Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

instalacja bezpuszkowa to taka w której zastosowano tzw głębokie puszki - czyli nie masz pod sufitem dodatkowych puszek do łączenia przewodów tylko wszystko łączysz w gniazdach )

Ja mam taką instalację, generalnie jest Ok, jedyna wada to upierdliwe montowanie gniazdek, w puszkach na nie jest wiecej niż zwykle przewodów i czasem cieżko to wszystko upchac w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej witajcie

 

jak wasze budowy? ruszaja z kopyta???

 

u nas mury wschodza :-)

zapraszam do albumu :-)

narazie tylko 2 zdjecia :-)

 

Szybko to idzie prawda ? :) Rozpoczął sie dla ciebie najprzyjemniejszy okres budowy. Pamietałaś aby przy fundamentach zrobić od razu drenaż, czy jest u ciebie na tyle sucho że jest on zbedny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad taką - mozna wtedy niedużym sumptem zrobić pewne elementy domu inteligentnego

nie oznacza to od razu sterowania piekarnikem czy zmywarka z telefonu komórkowego ale takie najprostsze kwestie codziennego użytku

 

Czyli jakie na przykład? bo to jest interesujące, co mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad taką - mozna wtedy niedużym sumptem zrobić pewne elementy domu inteligentnego

nie oznacza to od razu sterowania piekarnikem czy zmywarka z telefonu komórkowego ale takie najprostsze kwestie codziennego użytku

 

Ja tak mam (będę mieć) w domu - niedużym nakładem środków będę mieć może nie instalację intelkigentną, bo to co innego (np sterowanie wysokością fal w basenie i temperaturą wody w jacuzzi :o ) ale proste fajne bajery lub zapewnienie możliwości takich bajerów na przyszłość

 

Na razie z bajerów to zamówiliśmy silniki do rolet :roll: - zaszaleliśmy, w 3 oknach w salonie będa rolety z silnikami i w jednej sypialni też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. sterowanie roletami, światłem, alarmem- kiedy wyjeżdżasz możesz ustawic tak by wyglądało iż ktos mieszka - światło będzie się zapalć i gasnąć np w kuchni, w sypialni na górze, klatka schodowa, rolety się opuszcza a rankiem podniosą, światło na zewnatrz zgasnie jak zgaśnie w sypialni i takie tam inne udziwnienia

w rozbudowanych systemach mozesz włączać i wyłączac piec by wracając ze Swiat do domu było ciepło i woda ciepła też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad taką - mozna wtedy niedużym sumptem zrobić pewne elementy domu inteligentnego

nie oznacza to od razu sterowania piekarnikem czy zmywarka z telefonu komórkowego ale takie najprostsze kwestie codziennego użytku

 

Czyli jakie na przykład? bo to jest interesujące, co mówisz.

 

 

w sumie dobre pytanie

kiedyś się nawet nad tym zastanawiałem

i wymyśliłem takie rzeczy

 

1. Info o alarmie (zwykle najpierw jest grupa interwencyjna dopiero później dzwonią)

2. Info o dzwonku domofonu kiedy nie ma cię w domu - z opcją połączenia telefonicznego

3. Potwierdzenie „odblokowania” alarmu – żeby mieć np. info o tym kiedy dziecko wraca ze szkoły (albo żonka z zakupów jak akurat jesteś w delegacji :lol: :lol: )

 

 

można też podłączyć się do np. kotłowni ale to trochę bez sensu w domu - w domku letniskowym (ziomowym) tak ale w domu nie

 

można jeszcz zrobić sobie w domku gib brathera i jak ktos ma stałe łącze to na zahasłowanej stronce moze sobie ogladac co i jak - dobre ja np. masz nianię i chcesz ją z nienacka sprawdzić czy nie traktuje źle twojego dziecka -

 

albo go nie zaniedbuje bo akurat odwiedził ja chłopak.... wtedy to bym jej chyba nie zwolnił :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

poza tymi przypadkami (i bardzo podobnymi) zdalne sterowanie uważam za zbędne. Generalnie ma to sens jeśli chodzi o wykorzystanie w codziennym życiu a do użytku incydentalnego to chyba szkoda czasu i kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja będę mieć centralę alarmu na 64 urządzenia, która ma tym wszystkim dyrygować w razie potrzeby oraz wysyłać mi sms-y o ewentualnych uruchomieniach alarmu antywłamaniowego lub pożarowego. To jeszcze muszę mieć specjalną instalację do tego?? Myślałam, że wystarczy jak alarm będzie popodłączany do tych wszystkich urządzeń, a one do prądu? :o

 

Wiecie co, dziewczyny, czy Was też wszystko co ma związek z elektrycznością osłabia? Jakoś w tych hydraulicznych itp. kwestiach się jestem w stanie łatwiej rozeznać :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. sterowanie roletami, światłem, alarmem- kiedy wyjeżdżasz możesz ustawic tak by wyglądało iż ktos mieszka - światło będzie się zapalć i gasnąć np w kuchni, w sypialni na górze, klatka schodowa, rolety się opuszcza a rankiem podniosą, światło na zewnatrz zgasnie jak zgaśnie w sypialni i takie tam inne udziwnienia

w rozbudowanych systemach mozesz włączać i wyłączac piec by wracając ze Swiat do domu było ciepło i woda ciepła też

 

można to chyba zrobić prostym sposobem - jest nawet wątek w wymianie doświadczeń (chyba "instalacja alarmowa raz jeszcze" czy jakos tak) można wykorzystać w tym celu jakąś np. nieużywaną komórkę

 

co do niani - "moja" niania będzie wolna od września, może nawet od lipca, jeśli ktoś szuka super opiekunki do dziecka (dzieci) to mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

U mnie tez jeden tylko silniczek przy roletach- własnie przy oknie tarasowym - reszta - darmowa siłownia.

 

Mam juz swoja dziure w ziemi - śliczna :lol:

 

Mam tez w końcu ostateczną decyzje kredytowa i w poniedziałek podpisuje umowe - niestety obawiam sie ze kiepsko trafilam jeśli chodzi o obsługę w banku- własnie chciałam zadzwonic i coś sobie wyjaśnic ale pani dla mnie czasu nie miała. Rany - oby tylko regularnie spłacać i nie mieć nic z nimi doczynienia - jakis kosmik w tym Millennium. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...