410 zł/ ?

 

Wierzę, że tak , że mimo obecnego, trudnego okresu finansowego uda nam się!!! .

Pozdrawiamy i zapraszamy do wzięcia udziału w licytacji

 

Edzia&Maksiu

 

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=36615

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

od dłuższego czasu czytam klub budujących.Dopiero teraz się zalogowałam bo dopiero teraz naprawde zaczęła się budowa i chcę skorzystać z waszych doświadczeń, porad. Buduję domek w Smolcu .

Może ktoś z was jest na takim etapie budowy ,że są wam zbędne deski szalunkowe potrzebuję 1 m3.Chętnie odkupie.Informacje przesyłajcie na priva (mail ) , potrzebuje wszystko to co moze być dla was zbędne a moze mi sie przydać , aha no i najważniejsze potrzebuje od zaraz kierownika budowy który nie zedrze ze mnie skóry a będzie znał sie na robocie , zresztą sami wiecie ....... prosze o pomoc bo chce jeszcze zakończyć fundamenty prze zimą :)

 

pozdrawiam. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...