Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej, hej!

 

jest tu jeszcze kto??

 

mmarysia - wlasnie wyslalam ci mailika :)

 

Wielkie dzięki - mój Pietro na urlopie - wieć mu podesłałam zeby przeanalizował z naszymi danymi - my jednak mamy tylko grube materiały- np. nic z izolacji- za to mamy juz ceny na dach i okna. Mam nadzieje ze mój męzo podczas urlopu usystematyzuje nasze dane tak aby były przydatne tez i dla innych osób - wtedy podeśle.

 

 

 

Pytanie do ogółu a propos stropów - jeden z oferentów proponuje strop ze Srody slaskiej (teriva)- tańszy od drugiego o prawie 2000 na całosci - drugi własnie droższy ale gdzieś z poznania - twerdząc ze nie pakuje sie w te ze srody bo są dziadowskie- nie mnie oceniać - macie moze swoje uwagi - inetersowaliscie sie skąd hurtownicy biorą stropy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK od pana Marka z Chrząstawy to ja :D niestety nie wiem jak wyglądają jego prace wykończeniowe, u mnie stawiał tylko mury, ścianki itp. to już musiałabyś bespośrednio u niego pytać i na pewno będzie Ci w stanie pokazać swoje prace jeżeli zajmuje się "wnętrzami... (w chrząstawie np. wybudował parę domków)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o grillu myśleć czas zacząć 8)

tylko problem z czasem

 

pierwszy wolny termin szykuje mi się w okolicach połowy maja (chyba że jeszcze coś wypadnie)

 

Wojtek póki co u mnie jeszcze trochę mało sąsiadów żeby im sienniczek przy tarasie rozpalić ale co się odwlecze...... :lol: :lol:

 

proponuje zastępczo (a może przestępczo) rozpocząć temat przepisów na grilla

 

 

ja proponuję koreczki z wątróbki

 

cieniutkim plasterkiem boczku owijamy kawałeczek wątróbki zapinamy wykałaczką i przyprawiamy z zewnątrz solą i pieprzem

 

dzięki boczkowi wątróbka nie wysycha tylko jest soczysta

super starter bo grilluje się 5 minut i jak ktoś zapomniał wcześniej rozpalić grilla to dla napalonych i głodnych gości jak znalazł - intrygująca zapowiedź nadchodzącego wieczoru

 

W przypadku awersji do podrobów wątróbkę można zastąpić suszoną śliwką kalifornijską – i wtedy sprzedajemy imprezę jako wegetariańską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmarysia,

co do stropów to zobacz tu http://www.konbet.com.pl - ja u nich kupowałem całość i uważam, że jakościowo były b. dobre - w całości miałem tylko 3 oustaki pękniete

szefem jest p. Lis i z nim najlepiej negocjować

nie wiem jak teraz ale w zeszłym roku Termat ze Środy robił tylko pustaki betonowe i kosztowałytyle samo co keramzytowobetonowe z Konbetu.

Termat robi za to bardzo dobre bloczki fundamentowe - nie kupuj bloczków z Sanbetu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie!

 

woprzpodaj namiary na Łątkę. Starula nie bedzie robił nam ogrzewania bo ma robote w Szwecji i wyjeżdza :cry: .Rzeczywiscie jest bardzo dobry, był u nas na budowie i 1,5 godz oglądał i doradzał chociaz wiedział ze juz nie zdaży zrobic.Widać ze masz nosa do fachowców to dawaj następnych.

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie przesyłamy wszystkim poświąteczne życzenia. Ostatnio jesteśmy bardziej zajęci naszą małą Zuzią niż budową domku. Nie wiem czy każdy z Was to przechodził ale... jak zaczynamy myśleć o mnóstwie najbliższych decyzji na budowie to ogarnia nas sporo obaw i zwątpienia :oops: taki... dołek budowlany :-? Sami już nie wiemy od czego zacząć ciąg dalszy budowy... a może to tylko przesilenie???

SSZ bez paru szczegółów na dachu i przy oknach skończony, jeszcze bez ociepleń... a tymczasem pojawiły się rozterki co do urządzania wnętrz... eh, głowa boli!

