Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzień dobry wszystkim. Cały czas buszuje po forum i różnych wątkach zeby nei zawracać głowy stałym bywalcom ale chyba czas i do grupy przystąpić. Raz juz nieśmiało si epojawiłam ale forum wtedy było dla mnie zagadką. Czy wśród was znajde kogoś z okolic Kobierzyc - a konkretnie z Pełczyc.? Fajnie byłoby mieć na forum jakiegoś sąsiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z okazji chciałam zapytaćo wasze doswiadczenia kredytowe - ja naiwnie wszystko sobie dokładnie skalkulowałam - ile budowa , ile z kredytu, ile z mieszkania - wszytsko składało sie idealnie - nagle wczoraj bank mi mówi ze kredytu o 20 000 - niedobrze - te 20 000 to własnie tyle ile pozwalało mi nie wybierać najprostszego kibelka czy kafelki tylko kupic cos w granicach rozsądku ale juz bez zyłowania. Wszytko co pojawi sie w miedzyczasie juz i tak było kalkulowane - Co robic - próbować w innym banku? Dobierac później jeszcze troche? Co za zarazy w tym banku zdolność mieliśmy wieksza jak na tą kwote - jeszcze sie łudze ze to pomyłka - ale musze czekać na odpowiedź do poniedziałku -jestem z tych których takie "niepowodzenia" absorbują maksymlanie. Nie cierpie jak coś nie idzie po mojej myśli....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiają: "Planowanie to strata czasu"

Spróbuj w innym banku a najlepiej idź do Expandera, a jeszcze lepiej do Open Finance (są nowi i muszą się wbić w rynek).

Tym niemniej ja nawet gdyby mi się nie dopinał plna finansowy to i tak nie rezygnowałbym ze swoich marzeń związanych z domkiem.

Budowa trochę trwa, a sytuacja finansowa ma tendencje do zmiany. Pod koniec budowy może się okazać, że i tak nie potrzebujesz większego kredytu. W ostateczności będziesz miała ten sam problem, ale na koniec. Wtedy zawsze możesz pomyśleć o jakimś krótkoterminowym kredycie. Będzie to pewnie wymagało zaciśnięcia pasa, ale wg mnie budowa domu to przede wszystkim realizacja marzeń, a tych nie zmieniajmy o byle 20 000 PLN :D

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie skusiłam na promocje w Millennium i nie moge narzekać warunki dobre - ale co im wpadło do głowy ze mi kwote obcieli- to mi wszystko rozwala - mysle jeszcze o tym BPH - ale tu juz mam decyzje a tak zabawa od nowa - mam nadzieje ze pogoda rychło sie zmieni i wtedy kaska juz potzrebna - nie wiem co robić - chyba bede kombinować później a teraz wezme ile dają - ale jestem na nich złaaaaaaaa.

 

Bielany fajna rzecz - troszke za drogie dla mnie były - wiec ulokowaliśmy siekilka km dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z okazji chciałam zapytaćo wasze doswiadczenia kredytowe - ja naiwnie wszystko sobie dokładnie skalkulowałam - ile budowa , ile z kredytu, ile z mieszkania - wszytsko składało sie idealnie - nagle wczoraj bank mi mówi ze kredytu o 20 000 - niedobrze - te 20 000 to własnie tyle ile pozwalało mi nie wybierać najprostszego kibelka czy kafelki tylko kupic cos w granicach rozsądku ale juz bez zyłowania. Wszytko co pojawi sie w miedzyczasie juz i tak było kalkulowane - Co robic - próbować w innym banku? Dobierac później jeszcze troche? Co za zarazy w tym banku zdolność mieliśmy wieksza jak na tą kwote - jeszcze sie łudze ze to pomyłka - ale musze czekać na odpowiedź do poniedziałku -jestem z tych których takie "niepowodzenia" absorbują maksymlanie. Nie cierpie jak coś nie idzie po mojej myśli....

Witaj!

