Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

aka,

lato w tym roku zapowiada się bardzo słonecznie w rejonie basenu morza śródziemnego a w naszej strefie geograficznej nie przewiduje się powtórki z zeszłego roku

 

dzieki za wiadomosć

w takim razie sprzedaje dzialke w Kamiencu i kupuje dzialke w Hiszpanii (5 lat temu przez ciekawość patrzylam na ceny nieruchomosci w tym rejonie i wcale nei byly takie wysokie :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich- w końcu słońce.

 

Czy ktoś orientuje sie w temacie impregnatów do drewna?? Musimy pomalować nadbitkę. Wykonawca polecił nam Sadolin. Nie koniecznie pasuje mi kolor - jakie inne impregnaty kolorowe są godne polecenia ?- ktoś to już przerabiał??

 

Pozdrawiam

 

Tak, ja pomalowałam z Castoramy czymś co sie nazywa V33 albo 3V3 albo jakoś tak - w kolorze identycznym co złoty dąb. Ale pewnie są inne kolory też. Bardzo fajnie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli każda hurtownia ma swoją politykę sprzedażową, dziwne bo jak ja w zeszłym roku kupowałem w kwietniu dachówkę to w 3 hurtowniach robiłem wycenę i ceny wyjściowe były takie same, upusty za to różne

ja w hurtowniach dostawałem rabat max 18% a ostatecznie wynegocjowałem 23% i byłem happy

ale jak czytam o Waszych rabatach tozaczynam być cienkim bolkiem w negocjacjach cenowych choć zajmuję się tym zawodowo i niby znane są mi wszelakie sztuczki i niuanse negocjacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi hi :D

 

w czasie ostaniej wizyty w hurtowni pan zrobil sie czerwony (po naszych propozycjach i kilku "faktach" tzn obaleniu kilku jego argumentów) i przyszedl po 10 min z nowymi cenami - bliski naszej propozycji :D

 

A wtedy co kupowales dachowke nie bylo jakis ciekawych rabatów od producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi hi :D

 

w czasie ostaniej wizyty w hurtowni pan zrobil sie czerwony (po naszych propozycjach i kilku "faktach" tzn obaleniu kilku jego argumentów) i przyszedl po 10 min z nowymi cenami - bliski naszej propozycji :D

 

A wtedy co kupowales dachowke nie bylo jakis ciekawych rabatów od producenta?

 

to zdradz w koncu jakiw ty dostalas rabaty!!!!!!!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była promocja na kerapfanne, my wybraliśmy Balance a na to nie było nic, poza tym to był okres przed wejściem do Unii i zmianami w Vacie więc ludki kupowały wszystko jak szło więc te moje skromne na dziś % były i tak sporym sukcesem

a przy okazji jak chce się Wam to sprawdźcie jaki teraz byście dostali upust na Balance glazura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rabaty mam w domu-wieczorkiem zobacze

 

poza tym ja bralam na lupka - tam sa niestety nizsze rabaty :(-tak o kilka procent

 

na miedziana pytalam sie tylko o podstawowa i bylo cos ponad 50% ale ogólnie ona mnie nie interesowala wiec wiecej nie wglebialam sie w temat.

 

A ten pan chyba najbardzie wkurzyl sie za bloczek betonowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była promocja na kerapfanne, my wybraliśmy Balance a na to nie było nic, poza tym to był okres przed wejściem do Unii i zmianami w Vacie więc ludki kupowały wszystko jak szło więc te moje skromne na dziś % były i tak sporym sukcesem

a przy okazji jak chce się Wam to sprawdźcie jaki teraz byście dostali upust na Balance glazura

 

spoko - sama jestem ciekawa jakie teraz sa ceny ;)

a jaki to kolor?

 

aha - kasztanka - na nasze ceny musisz brac poprawke, bo my chcemy sie dogac na rabat lacznie z bloczkami i stropem - przez to teoretycznie powinnismy miec wieksze rabaty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zaprawionych w bojach budowniczych.

 

Mam pytanie odnośnie wyboru wykonawcy. Czy zatrudniacie wykonawcę wraz z dostawami? czy też zaopatrywaniem budowy w materiały zajmujecie się sami. Przyznam się ,że ze względu na totalny brak czasu korci mnie opcja z dostawamimi, ale czy to się sprawdzi w rzeczywistości?

Jakie są Wasze doświadzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aka,

lato w tym roku zapowiada się bardzo słonecznie w rejonie basenu morza śródziemnego a w naszej strefie geograficznej nie przewiduje się powtórki z zeszłego roku

 

w zeszłym roku tez nie było tak różowo z tego co pamiętam. A pamietam, bo chodziłam z brzuchem i sie cieszyłam ze chłodne lato :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izka - Ja mam totalny brak czasu- ale faktem jest ze przy stanie surowym - tych elementów nie ma tak duzo jak przy dalszych pracach- moje zdanie.

