Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hello- u mnie na osiedlu pod blokiem trzy topole padły, autka przygniecione niestety, szyba na korytarzu poszła, odfrunął też włas wyjsciowy na dach - jestem na ostatnim piętrze wiec teraz mam dziure na klatce schodowej z widokiem na niebo. Widok był niesamowity - nasze bloki stanowią pierwszą przeszkodę od południowego zachodu - nie wiedziałam czy mam to wszystko obserwować czy kryć sie w kibelku. Chmury mi leciały na wysokości okna - totalny kosmos. Po wszystkim pojechalismy sprawdzić czy chałupka stoi- chwała Bogu stoi :lol: - dobrze że więźba za kilka dni - bo bym umarła ze strachu o nią.

 

 

Zmieniam temat - już teraz zaraz bedziemy robic nadbitkę (drewno)- przy okazji wieźby - pytanie czy teraz powinna być tylko zamontowana i poczekać do tynków zew i innych robót z malowaniem czy od razu wykańczać ją na gotowo?? Wolałabym wszystko od razu i nie wracać potem do niedokończonych robót - ale boje sie ze jej jeszcze cos moze zaszkodzić i ostateczne wykończenie powinno poczekać. Co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zmieniam temat - już teraz zaraz bedziemy robic nadbitkę (drewno)- przy okazji wieźby - pytanie czy teraz powinna być tylko zamontowana i poczekać do tynków zew i innych robót z malowaniem czy od razu wykańczać ją na gotowo???

 

My zrobimy dopiero po tynkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój blaszak odleciał 10 metrów dalej, minął dom o dwa metry, połamane mam część sosen, zniszczone jest wszystko co zielone, wody na drodze było około pół metra , grad sąsiadowi powbijał się w styropian na elewacji, prądu nie ma do teraz. Słyszałem że na drodze łączącej dobrzykowice z kamieńcem lezy 25 drzew. Nigdy czegoś takiego nie widziałem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój blaszak odleciał 10 metrów dalej, minął dom o dwa metry, połamane mam część sosen, zniszczone jest wszystko co zielone, wody na drodze było około pół metra , grad sąsiadowi powbijał się w styropian na elewacji, prądu nie ma do teraz. Słyszałem że na drodze łączącej dobrzykowice z kamieńcem lezy 25 drzew. Nigdy czegoś takiego nie widziałem ...

 

to moze wsród tych drzew, tych 25, sa też moje modrzewie? :D:D (po ostanich "rozbiórkach" zostało jescze kilka sztuk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój blaszak odleciał 10 metrów dalej, minął dom o dwa metry, połamane mam część sosen, zniszczone jest wszystko co zielone, wody na drodze było około pół metra , grad sąsiadowi powbijał się w styropian na elewacji, prądu nie ma do teraz. Słyszałem że na drodze łączącej dobrzykowice z kamieńcem lezy 25 drzew. Nigdy czegoś takiego nie widziałem ...

 

dalej jest jeszcze gorzej :(

 

nie wiem jak to się stało że odleciało tylko kilka stodół a żadne drzewo nie rozwaliło domu. miejscami wyrywane drzewa uszkodziły (wtrwały) asfalt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niusy z mojej budowy!

Budynek gospodarczy stoi! Kibelek miał zamiar odlecieć ale ostatecznie przechylił się o 45 st i tak pozostał. Poza tym porozrzucało nam skład drewna po całej okolicy więc trzeba będzie pozbierać. Jedyne szkody w budynku to oderwana folia kubełkowa od fundamentów.... Dzięki Bogu przetrwaliśmy. Może dlatego, że jeszcze dachu nie mamy.....

Swoją droga orientujecie się w ubezpieczeniach domu w budowie?

 

BK ponawiam pytanie o tynkarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie ws. akcyzy na olej i gaz podpisane

 

 

 

Minister finansów podpisał rozporządzenie zrównujące akcyzę na oleje opałowy i napędowy. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 15 czerwca i zapewnią tegorocznemu budżetowi wpływy rzędu 1,4 mld zł - poinformowało PAP Ministerstwo Finansów.

 

"Minister finansów podpisał rozporządzenie. Jedyna zmiana, jaką wprowadziliśmy wobec zapisów w projekcie, to opodatkowanie butli gazowych połową stawki akcyzy od gazu - powiedział PAP wiceminister finansów Jarosław Neneman.

 

Według wcześniejszych planów gaz w butlach miał być zwolniony z podatku. Stawka od butli ma wynosić 347,5 zł za tonę. Pozostałe rodzaje płynnego propan-butanu i innych gazów płynnych wykorzystywanych do ogrzewania będą opodatkowane stawką 695 zł za tonę, czyli taką, jaka jest stosowana wobec tzw. autogazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...