Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

A ja wlasnie "ogórków ukisilam" dla moich murarzy i.... i nic :evil: chlopaki nie mieli czasu dla mnie (chyba musza dokonczyc kominy u Betty ;) ). No trudno nie beda mieli pysznych malosolnych ogoreczków, tylko co najwyzej kiszone :D

 

Betty, mam nadzieje ze chlopaki u was szybko te kominy dokoncza i dadza sie zwabic na ogóreczki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W ogłoszeniach ktoś swego czasu polecał firmę dekarską BO DACH pana Bronisława Myszki, mieści się ona w Jelczu Laskowicach, telefon 318 81 57 lub 606112779

u mnie i sąsiadów dach robił pan Marek, ale ostatnio widzę że coś mu odbiło więc już nie polecam :-?

 

Z panem Myszka też rozmawiałam, robi dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty p. Waldek będzie u nas w czwartek więc nie do nas uciekł :lol: Mają za zadanie wymurować kominy i sciany działowe. Tym razem ich tak szybko nie wypuszczę :) A jak pójdą przed skończeniem pracy gdzieś indziej to ich porwę :) :) :)

 

Anndy, Ebu jak tylko jesteście w okolicach co wpadajcie!!!

 

Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anndy

 

czemu się nie odzywasz czyżby urlopik :lol:, ale macie dużą piaskownicę :p

Hej Ebu i cała grupo

Nie odzywam się bo pracy dużo przed urlopem, ale na forum wpadam, szybko czytam chwilkę i dalej tyrka.

Ta piaskownica na naszej budowie też mnie przytłoczyła :) W sobotę zrobili izolację fundamentów i dzisiaj już lecą z "właściwymi" murami -rano byłem to pierwsza warstwa była w połowie - w końcu :). A u Was to już zarysy domu się wyłaniają - nieźle. Pytałaś o kominy -moi wykonawcy będę je kończyć po więźbie. Podpisałaś umowę z gazownią?

 

 

Podpisalismy umowę, ale z tego co wiem jest nas niewiele, nie wiem co o tym myśleć, mozliwe że niektórzy mają podpisane umowy z dostawcami PROPAN-u.

Ale gaz i tak juz teraz pociągną.

Napisz ile chcecie zrobic w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rozpieszczacie ekipy budowlane - potem im się nie chce gdzie indziej robić bez dogadzanek szefowej

 

A co tu robic, jak tu koniec lipca sie zbliza a ja mam tylko zalane lawy, a chlopy nie maja nawet 4 dni wolnych zeby przysc i ulozyc mi scianki fundamentowe (jak uloza scianki i zasypia piach i zageszcza to pozwole im spokojnie pojsc na kilka dni - mi sie wtedy "dogesci" piasek ;) ). Juz i tak izolacje law (szlam) moja kochana 1 polowa sama musiala klasc, bo robotnicy podobno byli tak zarobieni ze nawet 1 osoba z ekipy nie mogla przyjechac zeby polozyc izolacje :evil: . Jak tak dalej pojdzie to jeszcze sami bloczki polozymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojty,

przynajmniej ławy Ci dobrze zwiążą, więc nie martw się - beton swa wytrzymałość osiąga dopiero po 28dniach

 

Wiem, wiem ;), ale po co mi teraz pelna wytrzymalosc (wiadomo, nie ma co klasc bloczkow, tak jak niektorzy po 2-4 dniach), poza tym ja na fundanety mam wylane B25

Bardziej boje sie o moja izolacje, niby nic jej juz nie grozi, a ja jak baba boje sie o nia :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przyjmiecie mnie do swego grona??? Podczytuję od dawna, ale dopiero teraz sie zarejestrowałam :oops:

Budujemy z mężusiem domek Zacisze w Lutynii pod Wrocławiem. Czy ktokolwiek z was też jest z tamtych rejonów? Z mapki wynika,ze głównie południowo- wschodnia część Wrocławia jest okupowana przez muratorowych budowlańców. A może się mylę?

W każdym razie pozdrawiam wszystkich serdecznie i nie gniewajcie się jeśli zasypię was pytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anndy

 

czemu się nie odzywasz czyżby urlopik :lol:, ale macie dużą piaskownicę :p

Hej Ebu i cała grupo

Nie odzywam się bo pracy dużo przed urlopem, ale na forum wpadam, szybko czytam chwilkę i dalej tyrka.

