Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jesli bedziesz chciała sobie zrobiś ogrodzenie pełne jako mur to na cos takiego musisz dostac pozwolenie, poza tym robiąc prowizoryczne ogrodzenie zgłaszasz ten fakt w starostwie i po 30dniach jak pamietam możesz je zrobić

natomiast mając pozwolenie na budowe ogrodzenie liczy sie jako prace przygotowawcze - zabezpieczenie terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdą jest to co mówicie o ogrodzeniu. Można zrobić - z tego co wiem to pozwolenie dotyczy docelowego ogrodzenia od frontu, wtedy z adaptacją trzeba też zrobić w projekcie ogrodzenie, ale można działkę ogrodzić z 3 stron, a tylko to od frontu wymaga pozwolenia. Druga rzecz, ze chyba nie warto robić tymczasowego ogrodzenia - ale wszystko zależy od terenu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz chciała sobie zrobiś ogrodzenie pełne jako mur to na cos takiego musisz dostac pozwolenie, poza tym robiąc prowizoryczne ogrodzenie zgłaszasz ten fakt w starostwie i po 30dniach jak pamietam możesz je zrobić

natomiast mając pozwolenie na budowe ogrodzenie liczy sie jako prace przygotowawcze - zabezpieczenie terenu

A na czym polega prowizoryczne ogrodzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosenne hallo !

ja tradycyjnie z innej beczki - prosze o podzielenie sie informacjami :)

jakie macie ceny na BK 24x24x59 ??

U mnie szary, na klej, 600 po 5,79 pln brutto z dowozem malym HDS'em (duzy nie wjedzie niestety).

 

Ma ktos duzo lepiej ?? Bo nie wiem jak mnie rysuja :) :)

 

 

Pzdr

BODO'wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosenne hallo !

ja tradycyjnie z innej beczki - prosze o podzielenie sie informacjami :)

jakie macie ceny na BK 24x24x59 ??

U mnie szary, na klej, 600 po 5,79 pln brutto z dowozem malym HDS'em (duzy nie wjedzie niestety).

 

Ma ktos duzo lepiej ?? Bo nie wiem jak mnie rysuja :) :)

 

 

Pzdr

BODO'wy

 

A w ilu hurtowniach sprawdzales ceny??

Ja ci niestety nie pomoge, bo buduje z silikatow :( Moge ci tylko poradzic, zebys sie przeszedl po kilku hurtowniach - nie wiem jak u ciebie, ale we Wrocku rozrzut cenowy jest wielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogrodzeń - Prawo budowlane:

 

Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

23) ogrodzeń;

 

Art. 30. 1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga:

3) budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m.

2. W zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie, o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2, oraz, w zależności od potrzeb, odpowiednie szkice lub rysunki, a także pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami. W razie konieczności uzupełnienia zgłoszenia właściwy organ nakłada, w drodze postanowienia, na zgłaszającego obowiązek uzupełnienia, w określonym terminie, brakujących dokumentów, a w przypadku ich nieuzupełnienia - wnosi sprzeciw, w drodze decyzji.

5. Zgłoszenia, o którym mowa w ust. 1, należy dokonać przed terminem zamierzonego rozpoczęcia robót budowlanych. Do wykonywania robót budowlanych można przystąpić, jeżeli w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia właściwy organ nie wniesie, w drodze decyzji, sprzeciwu i nie później niż po upływie 2 lat od określonego w zgłoszeniu terminu ich rozpoczęcia.

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 12 kwietnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

(Dz. U. Nr 75, poz. 690)

 

Rozdział 9 - Ogrodzenia

§ 41. 1. Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt.

2. Umieszczanie na ogrodzeniach, na wysokości mniejszej niż 1,8 m, ostro zakończonych elementów, drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych podobnych wyrobów i materiałów jest zabronione.

3. Przepisy ust. 1 i 2 nie dotyczą ogrodzeń wewnętrznych w zakładach karnych i aresztach śledczych.

§ 42. 1. Bramy i furtki w ogrodzeniu nie mogą otwierać się na zewnątrz działki.

2. Furtki w ogrodzeniu przy budynkach mieszkalnych wielorodzinnych i budynkach użyteczności publicznej nie mogą utrudniać dostępu do nich osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

§ 43. Szerokość bramy powinna wynosić w świetle co najmniej 2,4 m, a w przypadku zastosowania furtki jej szerokość powinna być nie mniejsza niż 0,9 m, przy czym na drodze pożarowej szerokości te regulują przepisy odrębne dotyczące ochrony przeciwpożarowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A w ilu hurtowniach sprawdzales ceny??

/quote]

 

 

no w wielu okolicznych, u mnie jest problem z dojazdem i najwyzej wjedzie 18T pojazd - 24 T juz nie i to jest najwiekszym zmartwieniem, przekladalnym na kase niestety.

Gdybym mogl wjechac TIR'em to wyszloby po okolo 5,55 pln za sztuke a tak za to ze mi przywoza "na zadanie" nawet po 3 palety to jest po 2,79 pln. Moze ktos jednak stawia z BK i jest zorientowany - moze BK :) pamieta ceny z jesieni ?

 

Pzdr

BODO'wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BODOWy

 

Ja w swoim zestawieniu - rankingu mam chyba 7-8 hurtowni (i jescze czekam na kilka ofert).

Tak jak kiedys juz pisalam - zrobilam zestawienie interesujacych mnie materialow (wraz z potrzebna iloscia) i pozostawialam to swoje "zapytanie ofertowe" w hurtowniwch a teraz tylko zsylaja mi odpowiedzi :D. Proszac o oferte zasrzegam ze interesuja mnie ceny loco budowa (wtedy latwej porownywac ceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo osob robi tak ze na koncu decyduje sie na 1 hurtownie i od niej bierze wszystki materialy - ma to swoja zalete: w trakcie budowy nie trzeba sie martwic o kolejne materialy. Ja jednak bede zmuszona brac materialy z roznych miejsc - rozrzut cenowy jest zbyt duzy dla mnie - w jednym miejscu maja tanie silikaty ale kominy okropnie drogie (roznica cen nawet do 2 tys.) a ci co maja tanie kominy wszystko inne maja bardzo drogie :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...