Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozmawiałam właśnie z hydraulikiem i mówi, że zamówił szare rury (ma układ w hurtowni, więc kupuje materiały i załatwia transport), bo jego zdaniem mogą iść pod chudziak. Twierdzi, że wszystkie instalacje tak robił, nawet jakieś basenowe cuda, ale oczywiście jak chcę, to on zmieni całe zamówienie na pomarańczowe, tylko że to mi zwiększy cenę materiałów na oko o jakieś 80%. :o

 

Stąd pytanie: czy wszyscy robiliście pod chudziakiem pomarańczowe, czy może ktoś ma szare i jest ok? Czy te pomarańczowe są faktycznie o tyle droższe? W poniedziałek mam dostawę i muszę dziś podjąć jakąś decyzję - proszę o pomoc!!! :oops:

Nikt nie mówi że szare się nie sprawdzą tyle tylko że są one bardziej podatne ne ewentualne pęknięcia, np pod naciskiem posadzki. Dlatego dla sw spokoju zrobiłbym pomarańczowymi. Chyba nie chciałąbyś aby ścieki "uzyźniały " ci podsypke pod posadzką ? :)

Co do ceny to facet przesadził, pomarańczowe na pewno są droższe ale nie o 80 % :) Dość dziwne jest że jemu zalezy na układaniu szarych a nie pomarańczowych. Gdyby nie miał w tym jakiegoś interesu to w sumie powinno byc mu to obojetne. Niezależnie od koloru, układa sie je tak samo a nie wierzę w jego troskę o Wasze finanse :) Co do różnicy w cenie przejdź się do pierwszej lepszej hurtowni i poproś o cenę rury , kolanka itp w obu wersjach. Sama cena nie jest istotna tylko róznica w niej pomiedzy kolorami :). poszperaj też na forum w wymianie doświadczeń na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On się nie upiera, żeby układać szare - od razu zaznaczył, że jemu to wszystko jedno i jak zdecydujemy, tak zrobi. Cenę orientacyjną pomarańczowych chyba faktycznie nieco zawyżył, ale będę mieć fakturę. Zakładam (bo taką mam naturę), że intencje ma dobre i woli, żebym dwa razy po kasę nie jeździła do bankomatu :wink:

 

Wiecie co, ja to za nerwowa jestem na to całe budowanie :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi rodzice mają tynki tradycyjne + gipsowanie miodzio ładne i trwałe, a te nasze owszem ładne, ale 2 przywalenia rowerkiem dziecięcym i widać takie rysy one są po prostu miękkie trochę, jak się mocniej huknie to widać taki delikatny ślad a spróbujcie dzieci trzymać pół metra od ścian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadraadae,

weź od hydraulika spis i kup sama - rabacik jakiś sobie wynegocjujesz a gostkowi konta w programie lojalnościowym nie będziesz nabijać

 

Gdybym się trochę lepiej na tym znała, to bym tak zrobiła, ale jak nam hydraulik zakładał tylko licznik rok temu i poszłam ze spisem głupich zaworków na zakupy, to się okazało, że sprzedali mi nie do końca to, co na liście było, a ja nie dałam rady sobie zweryfikować i jednym słowem przepłaciłam. :(

To już niech on ma swoje punkty za lojalność, ja czas na pracę, na której sie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniajac troszku temat - to jak z modrzewiami?- ja moge być na działce gdzieś przed 17 w sobotę, o ile wczesniej nie uda mi sie uciec z zajec ;)

 

Yemiolki, Hady i wszyscy zainteresowani modrzewiami i nie tylko - przyjezdzacie?? :D:D

 

ja w tę sob. nie dam rady :roll:

 

No to jak Yemioł nie da rady, to my chętnie pojedziemy :) , ale tylko rekreacyjnie, po przeca sobie takiego drzewska na plecach do Gawry nie dotargam :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniajac troszku temat - to jak z modrzewiami?- ja moge być na działce gdzieś przed 17 w sobotę, o ile wczesniej nie uda mi sie uciec z zajec ;)

 

Yemiolki, Hady i wszyscy zainteresowani modrzewiami i nie tylko - przyjezdzacie?? :D:D

 

ja w tę sob. nie dam rady :roll:

 

YEMIOŁA, ty nie zartuj, bo bedzieszmiała u mnie minusa długiego, jak z kamieńca do smolca!!! :evil:

 

Hadziku - na ciebie zawsze mozna liczyc :D - fajnie, odpoczenimy od tego miasta na lonie natury

Co do dobrzyka t o nie przejmuj sie jego uwagami - jakby co to wiem gdzie mieszka i jak wyglada.... - zbierzemy siostry i mu pokazemy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...