Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A moze znacie, albo znajomi znaja, albo znajomi znajomych znaja odpowiedz na

 

Pytanie ogolnowroclawske:

Kto z Was kochani grupowiczo-forumowicze ma wentylacje mechaniczna nawiewno-wywiewna, z rekuperacja, albo tez i bez?

 

Wanted:

Firma wentylacyja do wykonania wyzej wymienionej.

 

Za namiary publiczna pochwala, a wiec warto! Chyba ze na priva, to wtedy pochwala bedzie privatna. :)

 

Ja mam! :) z rekuperacją.

 

http://www.rekuperatory.pl - Polecam! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. BK dzięki za namiary na Ryczkowskiego.Oglądając deski betonowe z mocowaniem do słupków zastanawiam sie czy pies nie podkopie sie pod czyms takim.Zrobie tradycyją podmurówkę i do tego słupki.Kupie cement ,a piachu trochę mi zostało.Szalunki zrobie sobię z płyty pażdzieżowej z szerokością podmurówki ok 17 cm.Kiedy Ty planujesz robic ogrodzenie bo mogę Ci odstąpić niepotrzebne płyty szalunkowe po skończonej pracy u mnie. Płyty bedą 150 cm.długie 50 wysokie .Pozdrawiam Wiech

Zastanów się czy to wystarczy!!

Najczęściej stosuje się albo 60 albo 80 cm. 80 to masz pewność, że Ci nie przemarznie podmurówka i nie popęka. Robisz to raz i na dobre. Dowiedz się jak to jest. Mój Wykonawca nie chciał słyszeć o 60 mówi, że to za mało :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. BK dzięki za namiary na Ryczkowskiego.Oglądając deski betonowe z mocowaniem do słupków zastanawiam sie czy pies nie podkopie sie pod czyms takim.Zrobie tradycyją podmurówkę i do tego słupki.Kupie cement ,a piachu trochę mi zostało.Szalunki zrobie sobię z płyty pażdzieżowej z szerokością podmurówki ok 17 cm.Kiedy Ty planujesz robic ogrodzenie bo mogę Ci odstąpić niepotrzebne płyty szalunkowe po skończonej pracy u mnie. Płyty bedą 150 cm.długie 50 wysokie .Pozdrawiam Wiech

Zastanów się czy to wystarczy!!

Najczęściej stosuje się albo 60 albo 80 cm. 80 to masz pewność, że Ci nie przemarznie podmurówka i nie popęka. Robisz to raz i na dobre. Dowiedz się jak to jest. Mój Wykonawca nie chciał słyszeć o 60 mówi, że to za mało :-? .

Cześć po dłuzszej nieobecności Ale się naczytałam.

Wiesiu ja mam krawężniki i wedłu wszystkich jest to najlepsze rozwiązanie bo napewno nie popęka a ponieważ są dość głęboko zakopanet to i żaden pies nie podkopie. A tak to wyglada proszę nie patrzeć na bałagan na działce :oops: jeszcze troche i posprzątam :lol:

 

http://foto.onet.pl/upload/44/77/_463911_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszystkim- Boze jak wy juz jesteście zaawansowani - a ja tu sie ciesze u siebie ze scian parteru :)

 

czy ktos moze mi wyjaśnić zwięźle o co chodzi z tymi rodzajami styropianu - różne FSy i jaki na co sie stosuje?? Na ocieplenie z 12 cm jaki powinnam wybrać?? Moze macie tez typy jeśli chodzi o producentów?

 

Z góry dzięki.

 

ps. fajnie ze juz długi weekend przed nami , no nie?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. BK dzięki za namiary na Ryczkowskiego.Oglądając deski betonowe z mocowaniem do słupków zastanawiam sie czy pies nie podkopie sie pod czyms takim.Zrobie tradycyją podmurówkę i do tego słupki.Kupie cement ,a piachu trochę mi zostało.Szalunki zrobie sobię z płyty pażdzieżowej z szerokością podmurówki ok 17 cm.Kiedy Ty planujesz robic ogrodzenie bo mogę Ci odstąpić niepotrzebne płyty szalunkowe po skończonej pracy u mnie. Płyty bedą 150 cm.długie 50 wysokie .Pozdrawiam Wiech

Zastanów się czy to wystarczy!!

