Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Nareszcie kupilem kawalek gruntu :) W Dobrzykowicach. Planuje budowe na 2007-2008. Od jakis dokumentow trzeba zaczac? (opinie, decyzje, wnioski

). Dla terenu na ktorym jest dzialka jest uchwalony miejscowy plan zagospodarowania.

 

Pozdrawiam

Witaj dobrzyku nr.2 w którym miejscu masz tą działkę?

Pozdrawiam

 

Miedzy Dobrzykowicami a Krzykowem.

 

coraz ładniej się robi w tym kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich bardzo gorąco w ten mroźny dzień:)

 

BK dzięki za informacje dotyczące budowy. Napewno skorzystam :)

Mój projekt "poszedł" do adaptacji. Jeszcze tylko kilka dokumentów i już będę mogła złożyć o pozwolenie na budowę :)

Mam nadzieję, że wszystko się uda.

 

 

Pozdrawiam

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo halo czy jest tu ZARA!???

 

widzialam Twoje cudo dzisiaj!

 

PIEKNY DOM! PRZEPIEKNY! CUDNY!

naprawde jakbym mogla to bym wybudowala taki jak TY!!!

 

WOW

powinnam zaprzeczyć przez skromność tym pochwałom :oops:

ale szczerze pisząc to mnie równiez baaaaaardzo sie podoba :lol:

 

nie liczyłam że będzie taki fajny :o

 

Cieszę się że podoba się również Tobie. Słyszałam że i Wasze dzieło niczego sobie, a postęp prac galopujacy .....

podrawiam serdecznie

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania KIEDY MINĄ MROZY ? Chyba pogoda mi sprzyja i chce dać mi fory aby wykombinowac tymczasem kawałek grosza na dalsze boje :)

 

Elektryk umówiony, hydraulik też, okna juz prawie, wiem kto zajmie się tynkami, posadzki wiadomo u kogo- jeszcze pozostają sufity do podwieszenia KOMU? :)))

 

Chciałoby się już popracować na budowie a tu mróz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie kiedy miną mrozy? :evil: Ewentualne info proszę na priva. :p

 

podlaczam sie do pytania :)

 

trudno powiedzieć prognozy mówiły o jakimś -4 (dziś w nocy) a było - 10 :o

 

ale nie będę ukrywał że robi się trochę cieplej ... co nie zmienia faktu że nadal jest zbyt zimno żeby budować

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.J. dzięki wielkie za informacje o BATERZE , mam nadzieje , że dalej będą udzielać wysokich rabatów i warto będzie kupować .

 

Ponawiam swoją prośbę o namiary na drewno na więźbe anndy , woprz , kasztanka , BK, Wojty , aka , D.J. bardzo was proszę o jakieś namiary na priwa .

 

Z góry dziękuje - marpa

 

sorry u mnie więźbę kupował wykonawca

 

ad Tyczyński

czy ta osoba, u które ktoś od Tyczyńskiego podobno pił rozmawiał z nim o tym i co on powiedział.

O tyle to ważne, że nawet jeśli to się zdarzyło to ważniejsze jest to jak to się skończyło.

Nie mam prowizji od Tyczyki ale nie jedna ekipa był u mnie na budowie więc ma skalę porównawczą i z tej perspektywy taki zarzut wydaje mi się krzywdzący. w skali gminy Czernica i okolic Tyczyński to praktycznie przedsiębiorca budowlany ma kilka ekip, paru brygadzistów i dużo ludzi.

Plus jest taki, że nawet jak ma kilka budów jednocześnie to ma je kim obrobić, a w razie czego potrafi podesłać na jeden obiekt nawet kilkunastu chłopa. Facet nie zniknie w następnym sezonie albo nie wyjedzie do Niemiec albo Anglii. (Taki problem miał Świrad, który zresztą też ma b. dobrą opinię jako wykonawca).

