Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam całą grupę w nowym roczku ! :D

 

Czy ktoś wie co się stało z hurtownią BATER przy Opolskiej . Jeżdże tą drogą dwa razy dziennie , zawsze widziałam wielkie reklamy BATERA , a tu po nowym roku wszystko zdjęte i reklama jakiejś nowej firmy .

Napiszcie czy się wyprowadzili , czy może właściciel sie zmienił . Tam zawsze był duzy wybór armatury i ceny znośne , miałam właśnie podjechać wybrać brodzik sprawdzić wymiary do murowanej kabiny , bo jak mi wymurują na wiosne ścianki działowe to może się nie zmieścić , a tu taka niespodzianka . :o

 

Do tych co już pod dachem , kieruje pytanko następujące - Kiedy zamawialiście więźbe ( z jakim wyprzedzeniem ) i u kogo oczywiście , chciałabym impregnowaną ciśnieniowo ,ale na namiary na zanurzeniową też będę wdzięczna ,oczywiście o zakupie zadecydują finanse. :cry:

 

Nie mogą się dostać na listę dobrzykowic bo mój serwer firmowy mnie nie wpuszcza .

 

Pozdrawiam marpa

 

Witaj,

zmienili nazwę i połączyli się z inną firmą z ZG teraz nazywają się VINSAR (telefony i kontakty pozostały bez zmian)

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Tyczyńskiego do całości

najtańszy to on chyba nie jest ale z ekip które miałem to na pewno poważna firma. Do jakości nie mam zastrzezeń

 

Ja wiem ze tyczynski jednak tez buduje krzywe sciany na dodatek jego niektore ekipy piją na budowie ...

Bogusia

 

Być może tak

z tym, że jak pódziesz od tyczyńskiego i zwrócisz mu uwagę na to co jest nie tak to gość nie wciska ci, że krzywe jest proste to raz a dwa to to że jak po pół roku okazało się że tynk na suficie był krzywy (niedoróbka odbiorowa) to przyjechał i poprawił chociaż nie miałem już żadnego trzymania na kasie.

 

aha u mnie nie pili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby wszystkie lub prawie wszystkie osoby z grupy wrocławskiej były niezadowolone ze swojej ekipy do fundamentów i ścian zewnętrznych? nie wierzę!

 

U mnie murowała ekipa p. Józefa Cymera (tel 605121946). Dobrze mi się z nim współpracowało. Jak zdarzały się jakieś babole (b. mało) to bez słowa poprawiali. Jest wręcz niesamowicie słowny - w trakcie całej współpracy nie zdarzyło mu się spóźnić czy też nie przyjechać na spotkanie. Gdy brakowało materiału dowoził swoim samochodem. Bardzo miło wspominam ten etap budowy. Ale tak jak ktoś kiedyś pisał - to że u mnie wypadł super wcale nie musi oznaczać że u innych bedzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Tyczyńskiego do całości

najtańszy to on chyba nie jest ale z ekip które miałem to na pewno poważna firma. Do jakości nie mam zastrzezeń

 

Ja wiem ze tyczynski jednak tez buduje krzywe sciany na dodatek jego niektore ekipy piją na budowie ...

Bogusia

 

U mnie ściany są proste i nie było żadnego picia na budowie.Nie interesowały mnie stemple , rusztowania itp. ekipy były bardzo dobrze zorganizowane,zostawiały po sobie porządek.Być może ma teraz dużo zleceń i zatrudnia podwykonawców. Nam się bardzo dobrze współpracowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nareszcie kupilem kawalek gruntu :) W Dobrzykowicach. Planuje budowe na 2007-2008. Od jakis dokumentow trzeba zaczac? (opinie, decyzje, wnioski

). Dla terenu na ktorym jest dzialka jest uchwalony miejscowy plan zagospodarowania.

 

Pozdrawiam

Witaj dobrzyku nr.2 w którym miejscu masz tą działkę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.J. dzięki wielkie za informacje o BATERZE , mam nadzieje , że dalej będą udzielać wysokich rabatów i warto będzie kupować .

 

Ponawiam swoją prośbę o namiary na drewno na więźbe anndy , woprz , kasztanka , BK, Wojty , aka , D.J. bardzo was proszę o jakieś namiary na priwa .

 

Z góry dziękuje - marpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój domek buduje ekipa Pana Waldka Szymańskiego z Gajkowa dla zainteresowanych mogę podać telefon na priwa .

Jak do tej pory współpraca układa się OK , facet ma dużo sprzętu ,więc nie trzeba się martwić o betoniarki , gumówki , tarcze , stopy wibracyjne itp.itd.

