Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Mam wielką prośbę do forumowiczów. Niestety trafił mnie się budowlaniec, którego nie poleciłabym nawet wrogowi, no albo jednak tak.......Zepsuł mi wiele rzeczy, między innymi podciągi i słupy, po pierwsze nie zawibrował betonu, po drugie pozostawił stal niedokładnie zalaną, po trzecie słupy postawił krzywo, po czwarte w podciągi powrzucał bloczki betonowe, a nawet....styropian! No cóż popełniłam błąd, nie pilnowałam gościa i teraz muszę wszystko wzmacniać. Rzeczoznawca doradził mi zrobić konstrukcję stalową, wzmacniającą cztery podciągi i pięć słupów. Mam więc do Was prośbę, żebyście polecili mi firmę, która potrafiłaby to dobrze zrobić, oczywiście na fakturę, ponieważ potrzebuję tego, aby móc mojego "budowlańca" obciążyć kosztami. Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam i życzę więcej szczęścia! Dardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dardo

To jest straszne co Ci budowlańcy potrafią zrobić. Tak nie powinno być. Teraz jest trudny okres i ciężko znaleźć porządną ekipe. Musisz poszukać.

Jeszcze jedna sprawa wiele ekip nie chce poprawiać po partaczach. Nie wiem jak to się mogło stać, ktoś polecił Ci tą ekipę. Co z kierownikiem jak mógł pozwolić lać beton i nie sprawdzić wszystkiego. Wibrator to sama zamawiałam i pilnowałam aby porządnie zawibrowali.

Szczerz współczuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglbys sie moze pochwalic zdjeciami twojej wykafelkowanej sypialni i pokoji dla dzieci? Moze chociaz na prv...

 

To może by jeszcze przez jakis czas trudne do zrobienia... otóż sypialnia czeka na swoją kolej w domowym budżecie, na razie mamy tymczasową sypialnie obok docelowej :) CO prawda, tam juz jest gres, ale jest, że sie tak wyrażę mało reprezentatywna i nie nadaje się do publicznej publikacji :) Jeżeli gdzies napisałem o płytkach w sypialani w czasie dokonanym to bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stosowałeś się do założeń teoretycznych że meble nie powinny stać na pętlach ogrzewania ?

I tak i nie, pod meblemi w kuchni nie mam petli, mam garderobę bez pętli i w pokojach wneki do zabudowy, też bez pętli, wszystko inne tzn szafki, łózka stawiam tam gdzie mi to odpowiada bez oglądania się na pętle

 

Czy w lecie ogrzewasz podłogę w łazience ?

 

Nie

 

Jaki masz kolor płytek ? Nie widac na nich śladów stóp ?

Kośc słoniowa, nie widac, ale jak ktoś wejdzie brudnymi buciorami to doskonale widac :) Mam nadzieję że to się skończy po połozeniu przed wejsciem bruku.

 

Jak szybko nagrzewa ci się pomieszczenie ?

Pierwszy zimowy rozruch to z 3-6 godzin, może dłużej, nie wiem dokładnie , nigdy tego nie mierzylem z zegarkiem w reku. Pózniej raczej nie wyłączam ogrzewania a jedynie na czas nieobecności obnizam o pare stopni.

 

Czy masz kominek ?

 

Mam go w planach

 

W jaki sposób regulujesz temperaturę w pomieszczeniu ? Jak uwzględniasz spadki/wzrosty temperatury zewnętrznej ?

To jest zmartwienie sterownika pompy, nie moje :) Było troche zabawy na początku przy ustawieniu tzw "krzywej grzania" teraz to juz działa samo

 

 

Nie ma potrzeby często kręcić termostatami. Gdy wychodze z domu wyłaczam ogrzewanie. Właczam po powrocie.

Codziennie włączasz i wyłączasz ogrzewanie ? :) Dlaczego ? A co na to dajmy na to twoje kwiatki albo inni domownicy ?

 

W 30 minut mam odpowiednią temperaturę ustawioną na termostatach wcześniej.

Nie oszukujmy sie, tego z podłogówką nie da się zrobic z tym ze ja zupełnie nie wiem dlaczego miałbym wyłączac i włączac ogrzewanie tak jak dajmy na to światło :)

 

Przykład, który podałem stosuję bo takie mam ogrzewanie. Nie oceniam że jest lepsze. Po prostu inne. Gdybym miał podłógówke stosowałbym inne rozwiązanie - stąd też moje wcześniejsze pytania. Kto wie co przyniesie przyszłość :)

Nie jestem fanem ani tym bardziej jej fanatykiem :) Nie uważam że to jest ósmy cud świata, bo nie jest. Jest droższe w inwestycji i zmusza do pewnych kompromisów. Czy taki kompromis jest do zaakceptowania ? O tym powinien zdecydowa juz każdy zainteresowany indywidualnie :) Powiem tylko że nie załuje decyzji - naprawdę salon fajnie wygląda bez grzejników pod oknami :)

 

 

Coś za coś .... właśnie tak i dlatego właśnie wymieniamy się swoimi spostrzeżeniami :)

Czym zasilasz podłogówke ? tzn. jakie masz żródło ciepła ?

 

600 metrów rurki z glikolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - wynajmowałaś firmę do przeprowadzki? czy jak zorganizowałaś to padnemonium :o , bo dla mnie w tej chwili jest to newyobrażalne przedsięwzięcie. Ostatni raz przeprowadzałam się ponad 5 lat temu i nie miałam wtedy nawet połowy tych gratów co teraz.

