Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

przed wiaduktem jadąc szutrówką, potem przejazd kolejowy i na asfaltówkę przy campingu

 

 

to jadąc tą asfaltówką mijasz ośrodek Interferie a potem drugie domki kempingowe - te mniejsze. To właśnie jest Wodnik, tam też jest pole namiotowe i to nad samym jeziorem przy szuwarach.

 

My tez jeździliśmy po okolicy na rowerkach, jest super, nawet z dziećmi da się pojeździć, nawet w upał, bo sporo tych tras jest w lesie - czyli w cieniu

 

Jezioro rzeczywiście trochę mętne - ale w lecie nigdy takie nie jest

A ryb mnóstwo

 

Kiedyś mąż i kolega łowili nad Obrą - w stronę Rybojadów, jest takie fajne miejsce w lesie, zaraz przy mostku z tzw. "betonki" czyli drogi do Trzciela

 

eh, mogłabym tam siedzieć i ze dwa miesiące ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A te ceny za beton w Ołabecie to sa juz po negocjacjach czy po rozmowach telefonicznych?

 

Narzedziem komunikacji byl telefon. I to ze sluchawka i kabelkiem do gniazdka. A kabelek do sluchawki skrecony w gustowna spiralke. Natomiast nie byl to taki byle jaki telefon, co to ani osobnej sluchawki, ani kabelka, a i niekulturalnie na dworze czy w aucie uzywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To chyba mój 3 post dopiero tutaj.

Dom ciąąąągle w trakcie budowy. Już 3 rok, ale może ostatni :)

Jestem właśnie na etapie:

1.podbitka dachu(drewniana)

2.ocieplenia dachu (wełna,folia plus płyty G-K i takie tam)

3.tynków wew. (gipsowe-maszynowo)

 

Potrzebuję info. od osób, które ostatnimy czasy się w to bawiły na temat kosztów jakie im wyszły najlepiej z podziałem na robociznę/materiał.

 

Wielkie dzięki i pozdrowienia ze środka wieeelkiej burzy :)

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DŻIZAS!! Ale była burza. Proszę się odliczyć, czy nikogo nie porwał cyklon ani inne tornado! Nasze domiszcze przeżyło :)

 

No to gratuluje tobie, a raczej twojemu domkowi - Gawrze- przezycia burzy ;). Ale z drugiej strony to co jak co ale o twoj dom się nie musisz martwić - takie grube sciany same nie odleca :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DŻIZAS!! Ale była burza. Proszę się odliczyć, czy nikogo nie porwał cyklon ani inne tornado! Nasze domiszcze przeżyło :)

 

 

huragan ze hohoho!!!!!!!!

 

u nas na biskupinie drzewo ogromniaste zostalo wyrwane z korzeniami i zwalilo sie na przedszkole :( zniszczylo plot .... biedne dzieci beda mialy chyba wolne :)

 

a poza tym blachy z dachow i anteny lataly ..... spadaly na samochody ......... a teraz grzmi i blyska ze strach sie bac

 

nie cierpie burzy brrrrrrrrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj :o :o

 

TO u nas az tak zle nie bylo. Tuz przed burza poszlismy na spacerko-zakupki, czyli ja do sklepu osiedlowego a moja 1 polowa na spacer z Bonka ;). W pierwsza strone nawet bylo znosnie, gorzej bylo w druga strone - okropnie wialo, ale za to malo co padalo;). We wlosach mialam pelno piasku :D. Moj psiak sie tylko wystraszyl - bo z niego to taki obronnny piesek ... trzeba go przed wszystkim bronic, zwlaszcza przed burza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

1.podbitka dachu(drewniana)

2.ocieplenia dachu (wełna,folia plus płyty G-K i takie tam)

3.tynków wew. (gipsowe-maszynowo)

 

Potrzebuję info. od osób, które ostatnimy czasy się w to bawiły na temat kosztów jakie im wyszły najlepiej z podziałem na robociznę/materiał.

 

Wielkie dzięki i pozdrowienia ze środka wieeelkiej burzy :)

 

Maciej

 

Właśnie skończyliśmy tynki - knauff z maszyny (ten polski, lepszy), równiuteńko, ślicznie, 17 zł za metr 2 z materiałem. wyszło 7 tys za wszystko, ścian około 180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc grupo! Burza była straszna na szczescie u nas dach i okna na miejscach ;) Momentami czułam sie jakbym wjechała domem do myjni samochodowej...

Ze strat mam tylko pare rzeczy powywracanych na tarasie, czekaja mnie małe porządki. A jak u was?

 

I nawet prądu tylko kilka godzin nie było! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Potrzebuję info. od osób, które ostatnimy czasy się w to bawiły na temat kosztów jakie im wyszły najlepiej z podziałem na robociznę/materiał.

 

Wielkie dzięki i pozdrowienia ze środka wieeelkiej burzy

 

Maciej

 

 

Właśnie skończyliśmy tynki - knauff z maszyny (ten polski, lepszy), równiuteńko, ślicznie, 17 zł za metr 2 z materiałem. wyszło 7 tys za wszystko, ścian około 180

-----------------------------------------------------------------------

 

Wielkie dzięki,

 

To może od razu jakiś namiar na ekipę, skoro pozytywnie sprawdzona :)

 

Pozdrawiam

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluje tobie, a raczej twojemu domkowi - Gawrze- przezycia burzy ;). Ale z drugiej strony to co jak co ale o twoj dom się nie musisz martwić - takie grube sciany same nie odleca :D:D:D

 

Mury jak mury, ale dach mógł odlecieć, a nie odleciał. :) Poza tym, że jak lunęła ściana wody, to okazało się, że trzeba doszczelnić łączenia kominów i okien dachowych. :evil: w sumie lepiej wiedzieć teraz niż po założeniu izolacji i regipsów.

Ale pogratulowaliśmy sobie, że rok temu gmina wycięła usnięte topole, które rosły po drugiej stronie ulicy - na bank by je rzuciło na naszą chatkę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po burzy.Takiej nawałnicy w Kamieńcu nie widziałem.Grad wielkości 2 cm. walił w szyby.Drzewa nad wałem ,i nie tylko łamały się jak zapałki.Widziałem zerwany dach w sklepie kafelkowym miedzy Kamiencem a Wojnowem.Jezdnie zatarasowane powalonymi drzewami. U sąsiadów powyrywane anteny SAT. Dobrze ze mój dom jest oddalony od dużych drzew. Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

własnie rozmawiałam z naszym kierownikiem co sie dzieje dzis na budowie.Najbardziej sie obawiałam o taki blaszak (dla ekipy i na narzedzia), bo jest lekki i w dodatku przymocowany do ziemi tylko na takich bloczkach betonowych płytko wkopanych , ale na szczescie stoi :D , zadnych strat nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po burzy.Takiej nawałnicy w Kamieńcu nie widziałem.Grad wielkości 2 cm. walił w szyby.Drzewa nad wałem ,i nie tylko łamały się jak zapałki.Widziałem zerwany dach w sklepie kafelkowym miedzy Kamiencem a Wojnowem.Jezdnie zatarasowane powalonymi drzewami. U sąsiadów powyrywane anteny SAT. Dobrze ze mój dom jest oddalony od dużych drzew. Wiech

Zapomniałeś o jeziorze koło Maxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...