Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

:lol: A MOZE TAK BAJKE Z MORALEM, JESLI NIE ZNACIE TO POSLUCHAJCIE-Profesor filozofii stanął przed swymi studentami i położył przed sobą

kilka

przedmiotów. Kiedy zaczeły się zajęcia, wziął spory słoik po majonezie i

wypełnił go po brzeg dużymi kamieniami. Potem zapytał studentów, czy ich

zdaniem słój jest pełny, oni potwierdzili. Wówczas profesor wziął pudełko

żwiru, wsypał go do słoika i lekko potrząsnął. Żwir stoczył się rzecz

jasna

w wolną przestrzeń między kamieniami. Profesor ponownie zapytał

studentów,

czy słoik jest pełny, a oni znowu przytaknęli. Profesor wziął wtedy

pudełko

piasku i dosypał go do słoika. W ten sposób piasek wypełnił pozostałą

wolną

przestrzeń. Profesor powiedział:

- Chciałbym, żebyście wiedzieli, że ten słój jest jak wasze życie.

Kamienie - to ważne rzeczy w życiu: wasza rodzina, wasz partner, wasze

dzieci, wasze zdrowie. Gdyby nie było innych rzeczyu, wasze życie i tak

byłoby wypełnione. Żwir - to inne, mniej ważne rzeczy: wasza praca, wasze

mieszkanie, wasz dom albo wasz samochód. Piasek symbolizuje całkiem

drobne

rzeczy w życiu. Jeżeli najpierw napełnicie słój piaskiem, to nie bedzie

już

miejsca na żwir, a tym bardziej na kamienie. Tak jest też w życiu: jeżeli

poświęcicie całą waszą energię na drobne rzeczy, nie będziecie jej mieli

na

rzeczy istotne. Dlatego dbajcie o rzeczy istotne - poświęcajcie czas

waszym

dzieciom i waszemu partnerowi, dbajcie o zdrowie. Zostanie wam jeszcze

dość

czasu na pracę, dom, zabawę itd. Zważajcie przede wszystkim na duże

kamienie - one są tym, co się naprawdę liczy. Reszta to piasek.

Po zajęciach jeden ze studentów wziął słój, wypełniony po brzeg

kamieniami,

żwirem i piaskiem. Sam profesor zgodził się, że słój jest pełny. Student

bez

problemu wlał do słoja butelkę piwa. Piwo wypełniło resztę przestrzeni -

teraz słój był naprawdę pełny. Morał z tej historii: nieważne, jak bardzo

jest wypełnione wasze życie, zawsze jest jeszcze miejsce na jedno PIWO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czesc, niedawno pisalam ze szukam dzialki w okolicach wschodnio-wroclawskich lub na wylocie na strzelin...

Dobrzykowice, yacekiewicz i anndy-dzieki za odpowiedzi:)

Troche mnie pocieszyliscie(-lyscie).

Bardzo dzieki za info o dzialkach do kupienia w Kamiencu i Gajkowie... jednak Kamieniec dla mnie za drogi(90zl/mkw?!), a ciekawe swoja droga jak tez jest na poludniu... np. w Smardzowie, moze Betty&M albo ktokolwiek zna te okolice ,wie po ile tam sa dzialki ?-ja szukam mozliwie niedrogiej,ok 40 tys, jesli cena za metr bylaby duza , musialabym kupic mniejszy metraz, takie 700 mkw by mi wystarczylo...

Bede gardzo wdzieczna za wszelkie namiary na dzialki w okolicach moich poszukiwan:)(myslalam o Dobrzykowicach, Krzykowie, Nadolicach Malych, Smardzowie, Ozorzycach ,Turowie),pozdrawiam wszystkich:)

Bogna1 - Uważaj jak będziesz kupować działkę poniżej 10a- od początku 2005 roku jest przepis (UE) mowiący że działka budowlana nie może być mniejsza niż 10a - dotyczy nowo wydzielanych działek - te wydzielone przed koncem 2004, <10a i ustanowione jako budowlane są ok. Ale po 1.1.2005 to juz może być problem z dostaniem pozwolenia.

