Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

I ile taki punkt kosztuje?

własnie rozmawiałem z elektrykiem i na dzień dzisiajszy taki punkt kosztuje u niego 25-30 zł z tym że nie bierze juz zadnych dodatkowych pieniedzy za montaż rozdzielni elektr., szyny wyrównawczej itd. Czyli w cenie punktów ( punkt u niego to równiez wyjście na oswietlenie) jest kompletna instalacja elektryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I ile taki punkt kosztuje?

własnie rozmawiałem z elektrykiem i na dzień dzisiajszy taki punkt kosztuje u niego 25-30 zł z tym że nie bierze juz zadnych dodatkowych pieniedzy za montaż rozdzielni elektr., szyny wyrównawczej itd. Czyli w cenie punktów ( punkt u niego to równiez wyjście na oswietlenie) jest kompletna instalacja elektryczna.

 

Dziękuję za precyzyjną odpowiedź :) Podłączam się pod prośbę Wojtka i mam drobne pytanie: co to jest "szyna wyrównawcza" :o :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domek mam ok. 200 m2, za parter elektryk wziął 3500 zł z jego materiałem (poszło ponad 1000 m kabli:-). Rozprowadził nam prąd w domku, na zew., do ogrodu, uzbrojenie szafki, kable pod czujki do alarmu w każdym pomieszczeniu, telefon, internet, specjalne kable pod jakieś sprzęty mojego męża (np. głośniki w ścianie czy coś w tym stylu)...super fachowiec, zna się na rzeczy a teraz włąsnie kończy górę:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką cenę zaproponował Twój "znajomy" elektryk...jeśli można wiedzieć :D

 

Dom ok 180 m, tylko elektryka (bez telefonu, alarmu i żadnych cudów) 4000zł za samą robociznę, przy tym listę materiałów do kupienia zestawił taką, że znajomy układający alarmy stwierdził, że chyba zakładamy fabrykę i młyn, bo do domów sie TAKICH kabli, tylu amperów i takich wielkich skrzynek (36 gniazd) nie układa :evil: Ja się na tym nie bardzo znam i chciałabym poprosić jeszcze kogoś o alternatywne zestawienie materiałów i kosztów, bo coś tu faktycznie nie gra :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadraadae,

Twój elektryk zaproponował Ci instalacje promienistą i stąd taka ilośc wszystkiego ale to nie złe rozwiązanie

asienka,

możesz podesłać namiary na swojego elektryka

dobrzyk,

a jaki masz piec u siebie?

 

Ja nie wiem, czy to rozwiązanie jest dobre, jeśli tylko za 150 metrów kabla mam zapłacić 1500 złotych :evil: Poza tym ponoć teraz się robi instalacje bezpuszkowe, bo są bezpieczniejsze, a u mnie byłaby puszka chyba na każdej ścianie mieszkania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko 4 tys. za samą robociznę??? strasznie drogo! mogę podać namiary na mojego elektryka ...

 

woprz gniazdek i "swiatelek" bede miala naprawde duuuzo, niestety teraz nie jestem Ci w stanie powiedziec ile ale dzisiaj bede na budowie to moge policzyc :D i dam znac...

 

podaje namiary na elektryka pan Marek Kątnik 502566615

 

Wojtek a co to znaczy instalacja promienista??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w którym miejscu to się zazwyczaj robi, tak pytam na wyrost?

 

W jakimś niewidocznym miejscu, np. pod schodami, musi byc to raczej sciana zewnetrzna gdyż elektryk musi sie przekuc na zewnątrz budynku i podpiac do bednarki wbitej w ziemię

 

 

Oraz skąd Wy u licha wiecie TAKIE RZECZY ? :)

Jak bedziesz na tym etapie budowy co my to też bedziesz znawcą w tym i innych aspektach budowlanej sztuki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asieńka ja mam jakieś 160-180 punktów (wszelakiego rodzaju) i 18 obwodów

 

 

instalacja bezpuszkowa to taka w której zastosowano tzw głębokie puszki - czyli nie masz pod sufitem dodatkowych puszek do łączenia przewodów tylko wszystko łączysz w gniazdach

zupełny brak puszek świadczyłby o zupełnym braku instalacji 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asieńka - dziękuje za te namiary :) A tak z ciekawości policz ile masz gniazdek i światełek, sama jestem ciekawa ile mamy mieć u siebie, muszę gdzieś wygrzebać tę kartkę :) Warto będzie porównać.

 

Promienista czy nie, co to za instalacja, jeśli mam do niej kupić takie kable jak na na słupach wysokiego (tak WYSOKIEGO!) napięcia, a do każdej żaróweczki ma lecieć taki kabel, na jakim mam w mieszkaniu bojler - to chyba "lekka" przesada? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzyk,

a jaki masz piec u siebie?

 

nie mam pieca, mam pompę ciepła :)

Przy okazji w "wymianie doświadczeń" jest temat o tym że ministerstwo finansów ostrzy sobie ząbki na olej opałowy i gaz, na które to chce nałożyc akcyzę. Na przykład olej opałowy chce zrównać z napedowym.

Czy to się im uda ? nie wiem ale poczytac chyba warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...