 

Had,

mamy duży samochód kombi, a mąż z firmy wziął na parę dni opla Combo - tak zwsany Combolot :) Bardzo pojemny wehikuł. Do tego mamy kolegę który ma dużyh samochód, więc przeprowadzka mebli i większych gratów, było to kilka kursów, zamknęła się w kwocie ok 150 PLN. Jak chcesz mogę popytać, u nas mam namiar na ludzi u nas w pracy którzy pomagają w przeprowadzkach - są OK cenowo, ludzie sobie chwalą.

 

My woziliśmy kilka tygodni - po prostu za każdym razem jak jechaliśmy, coś staraliśmy się zabierać, ale i tak było z tym potem dużo roboty. My się przeprowadzaliśmy po 12 latach zbierania gratów w mieszkaniu. Zabawek wyszło coś 6 dużych worków i kilka pudeł. Wystarczyłoby chyba dla całego przedszkola ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mogła wydębić te namiary n firmę przeprowadzkową, to będę zobowiązana. :) My będziemy chcieli się przenieść "jednym rzutem". Tylko akwarium jako obiekt szczególnie wrażliwy i komputerek jako bread-winner pojadą osobnymi transportami. Myśmy "zbierali" graty tylko 5 lat, a i tak jestem przerażone ich ilością :o :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Muszę się przyznać ,że długo nie miałam czasu by poczytać co u was się dzieje,gratuluję przeprowadzek i każdego nowego etapu zaliczonego na budowie.U mnie w przyszłym tygodniu zaczynają robić więżbę . Mam pytanie czy ktoś ma namiary na tartak gdzie łaty pod dachówki są tanie bo cena 2 zł za mb.wydaje mi się strasznie duża.D

 

Ewi,

ja kupowałam w Marcinkowicach, firma " Dachy z blachy". Cena z metr łaty 1,6 netto, a kontrłata chyba po 1 pln.

Tel. do nich 071/ 302 84 14, 071/ 789 16 59

Łaty poimpregnowane. Jestem zadowolona z ich usług, bo jeszcze dachówkę u nich kupiłam w fajnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Cześć - u nas dzień zaczyna się kiepsko- koles od ocieplenia wymiguje sie - wogołe wszyscy jęcza z braku ludzi- ponoc wiekszość ludzi z ekip ucieka do Anglii- co za czasy.

 

Woprz- w Tobie nadzieja!!

 

Materiał czeka na budowie - pogoda cud miód - a ja nie mam ludzi do ocieplenia i tynku - może ktoś oprócz Woprza jest w stanie kogoś polecić??

 

 

Kto też wie gdzie najdogodniej załatwię duze ładne lustra na wymiar do lazienek - takie 1,2 na 2,7 m?? Potrzebuje je na etapie kafli bo będa przyklejane - a skupiłam sie na płytkach o lustrach zapominając.

 

Ciężko, ciężko a to dopiero poniedziałek.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto też wie gdzie najdogodniej załatwię duze ładne lustra na wymiar do lazienek - takie 1,2 na 2,7 m?? Potrzebuje je na etapie kafli bo będa przyklejane - a skupiłam sie na płytkach o lustrach zapominając.

 

Ciężko, ciężko a to dopiero poniedziałek.............

Tomasz Grabowski 0601062991

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info z tymi lustrami- pierwotnie zadzwoniłam do Lustrexu- bo tylko to mi przyszło do głowy i tam za dwa lustra wysokie na 2,70 o szerkosciach 1,2m i 0,6 m - krzykneli 2 000 pln - jak sie dowiedziałam to mi buty spadły - lepiej było zamiast luster marmur sobie polozyć - ale chwała Bogu w tych waszych punktach wychodzi mi cena rzędu 700-800 PLN za dwa - wiec - ok - z taką się liczyłam. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmarysia

Właśnie mi ocieplają domeczek. Mogę podać namiary, ale wolałabym, abyś zobaczyła zrobione u mnie i oceniła czy Ci się podoba. Moim zdaniem są ok. Przychodzą o 7 rano i kończą o 16-tej. To co mi się nie podoba od razu poprawiają (np nie było dylatacji od tarasu, a ocieplam wełną). Jeszcze nie położyli siatki i kleju więc całej roboty nie widziałam, ale można zobaczyć domek zrobiony przez nich w Radwanicach. Jeszcze raz pisze nie zachwalam, bo tak do końca to nie jestem ich pewna (robią u mnie dopiero 5 dni) :roll:

Tak prawdę powiedziawszy to nie wiem jak tu polecać ekipy co u mnie robiły. Przecież jak u mnie było ok, to nie znaczy, że u kogoś będzie tak samo. Spotkałam się z tym, że Wykonawcy u jednych robili super, a w innym miejscu cosik im nie wyszło. :-?

Mogę podać namiar na miksokreta bo miałam szybko, sprawnie, równo i tanio (ale tylko na priva, co by w piórka nie obrośli).

 

Tak przeczytałam swoje wypociny i zauważyłam, że zrobiłam się bardzo nieufna jeśli chodzi o naszych "misi"

 

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie. Od pewnego czasu przygladam sie Waszej dyskusji i mam pewne pytanie. Otoz wymieniacie pomiedzy soba dane roznych wykonawcow, szukacie kolejnych itp. I pewnej rzeczy tu nie rozumiem. Nikt z Was nie zatrudnil ekipy pod klucz? Mi sie to wydaje logiczne, ze wtedy nie ma kto na kogo zwalac fuszerki. Jestem troche tym wszystkim przerazona. Do tej pory wydawalo mi sie, ze zatrudnie ekipe, ktora zrobi mi wszystko pod klucz i tyle. Teraz zaczynam sie zastanawiac co tak na prawde mnie czeka. Prosze oswieccie mnie o co tu chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...