Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,

Molly o tej porze to Wojty ćwiczy układy z groszkiem więc nie spodziewj się odp zbyt szybko

 

 

Wojtus!

 

O tej porze (8.58) to 2 polowa Wojty'ego ciezko pracowala na domek...,

pierwsza polowa zreszta tez-przynajmniej taka mam nadzieje (sekretarka w jego firmie raczej nie nadaje sie do wspolnego "groszkowania" - widzialm ja - dla mnie to zadna konkurecja :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wWojty jest genealogicznie z rodu owej księżniczki sądząc po ciągotach do groszku

 

Hmmm, wiesz nigdy sie nad tym nie zastanawialam, az do dzisiaj, jak mi to zasugerowales i chyba faktycznie masz racje :roll: ...:

-mezus caly czas powtarza ze zachowuje sie jak ksiezniczka... :D

- ksiecia z bajki zawsze szukalam - na szczescie juz znalazlam - ufff

- jak popatrzylam na moje rece to zobaczylam niebieskie zyly - widocznie plynie w nich "blekitna krew" :p

- no i "upodobanie do groszku" ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Jeszcze się nie zdecydowałem nawet na BK, a co dopiero na firmę :)

Jeśli różnica w cenie (między Ytongiem a polskim BK) to ok 20-30% przy porównywalnych parametrach to chyba jest to warte zastanowienia.

 

co hurtownia to inna cena przy ytongu dostajesz jeszcze klej + jak zawsze cena transportu i za i rozładunku

 

Myślałem o systemie pióro-wpust. Swoją drogą pojawił się na forum zarzut, że dokładność Ytonga jest niewystarczająca i trzeba było i tak stosować spoinę pionową.

 

a kto daje lepszą przy BK?

 

2. Pierwotnie myślałem o ścianie jednowarstwowej, więc o odmianie 400. Teraz waham się czy nie lepiej wybrać "masywniejszą" odmianę (np 600) i dokleić styropian, chociaż technologia przekonała mnie właśnie ze względu na brak takiej konieczności :roll:

Chyba więcej wydamy po tych dylematach na psychoterapeutę niż zaoszczędzimy :D

 

3. Jeśli 1W to ciepły, jeśli 2W to wynikający z systemu docieplenia.

 

4. To jest jedna z głownych zalet. Dużo potrafię zrobić sam i tak też zamierzam zrobić. Bruzdy w ceramice już przeżyłem i "wolę nie chcę" (jak mawiał mój siostrzan) :D

 

5. Łatwość wykonania, brak konieczności hermetyzowania budynku styropianem, twardsza elewacja niż w przypadku styropianu.

 

Co do wytrzymałości ścian, to jeśli zdecyduję się jednak na 1W z BK to zamierzam wykonać stan zero jesienią (zawsze trochę się ułoży do wiosny),

 

tak jak i ceramika

 

 

zrobić wieniec na ściankach fundamentowych i może wewnętrzne ściany wykonać z odmiany 600 (przejmą część obciążenia - a może źle kombinuję? :oops:

 

no chyba nie najlepiej :lol: :lol:

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja troszkę uaktualniłem:

 

http://czajla.republika.pl/murator/wroclaw.jpg

 

Kogo nie ma niech się odezwie ;-)

Grzegorz

 

Hej polanka, ty chyba cos Kamienca nie lubisz, bo go ewidetnie zaniedbujesz mapowo. Pewnie dlatego, ze patrzysz na nas z gory (Wroclawia) :lol:

A tak konkretnie to Wojty i yacekiewicz ulokowali sie miedzy dobrzykowicami i Wiechem. Wojty 20 m na poludnie od yacekiewicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...