Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie ponownie :wink:.

Cieszę sie że znajduję wrocławskich klubowiczów w dobrej formie :wink:

A teraz właściwe pytanko: Czy ktoś buduje się w okolicach KOBIERZYC (Królikowice)????

Widziałam tam ładne nowe domki. Prawdopodobnie będę się tam budować. Prawdopodobnie... bo na razie nie mogę sobie wyobrazić pokonywania codziennie tej odległości do Wrocławia a poza tym bardzo chciałabym mieć tam miłych sąsiadów (chętnie z małymi dziecmi). Oczekuje na sygnał od tam mieszkająco-budujących oraz wszelkie info o tamtych stronach. Jak Wam się tam mieszka????

 

Pozdrawiam

Anka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no straaaaasznie mi przykro dobrzykowice :smile:

Byłoby miło mieć takiego sąsiada :smile:

Wiem, że nie wszyscy budujący podpierają się Internetem a tylko nieliczni są nałogowcami forum muratora :wink: no cóż... spróbować warto. Obok mojej działki jest zaorane przygotowane do zagospodarowania pole a bywający tu "sroka" też buduje się w Królikowicach :wink: A ponieważ nie jest to ogromna miejscowość...to kto wie?

Może już wytropiłam swojego sąsiada :wink:???

 

Pozdrawiam

Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowice ... na zdjęciu prezentujesz sie całkiem nieźle :smile:

W zasadzie chciałabym tylko mieć się do kogo odezwać, bez stresu pożyczyć kilo gwoździ lub szklankę cukru.. a nade wszystko zależy mi na fajnym towarzystwie do zabawy dla mojego jeszcze jedynego synusia..:wink: Bo cóż mu po wspaniałej huśtawce, zjeżdżalni czy piaskownicy jeśli nie będzie kogo sypnąć piaskiem :wink:). Tak więc "poszukiwany sąsiad" może być pryszczaty i szpetny byleby był sympatyczny i dzieciaty. Miła żonka bedzie dodatkowym atutem :wink:)

pozdrawiam

Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: całkiem zapomniałem o zdjęciu. A co do sąsiadów to możesz być

pewna, że ani sie obejrzysz a dookoła bedzie stało z pięć nowych domków. tam gdzie ja buduję jeszcze w styczniu tego roku był tylko jeden stan zerowy, teraz stoi juz 6 domów w stanie surowym, przykrytych juz dachem.

Tak więc nie masz się co martwić, podejrzewam że od wiosny wszyscy ruszą z kopyta :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich!!

Uuuufff! Ocieplone (styropian-koszt..), otynkowane (śliczny Ceresit "kamyczkowy") i pomalowane (niemniej śliczny piaskowy).

W domu od razu 2x cieplej - bez przesady. bardzo mi się podoba...

Ale dach teraz (nie dalismy rady w tym roku) przez kontrast zrobił się tak brzydki, że patrzec nie można. Fuj!!.

Ci, którzy widzieli mój "domek na kurzej nóżce" - nie poznalibyście!!! Serio!! A - no i doszło okno balkonowe (zamiast zwykłego w kuchni). Zdecydowałam się na Sokółkę (mahoń barwiony "lazurem" na kolor dębowy-baaaardzo ładne.) takie okna będa wszystkie ale w swoim czasie.

Myślę, że na wiosenkę (to juz chyba niedługo??? czy może ja zwariowałam??) - spotkamy się znów u mnie przy grillo-ognisku?

W pracy wreszcie trochę spokoju po przeprowadzce, w domu na ten rok remonty dobiegają do końca - będzie troche czasu na zmarnowanie na FORUM.

A co do BN-NR - ja chyba się wybiorę w oklice Lądka Zdroju (mam tm cos w rodzaju "mety").

Ściskam raz jeszcze - stwierdzam z przyjemnością, że i starzy zostali i nowi przyszli...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam o moim ulubionym śmieszku, ale nigdzie się nie komponował dość adekwatnie, więc doczepiam go tak bez sensu, z czystej do niego sympatii

:eek:

Chyba jednak zwariowałam przez te REMONTY I PRZEPROWADZKI...

 

Acha - to może nie na temat- ale mamy pieska! Psa! Psisko!!

Ma na imię Bazyl (Bazyli,Bazyliszek,). Ma 3 miechy.

To CANE CORSO (jak ktoś zainteresowany piesami to przez wyszukiwarki można sporo pooglądac i poczytać o tej rasie).

Jest baaaaaardzo mądry. Wszystko rozumie. Chciaż czasem i tak robi swoje.. (np. zjada....nie powiem co, bo może ktos własnie konsumuje second śniadanko). Ale to wyjątek potwierdzający regułę (jego inteligencję). Ma 3 miesiące. Waży chyba ze 20 kilo! To prawdziwy Potwór (tak uważa mój kot).

Acha- ma przezwisko Paszczak (ciekawe czemu..)

Na fali ostatnich wypadków z psami - będę wychowywać go konsekwentnie, obiecuję. I z uczuciem (to równie ważne jak konsekwencja).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - dziekuję Ci bardzo Ivonesca, ale mój dom jest nowy "Drugą Nowością" (ma ...80 lat, taka jest prawda, chmmmm...). Staramy się zachować jego klimat "poniemiecki" ale odmłodzić go jednocześnie. Chyba nam się udaje..

Gratulacje jak najbardziej przyjmuje jest czego gratulować.

A kiedy stanęłam przed paletą kolorów, aby wybrać ten jeden jedyny kolor tynku mojego domu ...nooooooo-kto tego nie przeżył ten nie wie.

Ivonesca - jeszcze jedno! Wyczytałam, że budujesz się w Ligocie Pięknej! Ach - tam jest przeslicznie. O mało mało nie kupiliśmy tam domku. Lasy, lasy, cisza, autobus do Wrocławia. Chętnie Cię tam kiedyś (kiedy????????) nawiedzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alanta - czy uwierzysz, że my wciąż nie zrobliśmy tego włącznika w łazience :oops: ???

Ja wiem - nie ma się co wstydzić tylko trzeba działać.

Najgorsze, że mi się to teraz dopiero przypomniało kiedy znów zaczęłam zaglądac na forum i wspomniałam nasze spotkanie...

Teraz to już na pewno go zrobimy ... na dniach!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...