Mała nam ślicznie rośnie, zaliczamy coraz dłuższe spacerki i może, póki mieszkamy blisko to wyskoczymy do Chrząstawy podziwiać postępy na budowach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmarysia,

czegos nie jarzę - piszesz iż wykonawca nie poleca tych ze Srodya potem piszesz iz uważa że są naprawdę dobre

hurtownie maja stropy z róznych miejsc - Betard, Termat,

o Stropex-e nigdy nie słyszałem

 

 

Wojtku- coś sie nie zrozumieliśmy. Mam wycene na dwa rodzaje stropów - tańszy jest ze Srody - niestety wykonawca sie go boi - twierdzi ze kiedys wpadł w taki strop (dosłownie), drugi droższy jest ze stropexu (koło poznania) polecił mi go inny hurtownik - a wykonawca ten akurat poleca i zna. Tak sie ma moja historia. Ten sam hurtownik który poleca ten drogi stropex moze również sprzedać mi Betard i twierdzi ze będzie taniej - ale ze jakość juz nie ta - pytanie gdzie jest granica dobrej jakości za którą warto zapłacic a takiej już wydumanej której nie zauważę płacąc wiecej niz za wymagany poziom. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie!

 

woprzpodaj namiary na Łątkę. Starula nie bedzie robił nam ogrzewania bo ma robote w Szwecji i wyjeżdza :cry: .Rzeczywiscie jest bardzo dobry, był u nas na budowie i 1,5 godz oglądał i doradzał chociaz wiedział ze juz nie zdaży zrobic.Widać ze masz nosa do fachowców to dawaj następnych.

:D :D

Krzysztof to na prawdę dobry fachowiec miałem małą usterkę to przyjechał w ciągu 2 dni bez ponaglania i zmiany terminów bez szemrania usuną "awarię" i poprosił żeby dać znać nawet jak będzie ok to on będzie spokojny - ot i przedwojenny fachowiec.

 

Zbigniew Łątka 604539199 zaraz sam go callnę bo ma mi w 2 miejscach leciutko szlifnąć - to dam ci znać czy przyjechał i czy wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmarysia hurtownie mają najczęściej betard i termat. Jedno i drugie nie jest złe. Ew. wadliwą dostawę odnotować w protokole odbiorczym i reklamować. Najważniejsze to trzymać się instrukcji producenta (wszelkie dozbrojenia!) albo projektu wykonawczego (lub detali projektu a-b) Moja ekipa uczyła się dozbrajać belki na godzinę przed przyjazdem gruszki! Przelatywanie przez strop terriva widziałem na własne oczy. No ale jak ktoś twardo stąpa po "garnkach" to jakby szukał guza!

--------

garnki = pustaki terriva :lol:

gruszka = betoniarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmarysia hurtownie mają najczęściej betard i termat. Jedno i drugie nie jest złe. Ew. wadliwą dostawę odnotować w protokole odbiorczym i reklamować. Najważniejsze to trzymać się instrukcji producenta (wszelkie dozbrojenia!) albo projektu wykonawczego (lub detali projektu a-b) Moja ekipa uczyła się dozbrajać belki na godzinę przed przyjazdem gruszki! Przelatywanie przez strop terriva widziałem na własne oczy. No ale jak ktoś twardo stąpa po "garnkach" to jakby szukał guza!

--------

garnki = pustaki terriva :lol:

gruszka = betoniarka

 

o tych garach to prawda - rzetba chodzić po żebrach.

aha i pamiętać żeby nie stawiać zeber bezpośrednio na murach tylko lekko je podnieść żeby trzymały sie na betonewej poduszce + strzałka ugięcia i takie tam- jednym słowem wszytko przed tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info z tymi stropami - troszke zaczynam panikować bo budowa własnie ruszyla i do tej pory to fajnie sie planowało i marzyło a teraz trzeba podejmować faktyczne decyzje majace swoje konsekwensje i jakby cieżko mi z tą swiadomoscią :)

 

Chyba to wszyscy rozumiecie ze nie chcę oszczędzać na jakosci materiałów ale wydawać pieniądze w nieuzasadniony sposób tez nie jest moją intencją - stąd pytanie czy bez swiadomosci utraty walorów jakościowych mozna zdecydować sie na powszechnie oferowane stropy czy szukać jakiś mega wynalazków.

 

Pozdrawiam

 

Oj teraz to ja zaczne z tymi pytaniami....

O własnie czy kupować stal w kawalkach 12 metrowych czy może byc cieta na pół - wtedy - nie trzeba dłuzycy tylko normalne auto do transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...