Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

[b]Betka[/b], dziękuję za informację :)

 

BK - pamiętasz ile wychodziły te rynny z Plastmo, o których kiedyś wspominałaś?

 

Chyba jesteśmy na porównywalnym etapie i tak sobie kombinuję kolejność robót: 1) chudziak, 2) instalacja wodna + co, 3) elektryka, 4)tynki, 5) styropian i wylewka.

 

Będzie dobrze?

 

Had - rynny plastmo wychodziły prawie o połowę taniej niż Marley - z 3500 na 1900/ 2000 pln.

a w sumie to samo

 

z tym że ja mam rozległy dach, dwa razy większy niż każdy normalny domek - dom ma szerokość ponad 20 metrów więc rynien jest sporo (a co za tym idzie, sporo rur odprowadzających wodę z rynien, dużo geowłókniny, żwiru do drenażu i na opaskę ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hejka wszystkim! pytania:

 

1. Jak się opłaca robić aktualnie: brać fachowca z materiałami oczywiście na 7% (oczywiście kontroluję ceny netto materiałów i akceptuję tylko jeśli są niższe netto od moich utargowanych - czy fachowcy na to idą?) czy też brać fachowca bez papierów i kupować samemu materiały?

 

2. Czy ma ktoś z Was coś takiego jak harmonogram budowy (chodzi o prace po stanie surowym zamkniętym (instalacje, wykończeniówka, elewacje) a więc ta część gdzie możnaby równolegle prowadzić kilka prac itd? może ktoś z Was coś takiego wysmarował w jakimś sofcie? wiem, wiem... ktoś powie zawracanie głowy ale przyznacie czasem trzeba mieć łeb jak sklep bo polec można na pierdołach, szczegółach... :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Had - rynny plastmo wychodziły prawie o połowę taniej niż Marley - z 3500 na 1900/ 2000 pln.

a w sumie to samo

 

z tym że ja mam rozległy dach, dwa razy większy niż każdy normalny domek - dom ma szerokość ponad 20 metrów więc rynien jest sporo (a co za tym idzie, sporo rur odprowadzających wodę z rynien, dużo geowłókniny, żwiru do drenażu i na opaskę ...)

 

A jaki masz dokładnie kolorek dachu i jaki dobrałaś kolor rynien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę robić wszystko jednocześnie!

teraz na razie są tylko dwie ekipy naraz na budowie :roll:

chcemy wpuścić tynkarzy (zewn)

zastanawiamy się nad kolejnością czy równoległością hydrauliki, elektryki i jeszcze wentylacji - a w sumie to płot też mogliby robić

 

ale trudno to zgrać jeśli ma się mało czasu - wpadam w lekką panikę chyba najlepszy soft do tego to będzie MS Project!

zaraz siadam i robię harmonogram projektu :p

 

do tego pan od bramy zażądał żeby zrobić tynki w wejściu bramy na gotowo

idę dzwonić i ustalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Had - rynny plastmo wychodziły prawie o połowę taniej niż Marley - z 3500 na 1900/ 2000 pln.

a w sumie to samo

 

z tym że ja mam rozległy dach, dwa razy większy niż każdy normalny domek - dom ma szerokość ponad 20 metrów więc rynien jest sporo (a co za tym idzie, sporo rur odprowadzających wodę z rynien, dużo geowłókniny, żwiru do drenażu i na opaskę ...)

 

A jaki masz dokładnie kolorek dachu i jaki dobrałaś kolor rynien?

 

dachowka euronit antracyt czyli czarna i rynny też czarne

 

komin żółty z szarą fugą do tego elewacja będzie jasna - prawie biała, wokół okien (złoty dąb) będą żółte obwódki cokół też będzie żółtawy. Rolety i brama garażowa złoty dąb. Podbitka złoty dąb, deska czołowa też. Całość powinna wyjść ciepło i ładnie.

Zastanawiam się teraz jak to będzie pasować do tego co wewnątrz domu, mam parę pomysłów - generalnie brązy, ale chcę tak to wymyślić żeby pasowało stare czarne pianino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my, jeśli chodzi o wnętrza, mamy ostatnio odjazd na szarości.

 

I właśnie mnie zainspirował murator przeglądany przy drugim śniadanku :) : żeby w kuchni pokazać rysunek cegieł w okolicach blatu i równocześnie zabezpieczyć je przed kontaktem z żywnością etc można na nie położyć szkło albo pleksi. Podoba mi się to - jeszcze dziś sobie obejrzę i pokombinuje, gdzie pójda moje ręcznej roboty kafle, a gdzie pleksi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Czy ma ktoś z Was coś takiego jak harmonogram budowy (chodzi o prace po stanie surowym zamkniętym (instalacje, wykończeniówka, elewacje) a więc ta część gdzie możnaby równolegle prowadzić kilka prac itd? może ktoś z Was coś takiego wysmarował w jakimś sofcie? wiem, wiem... ktoś powie zawracanie głowy ale przyznacie czasem trzeba mieć łeb jak sklep bo polec można na pierdołach, szczegółach... :lol: :lol: :lol:

 

a probowałeś poromansować z Planistą?;) http://www.planista.com.pl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b]Betka[/b], dziękuję za informację :)

 

BK - pamiętasz ile wychodziły te rynny z Plastmo, o których kiedyś wspominałaś?

 

Chyba jesteśmy na porównywalnym etapie i tak sobie kombinuję kolejność robót: 1) chudziak, 2) instalacja wodna + co, 3) elektryka, 4)tynki, 5) styropian i wylewka.

 

Będzie dobrze?

 

 

optymalnie

Ma wątpliwości czy optymalnie - jeśli połowę domu mam w podłogówce, to przecież instalacja będzie na podłodze wiec wylewka musi być od razu

 

no właśnie musi być instalacja którą zalejesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, Asieńka :)

 

A niech mnie jeszcze ktoś wtajemniczy, jak się oblicza powierzchnię ścian do tynkowania, to się odlicza okna i drzwi (mam nadzieję?) normalnie wg ich powierzchni kwadratowej, czy misie mają jakąś inną stajlę?

 

 

lecą po całości i nie doliczają narożników

 

Sęk ju za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b]Betka[/b], dziękuję za informację :)

 

BK - pamiętasz ile wychodziły te rynny z Plastmo, o których kiedyś wspominałaś?

 

Chyba jesteśmy na porównywalnym etapie i tak sobie kombinuję kolejność robót: 1) chudziak, 2) instalacja wodna + co, 3) elektryka, 4)tynki, 5) styropian i wylewka.

 

Będzie dobrze?

 

 

optymalnie

Ma wątpliwości czy optymalnie - jeśli połowę domu mam w podłogówce, to przecież instalacja będzie na podłodze wiec wylewka musi być od razu

 

U nas hydraulik wchodził 'na raty':

1. chudziak

2. instalacja wodna i CO ścienna, CO podłogówek dociągnięte do skrzynki rozdzielającej

3. elektryk (właściwie równolegle z 2, fachowcy stwierdzili że zgodnie że jedni robią na górze a drudzy na dole i sobie przeszkadzać nie będą)

4. tynki

5. janzar przyjechał pozaznaczać wysokości wylewek przy drzwiach wejściowym i tarasowym co wyznaczyło wysokość mocowania drzwi!!!

5. okna (trochę było stresu ale nic z punktów 2 i 3 nie 'uciekło') i drzwi

6. instalator CO ze swoim styropianem pod podłogówki i podłogówką

7. janzar z wylewkami

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...