Na wiosne leci dalej z moją budową , w Gajkowie postawił 7 domów , właściciele nie mają uwag .

Ale tak jak już ktoś wcześniej pisał , to że u mnie jest OK nie oznacza , że czegoś nie spaprze na innej budowie .

 

pozdrawiam marpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.J. dzięki wielkie za informacje o BATERZE , mam nadzieje , że dalej będą udzielać wysokich rabatów i warto będzie kupować .

 

Ponawiam swoją prośbę o namiary na drewno na więźbe anndy , woprz , kasztanka , BK, Wojty , aka , D.J. bardzo was proszę o jakieś namiary na priwa .

 

Z góry dziękuje - marpa

 

sorry u mnie więźbę kupował wykonawca

 

ad Tyczyński

czy ta osoba, u które ktoś od Tyczyńskiego podobno pił rozmawiał z nim o tym i co on powiedział.

O tyle to ważne, że nawet jeśli to się zdarzyło to ważniejsze jest to jak to się skończyło.

Nie mam prowizji od Tyczyki ale nie jedna ekipa był u mnie na budowie więc ma skalę porównawczą i z tej perspektywy taki zarzut wydaje mi się krzywdzący. w skali gminy Czernica i okolic Tyczyński to praktycznie przedsiębiorca budowlany ma kilka ekip, paru brygadzistów i dużo ludzi.

Plus jest taki, że nawet jak ma kilka budów jednocześnie to ma je kim obrobić, a w razie czego potrafi podesłać na jeden obiekt nawet kilkunastu chłopa. Facet nie zniknie w następnym sezonie albo nie wyjedzie do Niemiec albo Anglii. (Taki problem miał Świrad, który zresztą też ma b. dobrą opinię jako wykonawca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana :)

 

Widze, ze niektorzy mieli porostu miodzio, a nie budowe :/

 

My musielismy dostarczac praktycznie wszystko poza rusztowniem, lopatami i betoniarka. A najgorzej bylo z materialem. O tym czy czegos brakuje dowiadywalismy sie dopiero jak sie o to zapytalismy, albo sami zauwazylismy. Nie zapomne momentu, gdy podjechalismy i ujrzelismy chlopakow lekko znudzonych-okazalo sie ze zabraklo drutu wiazalkowego i nie mieli co robic!! Nie dzwonili do nas bo zekomo ne mieli nr tel. i nie poszli do pobliskiego sklepu bo...bo nie wiem co :evil: . W efekcie trzeba bylo min. 2 razy dziennie podjezdzac na budowe :evil:

 

marpa zaraz napisze do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana :)

 

Widze, ze niektorzy mieli porostu miodzio, a nie budowe :/

 

My musielismy dostarczac praktycznie wszystko poza rusztowniem, lopatami i betoniarka. A najgorzej bylo z materialem. O tym czy czegos brakuje dowiadywalismy sie dopiero jak sie o to zapytalismy, albo sami zauwazylismy. Nie zapomne momentu, gdy podjechalismy i ujrzelismy chlopakow lekko znudzonych-okazalo sie ze zabraklo drutu wiazalkowego i nie mieli co robic!! Nie dzwonili do nas bo zekomo ne mieli nr tel. i nie poszli do pobliskiego sklepu bo...bo nie wiem co :evil: . W efekcie trzeba bylo min. 2 razy dziennie podjezdzac na budowe :evil:

 

marpa zaraz napisze do ciebie.

 

 

ojej to wpolczuje serdecznie!

my tak mielismy z panem gawlinskim jak nam dach robil!

po kazdy kg gwozdzi dzwonil ze mu zabraklo!

 

co za brak profesjonalizmu!

na szczescie jak wiecie szybko z niego zrezygnowalismy!!!!!!!!!!

 

z Panem Mania mamy jak paczki w masle -

o nic sie nie trzeba martwic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kochani ja widzę , że tu samo nieśmiałe towarzystwo na tym forum , ale jak wezwać po imieniu , to wszyscy coś doradzą .

Bardzo , bardzo dziękuje , za informacje , mam nadzieje , że jeszcze ktoś coś dorzuci .

 

 

No , a żeby wam się nie nudziło to pytanko kolejne .

 

Betok komórkowy łączony na klej czy tradycyjną zaprawę ? Jak to u was było ?

 

 

Pozdrowionka , widzę że trzeba was rozruszać bo od tego mrozu za oknem całkiem skostnieliście - buziaczki marpa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich rozpoczynających - lekcje z mojej budowy:

 

Mam z ściany silikatów na klej, ekipie ściany to się akurat udały, bo z resztą to było gorzej.

