Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

daj ogłoszenie do autogiełdy, to sami przyjdą, a najemcy będą sami walić drzwiami i oknami, zobaczysz.

 

 

E sęk w tym ze ja nie chce wynając byle komu... :-? A biuro odwaliłoby za mnie wstepną selekcję.Bo ja tu pielgrzymek oglądających przyjmować nie bede. Taka wybredna jestem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadraadae

 

Pochwal sie co ulepiłaś na ostatnich zajęciach :)

 

:) To na przykład: http://foto.onet.pl/upload/21/29/_407174_n.jpg

Nie wiem, jak zrobić, żeby było tutaj widać?

To z lewej robiła moja zdolniejsza połowa, ale cała reszta temi rencami klejona :lol:

 

 

suuuuper :-) jestem pod wrazeniem :-) WOW :o :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech

może podtykaj synowi jabłka do jedzenia, ostatnio gdzieś czytałam, że 10 jabłek tygodniowo u mężczyzny to 30%większego prawdopodobieństwa na latorośle :wink:

Spróbować nie zawadzi, może nabierze ochoty :wink:

 

ooo ciekawe :-) ja odkad jestem w ciazy mam niesamowita ochote na jablka i wcinam je kilogramami :-)

 

ale moze na facetow to dziala inaczej hi hi hi hi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam temat

poradźcie - co kupić ojcu na 60-te urodziny? Zegarek odpada - nie mam kasy. Krawat? :roll: Flacha jakaś markowa do kolekcji :wink: ?

Droga grupo proszę o radę

 

zalezy co lubi :-)

jak dlugie zimowe wieczory z lampka extra koniaku to jak najbardziej

trudno poradzic .....

 

a co lubi robic? ma jakies hobby? hmmm napisz cos wiecej :-) to moze pomozemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Wszystkim!

Hadraadae mam pytanie na te zabawki z gliny to jest jakaś receptura np. 1kg gliny 30 dkg piasku itd. ????????? Mam cegielnie koło siebie to może bym sie pobawiła.

 

Hmmm, a to mi zabiłaś ćwieka... :roll: W domu kultury mamy gotowy szamot, glinę i szkliwa, kupowane w jakimś zakładzie ceramicznym. My, jeśli mieszamy, to tylko kolory szkliw, żeby zobaczyć, co z tego wyniknie po wypaleniu. Ale chyba taka glina z cegielni też by się nadała do zabawy, tylko będziesz mieć problem w wypaleniem, bo do tego potrzeba specjalnego pieca, który osiąga temperaturę powyżej 1000 stopni C. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanka

Widzę jedno zastosowanie dla Twojej nalewki. Jak rozrzucisz tyle ziemi, to żonka dla ulgi cielesnej może Ciebie natrzeć :wink:

:-)

nalewka jest na zielonych orzechach, to w tym zastosowaniu było by 2 w 1. Koloru to bym pewnie pięknego nabrał ;-)

 

A płot pięknie się przezentuje w tym słoneczku :)

a dziękuję, dziękuję. Też mi się podoba. Tyle że teraz codziennie muszę dwa razy otwierać i zamykać bramę wjazdową... Jak to człowiekowi nie można dogodzić...

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Wszystkim!

Hadraadae mam pytanie na te zabawki z gliny to jest jakaś receptura np. 1kg gliny 30 dkg piasku itd. ????????? Mam cegielnie koło siebie to może bym sie pobawiła.

 

Hmmm, a to mi zabiłaś ćwieka... :roll: W domu kultury mamy gotowy szamot, glinę i szkliwa, kupowane w jakimś zakładzie ceramicznym. My, jeśli mieszamy, to tylko kolory szkliw, żeby zobaczyć, co z tego wyniknie po wypaleniu. Ale chyba taka glina z cegielni też by się nadała do zabawy, tylko będziesz mieć problem w wypaleniem, bo do tego potrzeba specjalnego pieca, który osiąga temperaturę powyżej 1000 stopni C. :o

 

Pan Maciek z przedszkola mojej córki wozi te skorupy (przynajmniej kiedyś woził) do Środy Śląskiej do Robena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam proces wypalania jest dwustopniowy: najpierw na tak zwany biskwit (w nieco niższej temp), a potem po wyzdobieniu np. szkliwami "na ostro". W domu kultury jest specjalny piec i fachowy magister ceramiki. Nie wiem, czy chałupniczymi metodami da się osiągnąć te same rezultaty, bo tutaj ludzie robią prawdziwe cudeńka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam proces wypalania jest dwustopniowy: najpierw na tak zwany biskwit (w nieco niższej temp), a potem po wyzdobieniu np. szkliwami "na ostro". W domu kultury jest specjalny piec i fachowy magister ceramiki. Nie wiem, czy chałupniczymi metodami da się osiągnąć te same rezultaty, bo tutaj ludzie robią prawdziwe cudeńka :)

Piec i suszarnie mam obok domu więc z tym nie bedzie problemu gorzej z wykonaniem bo brakuje mi materiałów (mam tylko gline i piasek) a gdzie można kupić pozostałe (może jakiś sklep)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam proces wypalania jest dwustopniowy: najpierw na tak zwany biskwit (w nieco niższej temp), a potem po wyzdobieniu np. szkliwami "na ostro". W domu kultury jest specjalny piec i fachowy magister ceramiki. Nie wiem, czy chałupniczymi metodami da się osiągnąć te same rezultaty, bo tutaj ludzie robią prawdziwe cudeńka :)

Piec i suszarnie mam obok domu więc z tym nie bedzie problemu gorzej z wykonaniem bo brakuje mi materiałów (mam tylko gline i piasek) a gdzie można kupić pozostałe (może jakiś sklep)?

 

Farby do malowania ceramiki na zimno można chyba kupić w sklepie dla plastyków Telpen na Kazimierza Wielkiego (w bramie obok tego białego kościoła) albo w sklepiku na ASP na Placu Polskim. Szkliw raczej nie, ale można zapytać. A jakie materiały jeszcze Cię interesują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...