Najczęściej stosuje się albo 60 albo 80 cm. 80 to masz pewność, że Ci nie przemarznie podmurówka i nie popęka. Robisz to raz i na dobre. Dowiedz się jak to jest. Mój Wykonawca nie chciał słyszeć o 60 mówi, że to za mało :-? .

Cześć po dłuzszej nieobecności Ale się naczytałam.

Wiesiu ja mam krawężniki i wedłu wszystkich jest to najlepsze rozwiązanie bo napewno nie popęka a ponieważ są dość głęboko zakopanet to i żaden pies nie podkopie. A tak to wyglada proszę nie patrzeć na bałagan na działce :oops: jeszcze troche i posprzątam :lol:

 

http://foto.onet.pl/upload/44/77/_463911_n.jpg

 

Bardzo ładnie wygląda ten płotek :D

Możesz mi powiedzieć jakieś średnicy masz słupki i jaka jest ich grubość??

Dzięki

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Narcyza!!

A wlasnie chcialam się pytać czy ktoś wie co sie z tobą dzieje ;)

 

patrze za okno i az mi sie serce rwie do pojscia na piffko na ryneczek, ale jak patrze na temperature to jakoś srednio mi sie uśmiecha siedzenie na dworze :roll:

Kto to widzial zeby święta mojowe tego ruku byly tak zimne :evil:

 

Po pracy jade chyba na dzialke - patrzeć na te moje ary - moze mi się humor poprawi :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanie z innej beczki:-)

 

czy ktoś z Was biorąc kredyt starał się może o obniżenie prowizji za jego przyznanie??? interesuje mnie treść takiegi pisemka, czym to ewentualnie uzasadnić?

 

 

Tak, ja sie wykłóciłem i to ostro.

W ogóle, jak ktoś potrzebuje pomocy w sprawach kredytu to służę pomocą - jestem z branży finansowej. Sam też wziąłem ostatnio kredyt więc mam sporo doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jakie zainteresowanie nawet się nie spodziewałam :lol:

WIESIU - krawężniki mają wysokość 30 cm, 8 cm szerokości - wkopane są na jakieś 25 cm, a odległość między słupkami to 2,5 m.

BETKA słupki sa kwadratowe 4x4 i mają 3 milimetry grubości - kupowałam długie na 6 metrów i były cięte na 2 metrowe kawałki do tego były robione daszki i były malowane (takim sposobem gospodarczym)

asieńka krawężniki kupował nam wykonawca ogrodzenia i kosztowały 9,50 za szt bez faktury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacekiewicz:

instalacje wentylacyjną do rekuperatora robiła u mnie firma EMKA (http://www.rekuperatory.pl) tel. 352 78 28. System nie jest jeszcze odpalony - bo nie ma reku, ale jakosc na razie wyglada w porzadku, po drobnych poprawkach. Tyle ze wydaje mi sie ze są bardzo drodzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narcyza dzieki :lol: Mmarysia styropiany to FS 12, 15 ,20,30,40 oraz styrodur.Sa to styropiany samogasnące im większy numer tym wieksza wytrzymałość na ściskanie (bardziej gęsty) Na ocieplenia stosuje się przeważnie FS 15 na wylewki FS 20 .do garażu FS30 a na zew do ocieplania fundament. styrodur ,(niektórzy FS15 lub 20).Styropian powinien być sezonowany ok 1 -2 miesięcy przed położeniem (kurczy się).Lepiej brac znane firmy wydaje mi sie że mniej oszukują,zamiast FS15 dają FS12.Do ocieplenia zew stosuje się też styropian z domieszka grafitu (dalmatyńczyk) Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...