 

Nie wiem co Pan Tyczyński powiedzial na to picie ale wiem ze Jego chlopcy krzywo porobili... .U nas ścianke fundamentowa robil Świrad właśnie jesli o chodzi w samo wykonanie wizualne... to jest idealne, jesli chodzi o zaprawe to momentami ma 3... cm a nawet 5 (a powinno podobno byc 2 lub 1,5) dodatkowo chyba raz murarzom sypnelo sie za malo cementu... i zaprawa na jednej scianie sie kruszy... a nie powinna...(myslelismy ze to od mrozu ale to chyba nie jest tak do konca bo wtedy jeszcze byly 2-3 stopnie na plus w nocy) dlatego szukam jeszcze alternatyw do dalszej budowy .... pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flowercia

 

bez żadnych złośliwości :wink: zacznij oswajać się z myślą, że budowa to skomplikowany projekt, przy którym pomyłki, błędy i awarie zdarzają się częściej niż byśmy sobie tego życzyli. Niezmiernie rzadko (na nasze szczęście) zdarzają się błędy klasy katastrofy. tu trochę krzywo tam niedorobione gdzie indziej do poprawki to niestety norma.

 

chyba tylko 1 (słownie jedna) ekipa nie miała żadnych poprawek - goliszek

 

w pozostałych zawsze było jakieś małe ale .... ale to ale nie stanowiło o ostatecznej jakości, bo nie było problemu z poprawkami.

Z perspektywy tego, że już mieszkam ośmielam się twierdzić, że skłonność do przyznawania racji inwestorowi przy obsłudze "reklamacji" można uznać za kluczową przy ocenie firmy.

 

Pytanie do twojego fundamentu – czy inspektor nadzoru odebrał ten fundament czy nie. Jeśli nie to rozbiórka jeśli tak to masz prawa żądać jakiejś rekompensaty – bardzo przydatne słowo w kontekście odbiorów i podejścia do kosztów poszczególnych etapów prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chyba tylko 1 (słownie jedna) ekipa nie miała żadnych poprawek - goliszek

A u mnie mają porawkę.W jednym miejscu zważył im się lakier.Bedą ścierać całą powierzchnie i lakierowć jeszcze raz.Reklamacja uznana bez słowa sprzeciwu.Zobaczymy jak będzie z realizacją.

 

 

no własnie w najlepszej rodzinie może się przytrafić :lol: :lol:

 

będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Wrocławską:) - właśnie do Was dołączam :) Mąż właśnie siedzi u architekta i rozmawia o projekcie - Apollo IIa z Domusa http://www.domus.wroc.pl/projekt2.html?id=37&flip=1. Ja siedzę w domku i próbując ogarnąć małoletnie diabły latające po domu (4 i 1,5 roczku), coby się nie pozabijały wzajemnie, usiłuję też skonstruować dokumenty do czekających nas formalności. Jak widać wszystko przed nami, więc mam nadzieję na dobre rady:).

Będziemy się budować w Rogożu, gmina Wisznia Mała ( w lewo na skrzyżowaniu przed kościołem w Krynicznie), i nie wiem jak to będzie bo mąż czasowo mało dyspozycyjny a ja z dwójką. Ale zobaczymy :) Będę was może zamęczać pytaniami, ale wybaczcie, nie za bardzo za każdym pytaniem mam możliwość wertować 263 strony wątku:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamawiałem w alabamie w jelczu

mają dobre ceny lepsze nawet niż w mediaM (z dokładnością do super promocji bo wtedy nikt ich nie przeskoczy)

 

Ja w tamtym roku zamawiałem cały sprzęt w http://www.centrum2000.com.pl.

Mieli niezłe ceny i wtargali mi ogromną lodówkę, zmywarkę, pralkę, kuchenkę i okap na 4 piętro za friko. :lol:

Jeśli chodzi o zmywarki to polecam AEG. Jedne z najlepszych na rynku. Obecnie mam szeroką na 45cm ale jestem pewien, że do nowego domu kupię 60 cm też AEG. Panel jest elegancko schowany, światełko informujące czy pracuje i przede wszystkim jest bardzo cicha co przy małym dziecku jest niezłym atutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...