Więźbę mam suszoną komorowo, struganą czterostronnie i dodatkowo impregnowaną, w technologii mitek (http://www.mitek.pl) - wiązary - mam parterówkę z poddaszem nieużytkowym. Zastosowanie wiązarów miteka dało nam możliwość wygospodarowania dwóch fajnych pomieszczeń na strychu. Drewno super, ale u nas na budowie jakość wykonania nie najlepsza - tartak Rychłowice, ponoć cieszą się dobrą renomą w Polsce - jeden z lepszych tartaków. Ale tanie to nie było.

 

Dach z euronitu, dachówka super, nieźle wygląda.

Okna plastikowe, profil Brugmanna, z jakiejś fabryki na Opolszczyźnie (europlast czy jakoś tak) - mało znanej, ale bardzo solidne okna. Montaż bez zarzutów, bardzo solidny. Jesteśmy zadowoleni. Rolety zewnętrzne - uwaga

 

Dach robił pan Gawliński - jesteśmy zadowoleni, biorąc pod uwagę współczynnik cena/jakość, jest OK. Ale wiem że u innych się nie sprawdził.

 

Ocieplenie 15 cm styropianu, nie umieramy z braku tlenu, ściany się nie pocą, nie mamy domu grzyba na ścianach, wody spływającej po ścianach zewnętrznych ani wewnętrznych nie obserwujemy. A to dlatego że mamy wentylację mechaniczną z rekuperatorem z firmy emka ;) - http://www.rekuperatory.pl jesteśmy BARDZO zadowoleni. Bardzo gorąco polecam taką wentylację - nie otwieramy okien a mimo to zawsze jest fajne, świeże powietrze. Super komfortowe, bardzo fajne rozwiązanie. Jak zmieniamy filtry widzimy, ile świństwa musielibyśmy wdychać przy wentylacji tradycyjnej. Cena bardzo OK, wykonanie bardzo OK, bardzo dobrze się współpracuje.

A propos - może by tak Emka pomyślała o rabatach dla forumowiczów :)

 

Wełna na poddaszu 25 cm, pod wylewką 15 cm - i to jest strzał w dziesiątkę, bo przy tych mrozach, jak wychodzimy z domu rano to jest 21-22 stopni, a jak wracamy po 9- 10 godzinach, to w domu jest 18-19 stopni. Rewelka. Ale uwaga - przy kominku z płaszczem dobrze jest jak się "rozhuśta" - ma sens najbardziej jak sie pali nieprzerwanie przez kilka dni. Wtedy ejst niejsze zużycie drewna i jest najcieplej. 24 stopnie w domu przy -12 na zewnątrz.

 

Instalacje - gaz propan, kondensat ecotec vaillanta, kominek z płaszczem wodnym, podłogówka w połowie domu, w drugiej połowie grzejniki. DOm ma 170 m, w tym 30 m garażu, w którym grzejemy tylko w czasie mrozu.

Gdybyśmy grzali gazem, byłoby drożej - a tak zużycie drewna i gazu (jednak śladowe ilości idą), wychodzi na poziomie ok 370 zł miesięcznie w sezonie (od października do kwietnia) - grzanie domu i wody, plus gotowanie gazem. Nieźle, jak się porówna z cenami za utrzymanie mieszkania.

 

I lekcje z nauczką - zawsze podpisywać umowy, bardzo szczegółowe. Zawsze jak zaczynasz współpracę wyobraź sobie że z tym panem spotkasz się w sądzie i jak mu wtedy udowodnisz że zrobił coś czy nie zrobił. Podpisy, daty, potwierdzenia że przyjął do wiadomości. Kary umowne - za niedotrzymanie terminów - za każdy dzień 100 zł (na przykład).

 

I dołóż jakieś 30-40% na zapas - tyle na pewno zabraknie (chodzi o kasę). U nas kasy wystarczyło żeby się wprowadzić bez mebli, z jedną łazienką, spanie na materacu na podłodze, zamiast garderoby czy szafy wieszaki z ikei za 19,90 etc. A miało być wszystko od razu ...

 

I jeszcze coś - zaczynajcie od projektów albo przynajmniej koncepcji wnętrz - bo potem wychodzą różne niespodzianki i dylematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nareszcie kupilem kawalek gruntu :) W Dobrzykowicach. Planuje budowe na 2007-2008. Od jakis dokumentow trzeba zaczac? (opinie, decyzje, wnioski

). Dla terenu na ktorym jest dzialka jest uchwalony miejscowy plan zagospodarowania.

 

Pozdrawiam

Witaj dobrzyku nr.2 w którym miejscu masz tą działkę?

Pozdrawiam

 

Miedzy Dobrzykowicami a Krzykowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...