Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam GRUPĘ.Dzisiaj co prawda można oszukiwac,ale nie jest to żart .Hadraadae skrzynka bezpiecznikowa wcale nie wydaje mi sie za duża (na 36 obwodów). 1.Musisz wstawić zabezp. główne 3 obwody ,2. jezeli przepięciowa nast ępne 3 obwody, 3. gniazda silowe np 2 szt x 3 obwody ,policz róznicowki, S, oraz inne zabezpieczenia np ściemniacz zmierzchowy.Może się okazać że masz za MAŁĄ skrzynke bezpiecz.Ja mam skrzynke na 60 obwodów i wydaje mi się w sam raz.Owszem mam zapas ale niewielki.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachowiec,Wojtek 62.Woprz.Czytalem wasze wypowiedzi na temat układania stropów i wieńca.Otóz sa dwie szkoły układania belek stropowych .Belki stropowe ukladane na poduszce np. betonowej(ok 5cm) 2.Belka strop. układana bezpośrednio na murze(nawet betonie komórkowym).argument po zalaniu stropu podłoga stanowi całość.Następna sprawa to wieniec 1.Wieniec opuszczony około 4 cm. 2.wieniec na tej samej wysokości co belki.argument jezeli dokładnie nie rozprowadzi się betonu pod wieńcem to lepiej żeby go wcale nie było.Nie wypowiadam sie nad słusznością jednej lub drugiej opcji.Informacje zaczerpniete z Ładnego Domu(były dodatki "buduj bez błędów")Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Woprz, co człowiek to opinia :o , dlatego koniecznie chcę, żeby mi jeszcze inny fachowiec rzucił okiem na chałupę.

 

Aleście się opisali, a ja co zaglądałam od rana na forum, to wyskakiwał critical error :cry:

 

A tak z innej beczki - czy pod kominek należy zrobić jakieś specjalne zbrojenie/fundament w podłodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadraadae jezeli nie planujesz rozbudowanego systemu elektr. oraz innych zabezpieczeń to 36 Ci w zupelności Ci wystarczy.Pod kominek niektórzy nie kłada ocieplenia a tylko sam beton,niektorzy nawet stopę fundamentową a są i tacy co na wylewke z ociepleniem .Wiech

 

HAD Nie dawaj styropianu a co do zbrojenia to powiem tak jeżeli robiłaś pomiar zagęszczenia pospółki i jest ok a na to masz wylany chudziak to wystraczy nie dawać styropianu. jeżeli boisz się mostka termicznego to daj w tym miejscu twardą wełną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudziaka jeszcze nie mam wylanego.

 

A jaka to jest "twarda wełna"?

 

taka w płycie nie w rolce

 

A toto ma jakieś specjalne parametry, czy po prostu "w płycie" i już? :)

 

powiesz że twarda wełna pod posadzkę i będą wiedziec o co chodzi

 

a dyletacja przy sicianach + nacięcie przez środek jak najbardziej bobowiązkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc też myślę, że dylatacja powinna być, a właśnie rozmawiałam 5 minut temu z fachowcem od podłóg (Pan z Oleśnicy polecany na forum) i powiedział mi, że jeszcze się na żadnej budowie nie spotkał, żeby przy chudziaku była dylatacja.

 

A to nacięcie to po co i jak?

 

to zapraszam do mnie

tyle że mój chudziak już zalany

pogoń go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...