Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

WIOSNA

No i doczekaliśmy się :lol:

Wszystkim malkontentom którzy są niezadowoleni z targów mówie, że na drugi raz trzeba była skorzystać z oferty spotkania, ja osobiście jestem bardzo zadowolona chociaż nie z oferty jaką miałam okazje zobaczyć tylko z osobistego poznania WIECHA i miło spędzonego czasu.

Chociaż i tak jakąś korzyść wyniosłam z targów - informacje na temat oczszczalni przydomowych. Choć chętnie dowiem się coś jeszcze od tych co już korzystają z takiego rozwiązania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez w sobote rano byliśmy na targach - tempo ekspresowe bo małego oddaliśmy na służbę do opiekunki i musieliśmy sie spieszyc - byliśmy nastawieni ze czarów tam nie bedzie więc sie nie rozczarowaliśmy - za to dostaliśmy dodatkowy rabat na okna więc sie opłacało. Chwilkę pogadaliśmy z przyszłym dostawcą rolet i bramy garazowej (Ideal)- rzuciliśmy okiem na deski podłogowe - matko jakie ceny!!! I to tyle.

 

Za tydzień zaczynamy - fajnie do tej pory było planować i marzyc - teraz mnie strach obleciał - jak to wszystko opanować, skoorydnować?? Olaboga :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w piękny wiosenny poranek

 

nie cierpię mieć racji ale jak powiedział Wojtek 8 PLN do przodu + mile spędzony dzień

 

 

no a ja to właśnie nie wiem co robić :-?

iść czy nie iść :roll:

 

z jednej strony można by iść bo teoretycznie (celowo podkreśliłem) można zobaczyć coś co się przyda

z drugiej strony praktycznie (również celowo podkreśliłem) ostatnie 2-3 imprezy to taka bryndza że aż szkoda tej kasiory na bilet - możę lepiej byłoby spotakć sie przed targami i tą kasiorę na browara przeznaczyć :lol: :lol: :lol: :lol:

 

albo niech dopłacają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy- ja ci nie pomogę bo nie mam rozeznania w kosztach w zależnosci od pewnych rozwiazań - a dodatkowo ci utrudnię - bo chce ci powiedzieć ze ta lukarna jest fajna - nadaje charakteru całemu domkowi - ważne -bo to elewacja frontowa. Ale rozumiem intencje -sama miałam podobne dylematy. Pozdrawiam

 

PS. Cały domek jest fajny :)

PS2. A zawartość mojego albumu na onecie po kilku dniach zniknęła - o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy,

a jakie okna połaciowe założysz?

2-3 razem czy kazde osobno?

kołnierze zespolone do połaciówek sa droższe o pojedynczych, poza tym cena połaciówek = cenie okien normalnych, zyskujesz w pewnym sensie na robociźnie i nie masz problemu z murowaniem sciany nad lukarna bo jak rozumiem dach bedzie w tym miejscu stanowiłjedną połaćokno połaciowe to koszt 1100zł szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Jak myślicie ile zaoszczędzę rezygnując z lukarny na wejsciem w tym domku: http://www.anndy75.republika.pl . Zamiast lukarny zastosowałbym okna połaciowe (2 lub 3). Proszę o radę.

 

Zaoszczędzisz pewnie niewiele a dużo stracisz - lukarna to efekt, w tym wypadku to elewacja frontowa, to tak jakbyś chciał żonie zaproponować tanie buty typu adidas do ekstra czerwonej wieczorowej kiecki :roll:

 

Poza tym pomieszczenie będzie lepiej doświetlone i fajniejsze - okna połaciowe mają swoje wady, lukarna chyba praktyczniejsza

Nie rezygnuj z tej lukarny, w skali domu to będzie niewiele te pieniądze odbij sobie np. kupując tańsze dachówki albo materiały na ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Jak myślicie ile zaoszczędzę rezygnując z lukarny na wejsciem w tym domku: http://www.anndy75.republika.pl . Zamiast lukarny zastosowałbym okna połaciowe (2 lub 3). Proszę o radę.

 

dobre okno połaciowe (np. uchylno obrotowe-takie 140) około 1.000 PLN

większy rozdzielacz na skrzynce co na piętrze + kaloryferek + głowica termostatyczna + rura ok 600 sztuka

do tego robocizna

policz koszt lukarny i wyjdzie ci wariant cenowy

 

moim zdaniem musisz bardzo oszczędząc żeby ci się to opłacało bo w normalnych warunkach wyjdziesz gdzieś w okolicy 0

 

do tego dochodzi estetyka i tu niestety będziesz w pelcy na wygladzie -ergo .. zostaw tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...