Witam wszystkich

anndy, czy masz może jakiś link , gdzie będą przepisy dotyczące tego co napisałeś wyżej odnośnie wielkości działki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszystkim. U mnie totalna śpiączka. Na tyle duża ze nie nie chce mi sie tłumaczyc mojej bezsensownej wypowiedzi z wczoraj o gotowaniu - tzn. ona miała sens gdy ją pisałam - ale w miejscu gdzie jest obecnie nie wiadomo o co mi biega :lol:

 

Kasztanko - twój Piotruś to istne "czudo". I slicznota i rodzice mega modnie go stroją jak widać a jak szybko rośnie........ Hmmm - czas pomyśleć o braciszku dla Szimiego - bo na siostrzyczke coś mi sie wydaje nie ma co liczyc - nie dane będzie mi grzeczna i ułożona córus - coś czuje że będę mamą łobuzowatych urwipołciów - jakies takie przeczucia.

 

U nie na budowie wczoraj zaobserowałam położone dwie murłaty, jedna krokiew i wciągnięte na pietro inne elementy więźby - hmmmm - co sie daje na wiechę??Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na budowie wczoraj miałam pogadanke z przyszłym instalatorem- zaraz powertuje forum - a teraz poddam pod waszą rozwagę jego propozycje kosztową - w materiały zaopatruje sie sama - jego robocizna to 100 od grzejnika, 100 od punktu sanitarnego ( w sensie wanna, umywalka ) - wszystko liczone razem woda ciepła, zimna i odpływ, kibelek na stelażu drożej- 120, podłogówka - 15 /m2, kotłownia 700 - to by było na tyle - instalacja bedzie robiona z rurek Tece (system rura w rurze)- taka promieniscie rozprowadzana od rozdzielacza do każdego grzejnika osobno. Jak znam zycie i moje przypadki to drogo - ide czytać liste plac wykonawców.

 

Jakby ktoś miał jakis komentarz chetnie sie zapoznam - Kawa zaczyna działać :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U nie na budowie wczoraj zaobserowałam położone dwie murłaty, jedna krokiew i wciągnięte na pietro inne elementy więźby - hmmmm - co sie daje na wiechę??Pozdrawiam

 

 

pół litra i słoik ogórków :lol: :lol: :lol:

 

rozumiem, ze masz na mysli pol litra na łebka :lol: :lol:

 

A, i nie zapomnij o pajdzie chleba dla każdego - stary "ruski" sposób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U nie na budowie wczoraj zaobserowałam położone dwie murłaty, jedna krokiew i wciągnięte na pietro inne elementy więźby - hmmmm - co sie daje na wiechę??Pozdrawiam

 

 

pół litra i słoik ogórków :lol: :lol: :lol:

 

rozumiem, ze masz na mysli pol litra na łebka :lol: :lol:

 

A, i nie zapomnij o pajdzie chleba dla każdego - stary "ruski" sposób ;)

 

jeszcze pęto kiełbasy i wiecha jak ta lala

 

imprsssa super. ssszfowa tu ci my zrobimmmy taki daszek kurna że bardzo fajna ta kiełbaska że daszek bardzo dobrze zrobimy a ogóre ogóreszki ogólnie bradzo beędzie daszek fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U nie na budowie wczoraj zaobserowałam położone dwie murłaty, jedna krokiew i wciągnięte na pietro inne elementy więźby - hmmmm - co sie daje na wiechę??Pozdrawiam

 

 

pół litra i słoik ogórków :lol: :lol: :lol:

 

rozumiem, ze masz na mysli pol litra na łebka :lol: :lol:

 

A, i nie zapomnij o pajdzie chleba dla każdego - stary "ruski" sposób ;)

 

jeszcze pęto kiełbasy i wiecha jak ta lala

 

imprsssa super. ssszfowa tu ci my zrobimmmy taki daszek kurna że bardzo fajna ta kiełbaska że daszek bardzo dobrze zrobimy a ogóre ogóreszki ogólnie bradzo beędzie daszek fajny

no i jeszcze koniecznie znajomi z forum

:lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kasztanko - twój Piotruś to istne "czudo". I slicznota i rodzice mega modnie go stroją jak widać a jak szybko rośnie........ Hmmm - czas pomyśleć o braciszku dla Szimiego - bo na siostrzyczke coś mi sie wydaje nie ma co liczyc - nie dane będzie mi grzeczna i ułożona córus - coś czuje że będę mamą łobuzowatych urwipołciów - jakies takie przeczucia.

