Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim!

BK bardzo podoba mi sie w Twoim projekcie ze masz taras blisko kuchni.Fajnie będzie sie piło poranną kawę i nie będziesz musiała biegać z talerzami przez cały salon.

woprz gratulacje

anndy a widziałes domy które budowali? rozmawiałeś z włascicielami?

jak juz teraz masz wątpliwości to szukaj innych za duze ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich :D

 

Woprz

A może byś jakąś herbatkę postawił na tego 1000 :wink:

 

Wojtek

 

Mnie nie dziwiła możliwość wyłożenia garażu kaflami , ani nie zastanawiałam się nad ewentualną funkcjonalnością, tylko jak Narcyza się spytała czemu nie rzeźnia to po prostu stanęła mi w oczach taka rzeźnia z mego dzieciństwa i to jedynie mnie rozbawiło- zwłaszcza te haki na ścianach nie wiem do czego bo zawsze były puste. A poważnie to jasne, że każdy zrobi tak ,żeby mu się funkcjonowało jak najwygodniej- dla jednego będą to kafle do sufitu, a dla innych tysiące wariantów i każdy będzie dobry ,bo na miarę swego użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam super kafelkarzy, komus juz dawałam namiar ale nie pamietam czy to Tobie?

 

chyba mi :oops: ...muszę sprawdzić w wiadomościach i do nich przedzwonię:-)

 

BK fajny domek, świetny rozkład pomieszczeń

 

moje wyglądają tak...

 

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/rzuty/zoom/rzut_wierzba2_1_zoom.jpg

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/rzuty/zoom/rzut_wierzba2_2_zoom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cena za kominek z płaszczem wodnym - wkład, dwa zestawy pompowe, pyroliza, jakieś jeszcze dodatki - cena brutto

podpięcie z piecem CO (automatyka) 300 PLN, będzie to robić instalator,

mamy wycenę na wodę - ok 30 punktów, cena 60 za punkt, chyba niezła cena

 

andy - pytałeś o parę rzeczy - u mnie robocizna 21 tys za dom - fundament, drenaż, ściany zewn i działowe, wraz ze zrobieniem dachu (bez więźby)

z tym że nie zrobili wszystkiego ...

szukaj dalej, w zeszłym sezonie za zakres prac jaki opisujesz ludzie płacili ok. 15 tys.

co do tej techniki fundamentów - u mnie tak było, było dużo szybciej no i ściana wydaje się solidniejsza niż z bloczków, ale w paru miejscach się rozlał beton i musieli skuwać żeby móc przykleic styropian do fundamentu - żeby ścianę wyrównać. Wykop musi być spoisty, nie wiem czy teraz to będzie możliwe, u mnie lali beton w folię - folia dodatkowo zabezpiecza ławę od spodu (izolacja) - oczywiście przy odkopywaniu fundamentu żeby ocieplić i zaizolować folia się potargała :-? - generalnie ekipa wykonała parę totalnie debilnych (sorry za wyrażenie) ruchów ale suma sumarum wszystko ponaprawiali i je OK. Do takiej techniki (lanie betonu w wykop) ekipa musi mieć doświadczenie i generalnie to muszą być kumaci i nie mieć dwóch lewych rąk :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne macie domki, a projekt według którego buduje BK to nawet osobiście kiedyś roważałam, tyle tylko że by mi za dużo miejsca zabrał na działce i to mnie zniechęciło.

 

Narcyza - to Tobie obiecałam płytkę dot. projektowania kuchni? Oprócz tej znalazłam kolorowy dom i fotoogród, obie z muratora, nic więcej nei mam. Tzn na bank gdzies mam program do projektowania wnętrz ale się gdzies schował :evil: Jak reflektujesz to daj znac jak sobie to odbierzesz, opcje są trzy: 1. możesz podjechac do naszego mieszkania, 2. moge wysłac pocztą, 3. - I ZA TĄ OPCJĄ GŁOSUJĘ: możesz jakoś po świętach odwiedzić nas w nowym domu :D Zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

asienka

Twoj domek to był długo mój typ. Odpowiadał mi rozkład pomieszczen (oprócz tego strychu na górze, bo wejcie przez lazienke mi nie pasowało) ale w koncu wybralismy Konwalie

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/rzuty/rzut_konwalia_1l.gif

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/rzuty/rzut_konwalia_2l.gif

Robimy troszke zmian

np. likwidujemy lukarne, tylne drzwi z garazu , dostawiamy sciane , zeby drzwi wejciowe byly od frontu, z drzwi balkonowych od sypialni na dole robimy normalne okno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Narcyza - to Tobie obiecałam płytkę dot. projektowania kuchni? Oprócz tej znalazłam kolorowy dom i fotoogród, obie z muratora, nic więcej nei mam. Tzn na bank gdzies mam program do projektowania wnętrz ale się gdzies schował :evil: Jak reflektujesz to daj znac jak sobie to odbierzesz, opcje są trzy: 1. możesz podjechac do naszego mieszkania, 2. moge wysłac pocztą, 3. - I ZA TĄ OPCJĄ GŁOSUJĘ: możesz jakoś po świętach odwiedzić nas w nowym domu :D Zapraszam!

aka - wielkie dzięki ale fotoogród i kolorowy dom też mam z muratora a płytkę do projektowania kuchni to juz też mam od koleżanki, jednak bardzo dziękuje, że pamiętałaś widać że na grupę zawsze liczyć można, no i dziękuje za zaproszenie jak zrobisz do końca kominek to chętnie zobacze w naturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wioma Twój domek tez mi się bardzo podoba i rozkład w środku też jest fajny, ale jakoś nie kojarzę tego projektu z czasów kiedy my wybieraliśmy swój...:-) w ogóle projekty z horyzontu bardzo mi się podobają...

 

my też wprowadzilismy parę zmian, z jednego pokoju na dole zrobilismy garderobę, a łazienkę powiększyliśmy własnie kosztem tej garderoby i wejście do tych trzech pomieszczeń (nasza sypialnia, garderoba i łazienka) jest tylko przez sypialnię. Na górze łązienka też jest trochę powiększona kosztem strychu i w sumie już sie przyzwycziłam że drzwi na strych będę przez łazienkę, nawet fajnie to wyszło. Poza tym mamy trochę większe okna i brak ścianki między salonem a kuchnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszystkim- miłego dnia - wiosennego przede wszytkim. Dzisiaj w Radio prowadzący w Trójce - Baron - zapowiedizał kilka dni wiosny - ale ponoc ma przyjść jakieś znowu oziębienie po tym - i uznał to za kolejną afere w Polsce - i ja sie zgadzam - to juz przerasta ludzkie pojęcie - niech ta zima juz nie wraca!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli czeka Cię jeszcze poniesienie kosztów za obudowę do kominka???

 

my byliśmy jakiś czas temu u "czerwińskiego" wycenił nam kominek na 7.500 na gotowo - wkład, materiały, obudowa i rozprowadzenie kominka na poddasze.

 

czyli masz kominek z rozprowadzeniem cieplego powietrza - a ja kupuję z płaszczem wodnym , droższy ale dodatkowo ogrzewa ciepłą wodę użytkową

cena wydaje się OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molly,

na etapie kanalizy należy przewidzieć kratę odpływową do kanalizy i doprowadzić rurę do garażu - ja tak zrobiłem

 

no i tu jest problem bo

jeżeli masz kotłownię koło garażu

i gaz płynny to nie możesz zrobić odpływu na podłodze garażu :cry:

 

ja mialem ten problem i po prostu zrobiłem spadek na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...