Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Hadraadae ze stolarza jestem zadowolony.Co prawda mówi że wyszedł na tych schodach jak Zabłocki na mydle ale to nie mój problem.Mam schody zabiegowe dębowe pełne z poręczami i barierkami na górze ok 3mb.Umówiłem się wcześniej z nim na cenę 6tys zł.Do mnie należało malowanie lakierem na gotowo(domalux super).Klatkę mam 2.3 x2.3 m.Schody zrobiłem szerokości 110 cm.Wysokośc ok 3m i jest 17 stopni.Schody podobają się nie tylko mnie,są wygodne.W tej chwili ten stolarz nie zrobi takich schodów za tą cene.Tel do stolarza 357-08-41.Odnośnie grzejników podaj wiecej danych a więc czy tylko piec stałopalny,podaj kubaturę do ogrzania a więc wszystkie pomieszczenia z wysokością pom. jak jest ocieplony dom tj.ściany ,podłoga,strych,jakie ogrzewanie w danym pomieszczeniu,Dopiero wtedy w przybliżeniu mogę sie ustosunkować do tematu.Tak jak opisuje Woprz mało danych.Zrób najlepiej porównanie z kilku żródeł .Czy będziesz planowała w przyszłości założyć piec kondensacyjny?Jeżeli tak musisz już teraz kupić większe grzejniki.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[b]Yemiołka[/b] - no już myślałam, że Cię jaka czarna dziura wsysła :wink:

 

Wiech - pozbieram te wszystkie informacje, które wymieniłeś i przedstawię dokładniej sytuację, jak tylko się obrobię ALBOWIEM DZISIAJ SPEKTAKULARNIE ZASPALIŚMY I JESTEM BARDZO WYSPANA :D ale też trochę do tyłu :)

 

Stąd też wszystkim dzisiaj sennym polecam 9-GODZINNY SEN :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie ogrzewania:

 

Chcemy piec na paliwo stałe (docelowo). Oprócz niego będzie w domu kominek, ale na jesienne wieczory, ew. dogrzewanie przy wielkich mrozach etc.

Dom będzie ocieplany, bez piwnicy, podłogi na gruncie z 10cm izolacją, okna plastikowe k=1.1 czy jakoś tak i nie bardzo duże, powierzchnia ok 90 m2 na parterze i drugie tyle ze skosami na poddaszu - czyli o mniejszej kubaturze (ale najpierw chcemy przysposobić tylko dół). Wysokość pomieszczeń na parterze standardowa - ok. 2,5 o ile się nie mylę.

 

Oglądałam oferta pieców Zębca (http://www.zebiec.com.pl/wyroby_a.html). I na przykład nie rozumiem, czym się różni dolne spalanie od górnego?

Nie wiem też o ile trzeba zwiększyć "moc cieplną", jeśli chcemy mieć piec z podgrzewaniem wody użytkowej.

Weźmy taki piec KWK-25 o mocy znamionowej 25kW, orientacyjnej pow. 215m2 (czyli większej niż nasze docelowe 180), sprawność 78%, max temp wody 90. Nada się?

 

A jeszcze co to znaczy, że instalacja jest typu otwartego? Chcemy mieć obieg wymuszony i na wszelki wypadek zbiornik ma być na górze, żeby w razie awarii prądu (jak to na wsi) był zapewniony obieg grawitacyjny - tak nam doradził hydraulik. Czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę większość czeka na wiosnę isię zacznie wielkie BUDOWANIE pozdrawiam

 

to ja dla pokrzepienia tych co zaczynają:

http://czajla.republika.pl/dom/20040318s.jpg

 

tak wyglądał mój dom prawie dokładnie rok temu (czyli 20 stycznia 2004)

 

(powiększenie: http://czajla.republika.pl/dom/20040318.jpg)

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kwietnia czekać to lekka przesada, ale myślę jutro normalnie już funkcjonować,

Molly - proponuje krótki spacer, w tym czasie wywietrz sobie pokoik pracy, po drodze zaopatrz się w dobrą czekoladę i RedBulla i tak naładowana przystąp do swych obowiązków - ja tak robię w sytuacjach kryzysowych i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...