Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A istnienie drugiej połowy Wojty'ego stwierdziłam jeszcze bardziej naocznie

Wowww :D

A cosik bliżej... :D

Czasy teraz takie "nowoczesne", że wszystkiego można sie spodziewać.... :D :D :D

Pozdrawiam

Tomek

 

Nie wiem, co Ci Tomek chodzi po głowie :lol: ale "bardziej naocznie" znaczy, że o ile Wojty'ego widziałam przez szybę, to Wojty'ową z odległości paru centymetrów (z rencami ubabranymi gliną hi hi hi :lol: )

 

Obawiam się, że to całkiem "nienowoczesne" :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - wpadłam szybciutko powiedzieć, że dementuję wszelkie pogłoski jakoby "Wojty właściwy" nie istniał. Stwierdziłam naocznie, że istnieje :) A istnienie drugiej połowy Wojty'ego stwierdziłam jeszcze bardziej naocznie :lol:

 

Pozdrowienia dla wszystkich :)

 

Hej! - tu 2 zmiana i 2 polowa WOjty'ego (cos mnie te "2" przesladuja ;)

Oj widze Had, ze mnie zdeamskowalas na forum ;)

 

No coz musze potwierdzic, ze Had faktycznie mnie wczoraj widziala, nawet wiecej, razem wyposazenie naszych przyszlych domkow lepilysmy.

I jeszcze wazna spawa - WIDZIALAM PIERWSZA PARTKIE KAFELKOW HAD!!!! :o :o :o ta kobieta jest genialna!!!

Ale ja ja przescigne ;), narazie zaczelam skromnie od mydelniczek - za tydzien rozpoczynam lepienie armatury sanitarnej, na poczatek KIBELEK :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest zetka - czyżby kratka - dziura w ścianie?! nie po to ocieplam ścianę 15 cm styropianem i cuduję ze współczynnikami 0,0005 żeby robić dziurę w ścianie którą ciepło wylata! :roll:

please o odpowiedź

 

nie wiem czy woprz to samo miał na mysli ale "zetka" to nie jest taka zwykła dziura przez ścianę. Taka dziura nie spełni roli wentylacji (wieje na zewnątrz jak i do wewnątrz). W "zetce: dzieki temu że otwór wlotowy w pomieszczeniu i wylotowy na zewnątrz budynku znajdują się na róznych poziomach wytwarza się ciąg taki sam jak w zwykłej wentylacji lub kominie dzieki czemu cyrkulacja powietrza nastepuje tylko w jednym kierunku z wewnątrz na zewnątrz. Taką zetkę najprościej jest zrobić z rury PCV i dwóch kolanek 90 stopni. Dzieki takiemu rozwiązaniu nie wychładzasz tez zbytnio pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

czy wy słyszycie jak ptaki juz rano śpiewaja?

 

W Dobrzykowicach, ale chyba jestem na mapie przynajmniej kiedys byłam.Ja w pracy to ukratkiem zagladam, bo w pracy tylko zaprzyjaźnione osoby wiedza ze się buduje.

Chyba Cię nie ma albo ja nie dowidzam :lol:

http://czajla.republika.pl/murator/wroclaw.jpg

Rzeczywiscie mnie nie ma , a daje słowo ze byłam :o

Domagam sie komisji śledczej!!!!!!!!!!!!!!!! :D

 

Pozdrawiam i zycze miłego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest zetka - czyżby kratka - dziura w ścianie?! nie po to ocieplam ścianę 15 cm styropianem i cuduję ze współczynnikami 0,0005 żeby robić dziurę w ścianie którą ciepło wylata! :roll:

please o odpowiedź

 

nie wiem czy woprz to samo miał na mysli ale "zetka" to nie jest taka zwykła dziura przez ścianę. Taka dziura nie spełni roli wentylacji (wieje na zewnątrz jak i do wewnątrz). W "zetce: dzieki temu że otwór wlotowy w pomieszczeniu i wylotowy na zewnątrz budynku znajdują się na róznych poziomach wytwarza się ciąg taki sam jak w zwykłej wentylacji lub kominie dzieki czemu cyrkulacja powietrza nastepuje tylko w jednym kierunku z wewnątrz na zewnątrz. Taką zetkę najprościej jest zrobić z rury PCV i dwóch kolanek 90 stopni. Dzieki takiemu rozwiązaniu nie wychładzasz tez zbytnio pomieszczenia.