Wykonawca jednak nie zajmuje sie zakupem materiału tylko ja - choc czasu zero. Pisałam o tym wyzej - mam jednego dostawce materiału grubego- to akurat układ koleżeński - ale równie dobrze mozna skorzystać z jednej hurtowni i wynegocjować warunki jak najlepsze - drugiego mam takiego co zajmuje sie " garmażerką" - zresztą poleconego przez wykonawce - uklad bardzo sie sprawdza - wszystko załatwiam na telefon i przelew (wszelkie ceny zasadniczych materiałów zostały ustalone na początku współpracy) - ten od drobnych zakupów odwiedza nas w domu w celu rozliczenia. Jest kilka zasad przy takim układzie - nie da sie wywalczyć każdego grosika - coś za coś, tzreba miec zaufanie do dostawców i wykonawcy- bo tą garmażerkę wykonawca z jednego źródła zamawia sam w moim imieniu i nie mozna za bardzo doktoryzować sie budowy. Jeżeli wykonawca do ktorego mam zaufanie mówi ze do izolacji poziomej potzrebuje to i to - to ja juz nie robię zamieszania, szukam jedynie potwierdzenia u kierownika budowy i zezwalam na zakup u swojego dosatwcy- gdybym miała rozpatrywać każdy pojedyńczy materiał , jego parametry, alternatywy itp. zwariowałabym - podziwiam niektórych forumowiczów za wytrwałość i szukanie dogłębnej wiedzy w każdej dziedzinie - ja nie moge sobie na to pozwolic ze wzgledu na brak czasu - dzieki temu jednak mam wyjątkowy komfort psychiczny - po części z pewnoscią mozna nazwać to naiwnością - ja jednak wierzę że dobrze trafiłam - i przynajmniej do tej pory uklad ten sie sprawdza i wierze ze mój dom do tej pory jest budowany z solidnych materiałów, w rozsądnych cenach , zgodne ze sztuką budowlaną - a moje zaangazowanie jest ograniczone do potrzebnego minimum. Tak mi jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zaprawionych w bojach budowniczych.

 

Mam pytanie odnośnie wyboru wykonawcy. Czy zatrudniacie wykonawcę wraz z dostawami? czy też zaopatrywaniem budowy w materiały zajmujecie się sami. Przyznam się ,że ze względu na totalny brak czasu korci mnie opcja z dostawamimi, ale czy to się sprawdzi w rzeczywistości?

Jakie są Wasze doświadzenia?

 

Jak najgorsze - skończyło się bardzo źle. Lepiej znaleźć jednak tę chwilę czasu, no - chyba że masz za dużo wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izka1 moim zdanie zaopatrzenie budowy zależy od sposobu budowania. Jeśli ktoś założył iż będzie to system gospodarczy to trzeba materiały kupować samemu. Masz wtedy pewność, że wybrałaś najlepiej i w ilości potrzebnej tylko Twojej budowie. My własnie tak budujemy. Oczywiście oboje pracujemy na pełnym etacie ale mamy nieocenionych pomocników w postaci naszych rodziców. Jak dotychczas sprawdza się to rozwiązanie. Nasz sąsiad wyszedł z założenia, że zleci budowę domu firmie. Na etapie więźby przyznał, że wyniosło to go min 20 tyś. więcej niż gdyby sam załatwiał materiały.

Tak jak mmarysia również stosujemy opcję z "zaprzyjaźnioną hurtownią" gdzie zamówienia są realizowane na telefon i płatne przelewami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też nie zdecydowaliśmy się na ekipę, która by nam budowała i kupowala materialy bo tego typu ekipu z reguły mialy bardzo wysokie ceny na robocizne.

Rekord pobila jedna firma, która przygotowala oferte na robocizne z materiałem na stan surowy. Ofeta opiewala na 185 000 :o (bez okien i z najtanszych materiałow). A najciekawsze bylo to ze nie chcieli mi podać osobnej ceny na materialy i osobna ma sprzet i robocizne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty,

jaką powierzechnię ma Wasz dom? Jaki ma dach ? ( czy też jaki ma mieć )

Ile kosztować Was będzie robocizna? (jeśli to nie tajemnica). Mój dom będzie miał ok 150 m2 i prosty dwuspadowy dach z jedną lukarną. Nie wiem jakimi kwotami zaskoczą mnie ewentualni wykonawcy.

 

Czy może ktoś kto buduje podobny dom zdradzić cenę za stan surowy otwarty, bez dachu, ewentualnie z dachem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...