Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wioma - materiał na ściany to naprawdę mały problem, jeśli ceramika - to może tanszy max niż porotherm? Wyjdzie na to samo a duzo zaoszczędzisz.

Ja mam silikat i oczywiście polecam :)

ale każdy inny materiał też jest OK

 

gdzie jest adako? Ja na razie byłam tylko w cermagu, wiem że na karmelkowej też coś jest

 

a gdzie kupujecie armaturę, kibelki, krany, wanny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich w poniedziałek!

 

Jak to dobrze się składa, że podjęto znowu temat wyboru materiałów…

Otóż przez prawie cały weekend leżałam sobie i czytałam wszelka literaturę fachowa dot. budowy domku (zwłaszcza Muratora). I natknęłam się na artykuł o kosztach wybudowania 1m2 sciany (1/2003). I ku mojemu zdziwieniu z tego zestawienia wynika jednoznacznie, ze ściana 2-warstwowa (silka 25+wełna 14+tynk) jest droższa od 3-warstwowej (silka 25+wełna 14+cegła barwiona w masie-6cm) :o . Różnica miedzy tymi ścianami wynosi 35zł. O co tu chodzi?? Czy ktoś mógłby mi to bliżej wyjaśnić, bo ja już nic nie rozumiem. Już dość dawno zdecydowaliśmy się na 2 warstwowa – silikaty i wełna, oczywiście kierując się kosztami, a raczej ich obniżeniem, a tu wychodzi ze taka wpadkę przyjdzie nam zaliczyć… HELP :roll: ! Czy to mozliwe zeby tynk i jego polozenie bylo drozsze od cegly elewacyjnej ?? Napiszcie prosze jesli wiecie o co w tym wszystkim chodzi.

 

Spanikowana 2 polowa Wojty'ego :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty,

jeżeli chodzi o ceny to nie wierz we wszystko co piszą w muratorze :lol:

sama policz i sprawdź, murator też się myli ...

 

Mówią że tak faktycznie jest, my się zdecydowaliśmy na 2-warstwową, też drogo nie wyszło, a szybko i bezproblemowo.

 

jeśli kierujesz się obniżeniem kosztów to kup raczej styropian niż wełnę, no chyba że trafisz na promocję :)

 

i nie silkę a polskie tańsze silikaty - teodory czy ludynia, ale policz wszystko dokładnie bo może się okazać ze np oryginalna silka będzie tańsza niż polska (zależy od hurtowni, czy dostawa loco budowa etc.)

zawieź projekt do paru hurtowni i porównaj ceny.

 

 

Wojtek62 - jak to miło cię znów widzieć po przerwie - czyżby zakazali ci dostępu do netu - tak jak tej kobiecie uzależnionej od kompa i różnych forumów :p - czytaliście? Może nam wszystkim nałogowcom to grozi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc to jedna rzecz a zabezpieczenie to druga - jeśli włączysz jednorazowo -bojler, lodówkę, pralkę, zmywarkę, płytę grzewczą, telewizor i swiatła w całym domu to zrobi Ci się ciemno - ale to dość ekstremalny przypadek ale możliwy

ja mam 18kwh i uwazam że w sam raz choć jesli miałbym np robić rekuperator to myślałbym o zwiększeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz,

coś w tym jest z tą wolą walki

 

Wojtek62 i kasztanka - mnie się kiedyś udało uruchomić wszystkie urządzenia w domu :p - zmywarka, pralka, komputer (córka grała), TV, wyciąg kuchenny i mikrofalówka :lol: do tego żarówki (wprawdzie energooszczędne, ale zawsze ...)

 

a teraz założyliśmy 12 kw ale to za mało, trzeba będzie aneksować albo jakoś inaczej obejść ...

tym bardziej że będzie reku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest adako? Ja na razie byłam tylko w cermagu, wiem że na karmelkowej też coś jest

 

a gdzie kupujecie armaturę, kibelki, krany, wanny?

 

adako jest na karmelkowej (w 2 miejscach) i było na Prusa, ale to zostało przeniesione...chyba na róg Wyszyńskiego i Jedności, albo coś w tych okolicach ...

umywalkę, kibelek, kabinę prysznicową i krany kupowaliśmy w Domarze na Braniborskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Serdeczne dzieki za rade :lol: Mi tez sie wydaje ze Murator musial sie pomylic w tych obliczeniach kosztow, chyba ze tak duza roznica cen wynika z samego kosztu polozenia tynku zewnetrznego :roll:

W tym tygodniu zamierzam zaczac chodzic po hurtowniach i podzwonic do przedstawicielstawach firm produkujacych silikaty. A co, musze sobie znalezc jakies zajecie-moj projekcik dopiero dojrzewa w ZUDzie, a mnie aż energia roznosi, bo juz bym chciala cos budowac :D

 

A Ty w jakiej hurtowni kupowalaś swoje silikaty?

 

2 polowa Wojty'ego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...