 

czy jak się ma komin w kotłowni to ta zetka tez jest potrzebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dobrzykowicach, ale chyba jestem na mapie przynajmniej kiedys byłam.Ja w pracy to ukratkiem zagladam, bo w pracy tylko zaprzyjaźnione osoby wiedza ze się buduje.

Chyba Cię nie ma albo ja nie dowidzam :lol:

http://czajla.republika.pl/murator/wroclaw.jpg

Rzeczywiscie mnie nie ma , a daje słowo ze byłam :o

Domagam sie komisji śledczej!!!!!!!!!!!!!!!! :D

 

z mapami to jest tak - są dwie. Ta z linkiem powyżej to jest lista osób udzielających się na grupie Wrocławskiej.

Jest (przynajmniej teoretycznie) jeszcze druga mapa ogólnopolska na której umieszczam tych którzy wpisują się do wątka 'tworzymy mapę forum'.

Jeżeli chcesz być dokładniej umieszczona to sprecyzuj w którym miejscu w Dobrzykowicach sie budujesz. Sporo osób umieszczam 'na oko' w środku miejscowości. Najgorzej z tymi co piszą po prostu np. Wrocław. Zazwyczaj im po prostu wyszukuję jakiś wolny most w centrum ;-).

 

Grzegorz

tytułem usprawiedliwienia: przed chwilą kolega mnie spytał czy obchodziłem dzień Św. Patryka. Odpowiedziałem że nie, ale głowa mnie boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dobrzykowicach, ale chyba jestem na mapie przynajmniej kiedys byłam.Ja w pracy to ukratkiem zagladam, bo w pracy tylko zaprzyjaźnione osoby wiedza ze się buduje.

Chyba Cię nie ma albo ja nie dowidzam :lol:

http://czajla.republika.pl/murator/wroclaw.jpg

Rzeczywiscie mnie nie ma , a daje słowo ze byłam :o

Domagam sie komisji śledczej!!!!!!!!!!!!!!!! :D

 

z mapami to jest tak - są dwie. Ta z linkiem powyżej to jest lista osób udzielających się na grupie Wrocławskiej.

Jest (przynajmniej teoretycznie) jeszcze druga mapa ogólnopolska na której umieszczam tych którzy wpisują się do wątka 'tworzymy mapę forum'.

Jeżeli chcesz być dokładniej umieszczona to sprecyzuj w którym miejscu w Dobrzykowicach sie budujesz. Sporo osób umieszczam 'na oko' w środku miejscowości. Najgorzej z tymi co piszą po prostu np. Wrocław. Zazwyczaj im po prostu wyszukuję jakiś wolny most w centrum ;-).

 

Grzegorz

tytułem usprawiedliwienia: przed chwilą kolega mnie spytał czy obchodziłem dzień Św. Patryka. Odpowiedziałem że nie, ale głowa mnie boli...

dzięki polanka :D , ja sie nie bardzo udzielam na forum, bo nie mam za wiele do powiedzenia.Czytam co piszecie i korzystam z waszej wiedzy która jest mi niezbedna.W spawach budownictawa to jestem ciagle mysląca inaczej. Dopiero skończyłam doktoryzować sie na temat pieców, kominków a tu znowu zetka :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja to właśnie nie wiem co robić :-?

iść czy nie iść :roll:

 

z jednej strony można by iść bo teoretycznie (celowo podkreśliłem) można zobaczyć coś co się przyda

z drugiej strony praktycznie (również celowo podkreśliłem) ostatnie 2-3 imprezy to taka bryndza że aż szkoda tej kasiory na bilet - możę lepiej byłoby spotakć sie przed targami i tą kasiorę na browara przeznaczyć :lol: :lol: :lol: :lol:

 

albo niech dopłacają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...