Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bartt - możesz skasować wiadomość przez 30 minut od jej opublikowania. Opcja ta jest dostępna w edycji. Później pozostaje tylko napisanie do moderatora (użytkownik Redakcja) przez priv. Ja tak właśnie zrobiłem po mojej początkowej "wpadce"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku !

Dluuuuugie mialam urlopowanie swiateczno-noworoczne, dłuższe niż urlop letni. Ale już wracam, aby nie zawiesć Ojca marnotrawnego i dobrzykowi odpowiedzieć, żeby się nie martwił - nie mam jeszcze dachówki, ale niech tylko puszczą te wielkie mrozy to biorę się do galopu :grin:

A tak w ogole to strazsnie się wszyscy rozwodzą nad tymi mrozami. Fakt że dużo rzeczy jest utudnionych, ale przecież takie mrozy już bywały i jakos wszystko toczyło sie ...a teraz chyba stalismy się bardziej ciepłolubni :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałamym przywitać się ze wszystkimi Wrocławskimi forumowiczami. Od dziś i ja będę tu zaglądała.

 

Rozpoczynam budowę. Jestem w lekkim strachu, ale nadal pełna optymizmu. W strachu - ponieważ sprzedaliśmy na ten cel mieszknie i teraz już nie mamy wyjścia - tylko do przodu. A pełna optymizmu - bo juz i tak nie mam wyjścia i MUSZĘ jakoś dotrzeć do szczęśliwego końca.

 

Będę z pewnością potrzebowała DUŻO BOBRYCH rad. Mam nadzieję tu odnaleźć wiele z nich.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy Jovi !!! cos nam ostatnio grupa ucichła, ale ogólnie forum czasem aż się zagrzewa od natłoku informacji. ja najchetniej czytałabym wszystko, lub prawie wszystko i to mnie gubi..przecież czasem też trzeba popracowac :wink:

dobrzyku - ekipa weszła na pole ! co prawda od razu okazało się że zgubili kluczyk od skrzynki elektycznej, ale zostawiłam ich z tym i musieli radzic sobie sami. Znaleźli elektryka z energetyki :grin: i chyba już cos tam robią, tzn. muszą dokończyć tynkowanie kominów, bo te mrozy zmroziły :grin: wszystko, skończyć jedną ze scian szczytowych i - mam nadzieję - zaczną układać dachówki. Tak że uważaj - gonię :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ze mna jest tak, że mieszkanko sprzedałam, wynajmujemy z mężem kawalerkę. Projekt domu juz powstaje i będzie do połowy lutego. Mamy piękną działkę w Brzeziej Łące. Włąściwie budową będę misiała zająć się sama, ponieważ mój malżonek, oprócz koncepcji i dostraczania finansów, nie będzie miał czasu (ani wiedzy) by w tygodniu zaglądać na budowę.

Ja się nie poddaję - i mam zamiar ruszyć z budową wiosną i wprowadzić się do nowego domku jesienią. Jeszcze nie wiem jak to zrobię, ale zrobię.

Dom będzie porothermu 44 bez ocieplenia, dach kryty blachodachówką, poddasze częściowo użytkowe, całość około 140 m. Z garażem jeszcze się zastanawiam, czy murowany, czy na razie wiata; ogrzewanie olejowe, woda z własnej studni. Więcej grzechów nie pamiętam...

Teraz mam problem ze składowaniem rzeczy, które nagromadziły się w domu przez ten czas, głównie z meblami z sypialni i książkami. WALCZĘ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam po dłuuugiej przerwie :smile:.

 

To miło,ze pomiedzy "weteranami" sa tez tacy, którzy dopiero zaczynają. Ja również startuje w tym roku. Podania złożone, nie wiem jeszcze jak bedzie z pozwoleniem na budowe ale jestem dobrej mysli. Z dzika rozkosza skorzystam z cennych rad tu zebranych.

Pozdrawiam

Anka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czuje się weteranem, przystępując do kolejnego etapu zawsze zaczynam od zera, czyli jestem jak trawka zielony. Jak juz sie trochę w danej materii podszkolę to dany etap budowy mam już za sobą i psu na bude moja wiedza. Wedlug mnie weteran to ktoś taki kto stawia już co najmniej drugi dom :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich związanych z m. Wrocław. Jestem na półmetku :smile: Budowę rozpocząłem w październiku 2000 r. chociaż miałem nadzieję, iż rozpocznę wiosną. Niestety - biurokracja 9 mcy oczekiwania na pozwolenie na budowę. Aktualnie zamierzam zamieszkać latem br. Pozdrawiam szczególnie budujące Panie /jestem pod wrażeniem/ i awrockę ze względu na bratni nick :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...