No jasne, że nalezy próbowac w innym banku. Różnice w sposobie liczenia zdolności kredytowej przez banki są tak diametralne że aż niemożliwe. Albo spróbuj ponegocjować w.w. kwotę w tym banku ale uderz z tym od razu do jakiegoś menagera albo dyrektora placówki / oddziału. Uzyj argumentów że założysz u nich ROR albo weżmiesz kartę kredytową czy namówisz na to znajomych. Naprawdę można dużo wynegocjowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włąśnie brałam przez Open Finace - wszytko było gut- dopóki nie przyszła ta decyzja - wszystko jak chceliśmy a kwota mniejsza - a na odpowiedź dlaczego musze czekać do poniedziałku bo chłopaki z Opena szkolą sie dzisiaj w zakopanem a do Millennium bezpośrednio nie idzie sie dodzwonic tylko osobiscie przez oddział. Mnie najbardziej denerwuje niespodzianka - bo jak bym si emartwiła ze coś wyjdzie nie tak tobym była przygotowana - ja tu pewniak móiwę tyle a tyle bo jestem pewna ze nie ma problemu - a oni niet - 20 000 mniej - a ja przez weekend bede wróżyc dlaczego - taki typ niestety jestem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wędlinami to coś jest. Ostatnio chodziły mi po głowie te informacje Ivo i zastanawiałam się czy nawet się nie spytać , gdzie to dokładnie jest.

To gdzie je można kupić?

 

mmarysia

 

spróbuj sprawdzić inny bank. Nie zawadzi , a może się okazać ,że bez problemów i na lepszych warunkach dostaniesz. A z planów tak czy inaczej nie rezygnuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marysia

1. sprawdź jeszcze getin oni wchodzą na rynek i ocena ryzyka powinna być u nich bardziej elastyczna

2. 20.000 hmm to nawet całkiem dużo nie mniej jednak obawiam się że może ci zabraknąć znacznie więcej - więc powinnaś na prawdę szukać

3. przeanalizuj jeszcze raz budżet technologię i harmonogram

 

pamiętaj że budowę z kredytu musisz skończyć w dwa lata (tak jest w większości banków) wiec może zacznij bez kredytu a o kredycie pomyśl za jakiś czas.

co do technologii to może tu da się coś zaoszczędzić ? zamiast dachówki ceramicznej cementowa albo gont albo blacha i wcale nie trzeba robić tego kosztem estetyki czy trwałości. może trzeba odpuścić co nieco na później

 

napisz jaki koszt przyjęłaś na SSZ, pokaż projekt, może kosztorys albo przynajmniej pozycje większość ludzi na tym forum potrafi już całkiem nieźle analizować taki kosztorys chociażby pod kontem tego o czym mogłaś zapomnieć czy np. co ewidentnie do się zrobić taniej.

 

aha kwestia dosyć zasadnicza jak dużo planujecie zrobić samodzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm - pokaż projket - ciężko ciężko - nie wiem jak :cry: ale opisowo - dom o prostej bryle z BK z ociepleniem 12 cm styropian, dach dwuspadowy dachówka cementowa - O Jezuu w sumie nie wiem co pisać ale w rzeczywistosci to jest tak ze pracuje w branży grzewczej i stą pewne mozliwosci bo znajomości w hurtowniach itp. - takie uklady si ewykorzystuje choć to znowu nie az takie wielkie korzysci - zawsze jednak cos - przyjełam po prostu ze musze musze! zmieścic sie w kwocie 400 000 - kredyt był na 280 000 mieszkanie pójdzie za 120 000 (ale to juz wykończeniówka) - dzialka jest już. Typ jestem taki ze si epilnuje i kosztowne bajery mnie nie nęcą - dobra jakość i standard za rozsądną cene - dlatego z naszych własnych przymiarek wychodziło ze te 400 000 będą ok - no owszem pewnie jeszcze kolejne wydatki na bieżąco po zakończeniu budowy będą sie pojawiać ( i nie kończyc) ale do zamieszkania rozsądnego chcieliśmy sie zmieścic w tych 400 tys - a tu nagle 20 nie ma - i tego nie da sie nie odczuc - niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...