Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc

witam w ten ciepły poranek :D

mam pytanie - kiedy zaczac załatwiac kredyt, chodzi o to ,ze jeszcze nie mam pozwolenia na budowe (projekt sie adoptuje , archtekt mówi ze po swietach złozy go w starostwie).

zalezy mi zeby zaczac budowe mozliwie szybko, i własnie nie wiem jak długo załatwia sie kredyt ,kiedy beda pieniadze ?

Myslałam o expanderze?

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wioma- z tym kredytem to chyba czas zacząć sie rozglądać - choc do formalnego wniosku potrzebne jest uprawomocnione pozwolenie na budowe (moje sie uprawomocniało w trakcie- miedzy złozeniem wniosku a otrzymaniem decyzji).

Ale policzmy- wniosek skladałam 15 lutego ( duzo wczesniej zaczęłam sie orientować w ofertach i rozmawiać z Open Finacem)- decyzje kredytową dostałam w zeszłym tygodniu (pod koniec) umowe bede podpisywac w przyszły tygodniu i jeszcze klika dni na przelew srodków - wyjdzie półtora miesiaca - dobrze ze pogoda była nieciekawa bo gdybym zaczęła jak planowaliśmy nie mielibysmy jeszcze kasy z kredytu.

Zwłaszcza ze decyzja co do banku tez chwile wam zajmie biorąc pod uwage ze Expander poleci conajmniej dwie oferty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - kiedy zaczac załatwiac kredyt, chodzi o to ,ze jeszcze nie mam pozwolenia na budowe (projekt sie adoptuje , archtekt mówi ze po swietach złozy go w starostwie).

zalezy mi zeby zaczac budowe mozliwie szybko, i własnie nie wiem jak długo załatwia sie kredyt ,kiedy beda pieniadze ?

Myslałam o expanderze?

Co wy na to?

 

my zaczelismy zalatwiac pod koniec wrzesnia a zakonczylismy w grudniu przed swietami :-(

chyba z naszej winy .... w miedzyczasie zalatwialismy inne papiery, wyceny itp .... no i chyba to ze mam dzialanosc gospodarcza to przedluzylo czas zalatwiania :-( musialam 2razy donosic pisma o niezaleganiu w US i ZUS a na to sie troche czeka :-)

 

potem poszlo gladko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

witam w ten ciepły poranek :D

mam pytanie - kiedy zaczac załatwiac kredyt, chodzi o to ,ze jeszcze nie mam pozwolenia na budowe (projekt sie adoptuje , archtekt mówi ze po swietach złozy go w starostwie).

zalezy mi zeby zaczac budowe mozliwie szybko, i własnie nie wiem jak długo załatwia sie kredyt ,kiedy beda pieniadze ?

Myslałam o expanderze?

Co wy na to?

Zacznij się rozglądać zle nie składaj wniosków bo papiery mają krótki okres ważności i zanim się zdecydujesz to okres ważności się skończy i będziesz musiała biegać od początku

nie polecam ekspandera - trzeba zostawiać jakąś kaucję a nie są dla mnie wiarygodni - wyliczyli mi zdolnośc w bph i bzwbk na 20 (dwadzieścia) tys a w innych bankach na 0 PLN, po czym w BPH dostałam bez problemu sporo ponad 200 tys (dwieście) a ocenili zdolność na dużo wyżej - niewykluczone że się udam po dodatkową pożyczkę ...

więc to co oni tam sobie liczą to sobie można ... sami wiecie

poza tym w banku zawsze możesz negocjować wysokość prowizji (np. z 1,5% zeszli do 0,75 a wściekła na siebie jestem że nie poszłam do dyrektora oddziału po więcej )

trzeba pamiętać o tym że dla oddziału kredyt hipoteczny do kasa i sprzedaż a mają wywindowane plany sprzedażowe

dlatego może dobrze jest iść do małe go oddziału w małej miejscowości (wtedy im bardziej zależy na kliencie), ale sprzedawca musi być kumaty

Z banków które się liczą to BPH, PKOBP, millenium, BZWBK, GE jest jeszcze Getinbank, pewnie też Nordea, Lucas. Warto sprawdzić FOrtis bank i Deutschebank, no i bank w którym masz rachunek bo zwykle mają dla klientów dobre oferty. PTF też ma niezłą ofertę

 

trzeba sobie po prostu zadać trochę trudu i pochodzić, a oferty porównywać w tabelce

Ja mam w BPH i jestem zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ładna pogoda ,to przeszłam sie do banków (GE , BPH)

Dosyc korzystna jest oferta w GE ( jak dla mnie), 0zł prowizji, 0 zł za wycene nieruchomosci, 0 zł za wpis przy ustanowieniu hipoteki (bank zwraca poniesione koszty),0zł za wczesniejsza spłate, nie wymagaja faktur tylko wpisy do dziennika i zdjecia,

oprocentowanie 3,20% CHF

 

W BPH oprocentowanie 3,40%

chce jeszcze sprawdzic PKO i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ładna pogoda ,to przeszłam sie do banków (GE , BPH)

Dosyc korzystna jest oferta w GE ( jak dla mnie), 0zł prowizji, 0 zł za wycene nieruchomosci, 0 zł za wpis przy ustanowieniu hipoteki (bank zwraca poniesione koszty),0zł za wczesniejsza spłate, nie wymagaja faktur tylko wpisy do dziennika i zdjecia,

oprocentowanie 3,20% CHF

 

W BPH oprocentowanie 3,40%

chce jeszcze sprawdzic PKO i zobaczymy

 

 

ja mam 2,95% w mBanku

dowiadywalas sie tam ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...