Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Had - wszystko kupowaliśmy teraz we wrześniu w Budoskładzie na Grota Roweckiego.

 

No właśnie, ja się np. zdenerowałam bo jakieś 2 tygodnie po tym jak kupiłam płyty, ich ceny spadły ok. 1-2 zł za sztukę. Ale takich rzeczy sie niestety nie przewidzi. Profile też miałaś w fajnych cenach, moje wyszły zbliżone - za jedne dałam trochę więcej, za inne trochę mniej. Już mi sie teraz nie chce szukać faktury i porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj inauguracja sezonu kominkowego J Ogień wesoło huczał w kominku, dzieciaki patrzyły na płomienie, leżąc na resztach pianek (podłoga ciepła, a nie mamy mebli ...), kominek zastępuje nam telewizor J podłogówka spisuje się na medal, cieplutko, milutko, tylko niech ci malarze wreszcie się wyniosą ...

Pytanie – czy ktoś używa brykietów do kominka, ile to kosztuje i gdzie to się kupuje, i drugie pytanie – ile kupić drewna zakładając codzienny absolutnie bezwzględny reżim podpalania kominka z płaszczem wodnym? Bo drewna jeszcze nie mamy

 

Pozdrawiam

 

 

BK drewno na pewno wyjdzie taniej niż brykiety - musisz tylko zadbać o to żeby było sezonowane. sezonowane jest najczęściej sprzedawane w metrach ale możesz zamówić rozbicie. no chyba że twój stary chciałby sobie pomachać siekierką :lol: wg różnych źródeł potrzebujesz chyba około 7-10 mp na sezon

BK ty nam tu z romanickiem nie wyskakuj tylko dawaj te fotki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do fotek to będzie problem - na wiosce nie ma netu a jak ja biedna bez netu mam te fotki wrzucić na onet do albumu?

a do tego, codziennie rozpakowuję po jedny pudle, i mam co robić

a poza tym, to patrzenie w ten kominek jest tak absorbujące że nic innego nie chce sie robić ...a fotografować naprawdę nie ma jeszcze czego - gołe ściany, smutno dyndające u sufitu żarówki; może jak dojedzie reszta kuchni to będzie lepiej ...

 

Czy ktoś kupował brykiety? Czxy 460 pln za tonę to bardzo dużo czy tylko dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do fotek to będzie problem - na wiosce nie ma netu a jak ja biedna bez netu mam te fotki wrzucić na onet do albumu?

a do tego, codziennie rozpakowuję po jedny pudle, i mam co robić

a poza tym, to patrzenie w ten kominek jest tak absorbujące że nic innego nie chce sie robić ...a fotografować naprawdę nie ma jeszcze czego - gołe ściany, smutno dyndające u sufitu żarówki; może jak dojedzie reszta kuchni to będzie lepiej ...

 

Czy ktoś kupował brykiety? Czxy 460 pln za tonę to bardzo dużo czy tylko dużo?

 

 

pamiętaj, że brykiet musisz składować w suchym pomieszczeniu - po nabraniu wigoci rozpada się w trociny i jest do ......

 

pani nas tu nie zamydla tyko strzela te foty żebyśmy mili jakiś pogląd o wyobnrażeniu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ogrzewamy kominkiem z rozprowadzeniem 80 m2 mieszkania w kamienicy i moim zdaniem 7-10 m3 drewna to może być mało do domu. Co prawda myśmy mieli problem ze znalezieniem dostawcy dobrego, wysezonowanego drewna i może nasz kominek nie jest hiper wydajny. Nie wiem też, jaką masz powierzchnię do ogrzania, ale jeśli masz gdzie trzymać drewno, to brałabym od razu przynajmniej 15 m3, najwyżej będzie na następny sezon. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :D

 

Oj nawet jak nie wiecie, jak bardzo chcialabym przezywac problemy z wykonczeniowka :( U nas dalej bawia sie ze stropem :-? . DOpiero kilka pustakow polozyli - ciekawie, kiedy to skoncza :/.

 

 

jeszzce sobie w brode poplujsze jak sobie te słowa przypomnisz :lol: :lol:

 

Woprz ma rację :) Chętnie bym zrobiła jakieś budowlane zakupy i żeby na rachunku było mniej niż 1000 złotych, bo przy tej wykończeniówce to kwoty są (uwaga, banał) wykańczające :o Aaaaa poza tym, to na przykład u nas stropy (drewniane belki) należą do wykończeniówki :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nudna - wiem - ale poraz kolejny zapytam: kto zna jakiegos stolarza od mebli i /albo zwłaszcza stolarza od schodów - mam wylewane potrzebny do obłożenia (bo skończy sie na wykladzinie i wtedy wszystkim wam będzie wstyd za mnie :lol: )

 

A ja mam kilka zarowek w domu i nawet mnie nie pokopało dzisiaj - sukces pierwsza klasa. :lol: Instalacja co prawda od dawna ale dopero teraz mamy uruchomione kilka punktów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po przerwie.

BKgratuluję zamieszkania w nowym domu :D - ja też proszę baaaardzo o numer stolarza. Jeśli można to też numery od wykończeniówki. :lol: Tynki wewnętrzne wykonane uuufff, ale czas najwyższy na ocieplenie poddasza tym bardziej, że mam się tam na dniach wprowadzić z dwójką maluchów. Czy ktoś może ma namiary na niezbyt drogich wykonawców takiego ocieplania - znawców tematu, żeby po zamontowaniu g-k nie okazało się że "miśki"o czymś zapomniały?

Proszę o szybką pomoc bo mam "nóż na gardle" i przerażającą "pustkę w kieszeni" :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za namiar idę szukać tych płyt okleinowych, co do namiaru na stolarza to też bardzo potrzebuję, musze zrobić szafę wnękową, szfę w wiatrołapie i biblioteczkę oczywiście jak to ja zaczynam się zastanawiać czy coś samemu nie można zrobić, ale chyba odpada.

Przekonałam się jak robili mi kuchnię, szybko jak automaty wszystko idealnie przycięte, pocięte itd więc jak się sprawdzi jakiś stolarz to ja też się uśmiechnę, a może przy większym zamówieniu na kilka osób obiży cenę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...