Ta piaskownica na naszej budowie też mnie przytłoczyła :) W sobotę zrobili izolację fundamentów i dzisiaj już lecą z "właściwymi" murami -rano byłem to pierwsza warstwa była w połowie - w końcu :). A u Was to już zarysy domu się wyłaniają - nieźle. Pytałaś o kominy -moi wykonawcy będę je kończyć po więźbie. Podpisałaś umowę z gazownią?

 

 

Podpisalismy umowę, ale z tego co wiem jest nas niewiele, nie wiem co o tym myśleć, mozliwe że niektórzy mają podpisane umowy z dostawcami PROPAN-u.

Ale gaz i tak juz teraz pociągną.

Napisz ile chcecie zrobic w tym roku

Ebu ja pytałem w gazowni przy podpisywnaiu co będzie jak tylko ja podpiszę umowę. Padła odpowiedź, że ich ta umowa obliguje do wykonania instalacji nawet gdyby mieli to robić dla jednego odbiorcy , takie mają już plany i będą je wykonywać, I jeszcze powiedzieli że ten termin oddania do użytku (29.IX.06) jest z dużym zapasem, więc jest szansa, że gaz będzie jeszcze szybciej.

Chcemy zrobć stan surowy i wachamy sie czy zamknięty czy nie. A jesłi pogoda będize dopisywać to jeszcze dalej. Hmm No właśnie forumowicze którzy już kończą swoje domy: zostawialiscie na zimę dom bez okien - słyszałem, że to dobrze żeby dom odstał tak zimę - ale ile w tym racji? - to was pytam, a Wy EBU jak planujecie prace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przyjmiecie mnie do swego grona??? Podczytuję od dawna, ale dopiero teraz sie zarejestrowałam :oops:

Budujemy z mężusiem domek Zacisze w Lutynii pod Wrocławiem. Czy ktokolwiek z was też jest z tamtych rejonów? Z mapki wynika,ze głównie południowo- wschodnia część Wrocławia jest okupowana przez muratorowych budowlańców. A może się mylę?

W każdym razie pozdrawiam wszystkich serdecznie i nie gniewajcie się jeśli zasypię was pytaniami.

 

 

Witamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z Waldkiem to nigdy nic nie wiadomo :evil:

Nam obiecal ze przyjdzie w poniedzialek w zeszlym tygodniu (11.07) a potem na ten sam termin umowil sie z sasiadami, ale do nich nie przyszedl z powodu pogody(chyba). Zreszta do nas tez nie. Potem dzwonilam zeby przyszedl polozyc nam izolacje (zeby wyslal chociaz 1 osobe) - powiedzial ze kogos postara sie podeslac. Ostatecznie nikt nie przyszedl i moj biedny Wojcio wzial urlop i z tesciem polozyl :(

Potem dzwonilam co z tymi odwlekanymi scianami fundamentowymi to powiedzial ze teraz "leje beton" i moze w przyszlym tygodniu (tzn tym) wiec dzwonimy do niego codziennie - nie wiem co ostatecznei z tego wyjdzie. Ja go potrzebuje tylko na 4 dni!!!

Ratunku, przeciez ja w takim tempie dach bede robic w styczniu ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz,

zamiast małosolnych to korniszonki, za kiełbasę Twoje carpaccio, zamiast wódeczki - szlachetna whisky

a do tego jeszcze gospodyni w toplessie po budowie chodzi...

i ekipa nie ma chęci opuszczac tak przyjemnego kacika

wojty,

spoko - jak ruszysz z robota to tylko świst uciekającej kasy bedzie Cie martwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz,

zamiast małosolnych to korniszonki, za kiełbasę Twoje carpaccio, zamiast wódeczki - szlachetna whisky

a do tego jeszcze gospodyni w toplessie po budowie chodzi...

i ekipa nie ma chęci opuszczac tak przyjemnego kacika

wojty,

spoko - jak ruszysz z robota to tylko świst uciekającej kasy bedzie Cie martwic

 

taa świst prostuje wszytko.... w pierwszej kolejności marzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...