Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ivonesca - oczywiście. Trzeba przede wszystkim położyć kanalizę, oraz powprowadzać wszystko co chcesz wprowadzić najpierw w obrys, a potem przechodzi przez podłogę. Jeżeli dojdziesz od zewnątrz do warstwy ocieplenia w podłodze, to możesz się tym nie martwić i do środka wejdziesz później. Mogą to być przyłącza: wodne, gazowe, telefoniczne, kablówka, elektryczne. U mnie było to tylko kanaliza, woda i prąd. Warto też wyprowadzić - lub zostawić rurki (przepusty) na wyjście inst. elektrycznej do ogródka i bramy (wliczając w to domofon), oraz ewentualne wyprowadzenie wody na zewnątrz. Pamiętaj, że powinnaś mieć możliwość spuszczenia wody z tegoż wyprowadzenia przed zimą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ciężko mi jest cokolwiek na ten temat powiedzieć, jak juz powiedziałem, buduje z ceramiki. Musiałaby się tutaj wypowiedzieć Yemiołka i chyba Frankai. przy okazji jedna z tańszych hurtowni którą znalazłem we wrocku to Builder II przy armii Krajowej, może mają również w dobrej cenie Ytong ? Pod

warunkiem ze maja bo nie dam sobie ręki uciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- z czego tak naprawdę dach

- jakie i ile okien

- strop, deskowany, terriva czy filigran

- podnieść ścianę kolankową czy też nie

- jakie ogrzewanie itp.itd

 

oczywiście część tych pytań może ciebie nie dotyczyć albo masz juz je za sobą ale wież mi, ze jeszcze wielokrotnie bedziesz musiała rostrzygać czy dacydujesz sie na to czy na tamto i co najgorsze nie od razu bedziesz wiedziała czy Twój wybór był słuszny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawe - albo tak mi sie wydaje :grin: - z mnogosci decyzji które przyjdzie nam podejmować ....o własnie dzwonił kierownik budowy i powiedział że jedna sciana, która w projekcie dzieliła dom na połowę jest przesunięta o 25 cm na niekorzesc kuchni, ale na korzysc salonu....i pytał jeszcze co z tymi oknami w garażu, czy zostają czy likwidujemy...i jeszcze co z tą scianą koło kominka......rzeczywiscie strasznie dużo pytań...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dopiero wykończeniówka tak na prawdę Ci wykończy. Panele czy parkiet? A może desk z drewna egzotycznego? To kosztuje 100, ale za 110 mamy coś lepszego, skoro zdecydowałem się wyrzucić 110, to do 120 różnica niewielka, a za niecałe 130 mam super jakość, itd. A różne bajery, które nam się podobają - jak je dobrać ze sobą i z kolorystyką mebli. Kompletny obłęd :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Builder II - tuż przed wiaduktami wiodącymi do Krakowskiej (to chyba jest róg Ziębickiej), tel.3366085. Ceny faktycznie mają dość przyzwoite, transport w promieniu 40 km za darmo, tylko z liczeniem u nich nie zawsze jest wszystko w porządku (z dachu 280 m wyszło im 220 m, strop też źle przeliczyli)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu - nie tylko u nich. Jakbyś dała do dach przeliczenia do 10 hurtowni, wątpię, by którekolwiek wyliczenia by się pokryły, zwłaszcza w elementach dodatkowych. Przy zamawianiu trzeba głównie sprawdzić, by nie brakło (dodatkowy zakup może już być w innym kolorze, bo z innej partii) i zastrzec możliwość oddania. Dobrze byłoby też, by dekarz miał możliwość sprawdzenia tego przed zamówieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...