Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdybym wiedział, gdzie będę pracował za kilka-, kilkanaście lat na pewno ułatwiłoby mi to wybór, ale wiadomo jakie są czasy - dziś tu, jutro tam ...

Dlatego nie chciałbym bardzo uzależniać miejsca zamieszkania od miejsca pracy, jedyne kryterium to dobry dojazd do centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek

centrum to nie tylko dworzec

żeby dostać się spod dworca np na Grunwald (też centrum) może zabrać nawet 40 minut

a np. na grunwald ja jadę ze swojej działki od 25 - 35 minut, autobus pewnie tyle samo

jeśli popatrzysz na mapę to Kamieniec jest w dokładnie takiej samej odległości od rynku co Bielany

 

pojęcie cedntrum jest względne

gdybym ja miała tyle kasy co poszukiwacz wybrałabym Pawłowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dzisiaj dostalismy informację, że jest już pozwolenie na budowę.

Się zacznie..... :o

 

pozdrowienia wiosenne dla Wszystkich

 

Tab gratulacje

żeby wam się darzyło lepiej niż nam na tej budowie

i życzę Gwiazdki w nowym domku - to jest realne pod warunkiem że będziecie dobrze pilnować ekipy

Powodzenia

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukiwacz

zdecyduj się na coś

sorry ale póki co to trochę takie zawracanie .....

 

musisz coś tam sobie założyć

np. mam rodzinę w Krakowie czy Legnicy wtedy Bielany albo Strzelin albo kąty

 

np. będę opierał się na czasie dojazdu do rynku

albo muszę mieć przyzwoitą szkołę dla dzieci wtedy np kamieniec

itd itp. nie chodzi nawet o to żeby nie strzępić języka tylko o to żeby jakoś wyartykułować czego tak na prawdę potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mieszkam przy Komandorskiej (Krzyki - Południe), a pracuję w okolicach Robotniczej.

Hmm... woprz, wydaje mi się, że jasno określiłem w poprzednich postach swoje wymagania.

Jak pisałem wcześniej - dopiero 'rozpoznaję' okolicę i chciałem się dowiedzieć jakie rejony polecacie.

 

Dziękuję wszystkim za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym na działkę wydać maksymalnie 120 tys.,

wystarczy mi 600-800 m2

Ostatnio troszkę jeździłem. Na Bielanach wg mnie jest dosyć głośno, a jeżeli już mieszkać za miastem, to warto mieć z tego jakieś korzyści.

Co sądzicie o Wysokiej, nie moge tam znaleźć żadnych ofert sprzedaży działek ... ? A Wojszyce i Ołtaszyn to chyba troche za drogie okolice ...

 

poszukiwacz

 

- jestes naprawde przekonany, ze chcesz miec dzialke 600-800m?

Na poczatku tez zakladalam, ze 600-700m mi w zupelnosci wystarczy, ale jak zobaczylam takie dziaki a potem jeszcze domy zbudowane na takich malych dzialkach tp odrazu zweryfikowalam swoje marzenia ;). Moze inni forumowicze maja inne spostrzezenia, ale moim zdaniem to troche malo. Jesli chesz postawic dom o powierzchni 150m2 (nawet z uzytkowym poddaszem) i posadzic troche drzewek dookola, no przede wszystkim nie zagladac sasiadom w okna to radzilabym rozgladac sie za dzialkami ok 1 000, a moze nawet i wiekszymi (o ile lubisz kosic trawe;).

 

Co do lokalizacji - rok temu byla piekna dzialka w Zernikach Wroclawskich - naprzeciwko "malego parku", ogrodzona, naokolo istniejaca zabudowa, daleko od linii energetycznej, ale niestety 200 zl/m (calosc 1 000m2).

Osobiscie poza Kamiencem ( :D ) podoba mi sie tez Ramiszow - przesliczna okolica, ale niesttety trudno o wolne dzialki i to jeszcze w normalnej cenie. Ale tam mialbys pewnosc ze obwodnicy nie bedzie - na osiedlu mieszka prezydent miasta...;).

 

Co do WYsokiej - tez mi sie kiedys podobala, ale juz rok temu kosztowala 150zl/m i nie bylo dzialke mniejszych niz 1 000m. Ale tam musialbys sie "wbic w tlum" - mowia ze to jest osiedle Wroclawskich VIPow ;) ;) :D:D:D - podobo mieszkaja tam sami znani lekarze, prawnicy itp :D - dla posrednika w biurze nieruchomosci byla to olbrzyyyymia zaleta - dla nas niekoniecznie ;). Podobno chlopaki tam mieszkajacy sa tak "wygadani" ze im zadna obwodica nie straszna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, piękne dzięki za wszelkie komentarze do wyceny Sandry - to dopiero pierwsza jaką otrzymaliśmy ale sole trzeźwiące były potrzebne :D

Przeglądałam wyceny podawane na forum i też są tak bardzo rozbieżne, że trudno mi było dopasować "jakąś średnią" do Sandry, a nie mogę na forum znaleźć kogoś, kto buduje ten domek / albo jak już buduje to jest tak tym zaaferowany, że się nie odzywa :lol: /

 

Ale kilka elementów tej wyceny -nawet mnie "jeszcze laika"-zastanowiło - chociażby ten sprzęt za 10tys. No cóż, pozostałe ekipy ociągają się troche z wycenami, ta była pierwsza- szukam dalej :))

Trafiliśmy już do super dekarza - i to dzięki Wam oczywiście, no i zobaczyliśmy "swiatełko" :)

Prawdopodobnie sami będziemy szukać wykonawców do poszczególnych etapów /+dobry kierownik budowy/ chociaż wcześniej myśleliśmy o generalnym wykonawcy. Jakie są Wasze doświadczenia?

 

BK - przepiękne dzięki za namiary na Panią Architekt /będzie miała co robić zwłaszcza po Forumowiczowch komentarzach :D /

 

No i strasznie dziękuję, że wspomnieliście o wielkości garażu - swego czasu wszczęłam alarm w tym temacie, ale mój mężyk twierdzi, że garaż wystarczająco wielki /a potrzeba na dwa auta słusznej wielkości/. Coś mi sie zdaje, że będzie mi parkował furę... :lol:

 

Raz jeszcze wielkie dzięki za wszelkie uwagi - czekam na jeszcze

:lol:

 

mon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...