 

czemu nie ma szans na coreczke???????

sa jakies sposoby podobno :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jego robocizna to 100 od grzejnika, 100 od punktu sanitarnego, kibelek na stelażu drożej- 120, podłogówka - 15 /m2, kotłownia 700 - Jakby ktoś miał jakis komentarz chetnie sie zapoznam - Kawa zaczyna działać :p

 

 

I ja jestem po pierwszym castingu, wiec:

- grzejniki - lacznie sztuk 9

- podlogowka - na calym parterze ( 11 x 10 m) - nie wiem jak to sie liczy - powierzchnie ulozona czy ktora grzeje. + lazienka na pietrze, jakies 13m2

lacznie na parterze 5 petli i u gory 1,

- wyprowadzenie kanalizy pod POŚ

- umywalki lacznie 5 (ze zlewem)

- pralka, zmywarka

- 3 stelaze klopowe, 2 prysznice, 1 wanna,

- 2 wyjscia dla weza ogrodowego na zewnatrz,

- piec CO

Cena 2500 netto netto netto, w wersji z kominkiem z plaszczem wodnym 3000 netto, netto, netto ?

Wydaje mi sie ze to jest cena do przyjecia, hydrokolo sprawdzony z wlasnym sprzetem, 12 letnia praktyka, mlody, kumaty, ale dotarty :)

 

 

Mimo wszystko szukam dalej :-), bo nie mam porownania u mnie w rejonie.

Pzdr

Bodo'wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, niedawno pisalam ze szukam dzialki w okolicach wschodnio-wroclawskich lub na wylocie na strzelin...

Dobrzykowice, yacekiewicz i anndy-dzieki za odpowiedzi:)

Troche mnie pocieszyliscie(-lyscie).

Bardzo dzieki za info o dzialkach do kupienia w Kamiencu i Gajkowie... jednak Kamieniec dla mnie za drogi(90zl/mkw?!), a ciekawe swoja droga jak tez jest na poludniu... np. w Smardzowie, moze Betty&M albo ktokolwiek zna te okolice ,wie po ile tam sa dzialki ?-ja szukam mozliwie niedrogiej,ok 40 tys, jesli cena za metr bylaby duza , musialabym kupic mniejszy metraz, takie 700 mkw by mi wystarczylo...

Bede gardzo wdzieczna za wszelkie namiary na dzialki w okolicach moich poszukiwan:)(myslalam o Dobrzykowicach, Krzykowie, Nadolicach Malych, Smardzowie, Ozorzycach ,Turowie),pozdrawiam wszystkich:)

Bogna1 - Uważaj jak będziesz kupować działkę poniżej 10a- od początku 2005 roku jest przepis (UE) mowiący że działka budowlana nie może być mniejsza niż 10a - dotyczy nowo wydzielanych działek - te wydzielone przed koncem 2004, <10a i ustanowione jako budowlane są ok. Ale po 1.1.2005 to juz może być problem z dostaniem pozwolenia.

Witam wszystkich

anndy, czy masz może jakiś link , gdzie będą przepisy dotyczące tego co napisałeś wyżej odnośnie wielkości działki ?

 

Izka1! Nie bardzo potrafię wskazac taki link, dowiedziałem się o Tym przy załatwianiu swojego pozwolenia na budowę, pani w starostwie zwróciła od razu uwagę bo moja działka ma 750m no ale ze względu, że była wydzielana parę lat temu to jej ten przepis nie dotyczy. Teraz jak dzwoniłem aby dowiedzieć się jaki przepis to reguluje, ustawa bądź rozporządzenie to nie bardzo potrafili wskazać - ba nawet byli zdziwieni istnieniem takiego przepisu, mówiąc tylko o planie miejscowego zagospodarowania terenu który może narzucać min. rozmiar działki. Osoba, która robiła mi adaptację projektu też słyszała, że na początku roku wprowadzono taki przepis ale nie potrafi podać na szybko dokumentu wprowadzającego ten przepis. Tak wiec sam już nie wiem, może wprowadziłem Was w błąd, jeśli tak to przepraszam, mea culpa nie sprawdziłem źródła informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też słyszałam o takich regulacjach choć konkretnego przepisu nie znam. Moja działka ma 878 ale została dawno podzielona i jest ok- nie mieliśmy problemu przy pozwoleniu bo ważny był moment podziału. Aktualny plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje że działki budowlane mają byc min. 1500 m2 i pierwotnie sie przestarszyłam ale okazało sie ze nas jeszcze nie dotyczy - koło mnie będą w przyszłosci nowe działki dzielone - juz na pewno większe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 2500 netto netto netto, w wersji z kominkiem z plaszczem wodnym 3000 netto, netto, netto ?

Wydaje mi sie ze to jest cena do przyjecia, hydrokolo sprawdzony z wlasnym sprzetem, 12 letnia praktyka, mlody, kumaty, ale dotarty

 

 

No niestety u mnie zusamen wychodzi drozej :cry:

 

chyba mu jednak zera brakło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...