Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam GRUPĘ oraz pozdrawiam nowych klubowiczów.Blondyna dzięki za życzenia.BK wiem że Gmina dawała materiał na drogę w Kamieńcu (żwir z piaskiem)praca własna.Myślę o Twoim wykopie na gaz.W tej chwili jest ziemia nasiąknięta wodą ,musisz mieć pompę do wypompowania wody.Czy zrobienie wykopu należy do Ciebie?Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim,

zimno, zimno.

Ale ma to swoje dobre strony - jak błoto na naszej drodze zamarza, to przynajmniej można nią przejechać - inaczej jest spore ryzyko zakopania się w błocie

Czy ktoś z gminy Czernica próbował wyciągnąć kasę od gminy na zrobienie drogi?

 

 

Było podobno dwóch takich w 45 ale pryszła straszna zima i od tamtej pory nikt o nich nie słyszał :lol: :lol: :lol: :lol:

 

marne szanse, moim skromnym zdaniem.

 

chyba że jakaś kaska z unii się ale ..... nie liczył bym na to zbyt szybko

cała kasa idzie w Czernice i Kamieniec

myślę, że gmina ma teraz trochę większe zmartwienia wodociag, kanalizacja itd

 

Ale walczyć trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech - woda stoi ze stopniałego śniegu i deszczu, ale pan z dozoru technicznego kazał po prostu zasypać bez wypompowywania :o

Woda nalała się już po zrobieniu fundamentu i osadzeniu bańki. Pan kazał zasypać, i nie kazał niczym ocieplać, ewentualnie ocieplić rurę prowadzącą od bańki do domu.

Wiem że ty i woprz ocieplacie bańkę z gazem, nie wiem w końcu jak robić.

 

wykop był po naszej stronie - nam to taniej wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz - mnie szlag trafia jak widzę że dwie działki dalej gmina finansuje prąd kanalizę i wodę a nam to każe budować ZA WŁASNE PIENIĄDZE i mówi że kasy na naszą kanalizę nie ma. Aha, i jeszcze każe płacić podatki.

Na razie nie podskakujemy, ale za jakiś czas spróbujemy uderzyć z grubej rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech - woda stoi ze stopniałego śniegu i deszczu, ale pan z dozoru technicznego kazał po prostu zasypać bez wypompowywania :o

Woda nalała się już po zrobieniu fundamentu i osadzeniu bańki. Pan kazał zasypać, i nie kazał niczym ocieplać, ewentualnie ocieplić rurę prowadzącą od bańki do domu.

Wiem że ty i woprz ocieplacie bańkę z gazem, nie wiem w końcu jak robić.

 

wykop był po naszej stronie - nam to taniej wychodzi.

 

ja mam około 30m rurki więc dla bezpieczeństwa zasypałem ją keramzytem wyjąsia jeszce nie ocieplałem ten rok jest testowy jak nic się nie wydaży to poprostu to zostawię a jeśli jednak coś to poszykam czegoś (technologii) na tę część rurki przy samym domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wioma,

tym się nie ma co przejmować, cały Wrocław jest na wodzie, trzeba by się po prostu wyprowadzić w inną część Polski żeby się powodzi nie bać, może zalać tak naprawdę wszędzie, może poza okolicami Sobótki, czy Smolca albo Kątów.

 

jaki domek budujesz?

 

no nie wiem :roll: a oglądaliście "Pojutrze" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK myślałem że nie masz jeszcze wykopu, dobrze że masz to poza sobą.Woda po pewnym czasie wsiąknie .Ja nie ocieplam swojej bańki ponieważ mam propan.Doradzono mi tylko przykryć matą w razie gdybym maiał mało gazu w butli.U mnie też błoto jak cholera :evil: Wiech

 

no więc dlatego zapytalismy pana z dozoru czy ocieplać, powiedział że w PB jest więcej propanu i jakoś wykręcił temat, że w końcu nie wiemy co o tym myśleć.

Zobaczymy. Tak naprawdę prawdziwe grzanie to będzie w następną zimę - instalacje planujemy w styczniu, ew. w połowie grudnia.

 

Byli u nas goście od instalacji, zrobili bardzo dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz, :lol:

a ty się tak nie śmiej, bo u ciebie to może np. zimą wilk z lasu wejść do ogródka albo inny niedźwiedź czy dzik. Nie mówię już o głodnych zającach ... :roll:

I co wtedy zrobisz?

w moich stronach to co najwyżej bociany mogą postraszyć ...

 

a myślisz że nie wychodzą :lol: :lol:

teraz na śniegu mam całą masę śladów po sarnach zajączkach i innych takich.

co do wilków to trudno powiedzieć bo nie potrafię rozróżnić czy to pies czy wilk

 

a tak na serio zima powoduje że zwierzyna wyłazi z lasu (plus to że na śniegu lepiej widać) . Wczoraj maiłem jazdę na koniku w terenie i widziałem ze trzy sarenki, które śmigały po polach

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo co to za monidło zamiast domku?

 

witaj blondyna :-) ...a znudził mi sie domek ;-) a to co wstawiłam to moi dziadkowie - zdjęcie ślubne z roku 1939, które wisiało cały czas w domu rodzinnym mojej babci.... aż w sierpniu tego roku przeszło we władanie moje i mojej siostry....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca - a czy ty przypadkiem nie masz dziś urodzin? jakoś tak podsłuchałam co gadają na KK i takie odniosłam wrażenie. :D

Jeśli tak - wszystkiego najlepszego

coraz piękniejszego domku i ogródka - i duuuużego worka z pieniędzmi ...

 

Od Beaty i Darka (czyli mojego małżonka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...