Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Betty - postaram sie podbiec na Legnicka i poprosic o ofete :) - moze jeszcze w sobote - o ile sie wyrobie zpraca i nie bede musiala jutro do pracy jechac :evil: .

 

Woprz, aj też przechodzilam przez wiekszosc tych twoich punktow - no moze bez rekuperatora, co najwyzej GWC (ostani pomys-wymys - moj Wojcio sie juz jezy troche na mnie :evil: ,bo ja co rusz zaczynam wprowadzac nowe inowacje ;) )

 

Ostatecznie chyba zatrzymalam sie na pompie - i jest to glownie spowodowane obecna sytuacja polityczno-gosp. :evil: (pewnie jakbym rok temu miala podjac decyzje to tylko gaz wchodzilby w gre).

 

Do tego jeszcze DGP i mam nadzieje ze narazie koniec. Myslalam tez o solarach ale z tego co czytalam to sa skrajne opinie czy sie one oplacaja przy pompie...

 

nowe innowacje :)

a po co ci dgp przy pompie? pompa nie zalatwia sprawy?

to strasznie drogo ci to wszystko wyjdzie!!!

 

można zrobić DPG grawitacyjne bez turbiny - jest taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tomek od złej strony się do tego zabierasz

Najpierw ustal, czym będziesz grzał później wybieraj dostawcę

Pamiętaj, że Vissman nie ma rozwiązań dla propan-butanu a te jest trochę tańszy.

Poza tym

1. czy ten villant to kompletna kotłownia ? jeśli tak to cena wydaje się ok. i nawet te kilka miesięcy gwarancji są do przełknięcia tym bardziej, że tam się raczej nie ma co psuć. Pytaj zawsze o kompletną kotłownię i ewentualnie dodatkowe sterowniki do podłogówki czy np. cyrkulacji aha ucieknie ci wiecej niż 2-3 miesiące

2. jak wybierasz kondensata to wybierasz instalację niskotemperaturową. Co oznacza, że:

a. musisz przewymiarować grzejniki (puls 40-60% w zależności od „fachowca”)

b. nie koniecznie dobrym rozwiązaniem jest łączenie jej instalacji z rozwiązaniami wysokotemperaturowymi czyli solary + ewentualnie płaszcz

c. nie chodzi o to, że nie zadziała, tylko jak wspomniał BK w sumie nie wiadomo po co ci wtedy kondensat

3. zawsze prędzej, czy później (lepiej nie za późno) pojawia się pytanie o ROI takiej inwestycji. Jak wydasz na

a. piec gazowy

b. solar

c. kominek z płaszczem albo DPG

d. przyznaj się myślałeś o reku i to z GWC (każdy myślał)

to obawiam się, że bez basenu i 8 osobowej rodziny nie masz szans na zyski :roll:

 

Fajnie to wszystko mieć ale przy niedużych domkach to się raczej nie opłaca

Aha na pewno też rozważasz dodatkowe elektryczne źródła ciepła np. podłoga w łazience, mata za lustrem albo kabel w rynnach i pod droga do domu. A jak jeszcze o tym nie pomyślałeś, to pewnie teraz zaczniesz :lol:

 

Jak przeszukasz forum to zauważysz, że to wszystko można by zamienić na pompę ciepła, a że masz ostatnią szansę doprowadzenia instalacji bez nadmiernej rozpieruchy to masz kolejną zagwozdkę. Ale dobrze ci tak. Zachciało się budowania to masz. I nie myśl sobie że będziesz miał lżej niż inni. Sprawiedliwość musi być

:wink:

 

Więc chodzi mi o całą kotłownię. Znajomy zmienił upodobania i wszystko stoi u niego w garażu. Jeżeli chodzi o przewymiarowanie grzejników to sytuacja jest mi znana. Obecnie też mam przewymiarowane.

Co to jest rek z GWC? :o

 

U mnie zawsze to takie planowanie na zapas :wink: Przynajmniej póki mnie na to jeszcze stać. Nie wiem co będzie w przyszłości ale dobrze chciałbym się na nią zabezpieczyć. Bardziej myślę o solarze i kominku z płaszczem jako o alternatywie do kotła. O pompach dużo czytałem ale jakoś nie mogę się przekonać. Pompa ma też swoje minusy.

Solary prawdopodobnie nie będą w moim przypadku tak proste do montażu bo jakoś dach tak dziwnie ustawiony i połacie nie w tą stronę co trzeba no i ogólny wygląd budynku psują. Miejsca w ogrodzie na stojące jak narazie jest ale ta alternatywa jeszcze nie przeszła. :-?

 

Jeszcze chwilkę mam to będę myślał. No chyba, że jutro mrozy odpuszczą i za 2-3 tygodnie Tyczyński postawi ściany. :o Wtedy już ostro ruszam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka,

 

o jakich ty kosztach piszesz - DGP to raptem kilka rurek, a za to jaka frajda (czytaj oszczednosc). Poza tym DGP jest tym bardziej dobre dla tych co maja pompe i podlogowke, bo jak sie wraca z ziomowego weekendowego wypadu to troche trzeba troche odczekac az sie chalupaka od podlogowki ogrzeje, a za to DGP odrazu ciepelkiem buchnie :). Nie mowiac juz o chlodnych wieczorach pod koniec sierpnia-wrzesnia, gdy nie chce sie wlaczac calej aparatury zeby sobie przez chwilke zrobic cieplo :).

 

Ja, tak jak pisal Woprz, chce miec tylko DGP grawitacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niejednokrotnie spotkałam się na forum z opinią, że forum uzależnia. Sama jestem tego najlepszym dowodem. A na razie jedynie głównie podglądam… Słyszał ktoś, żeby to uzależnienie spowodowało utratę pracy? Ja wprawdzie sama sobie jestem sterem, żeglarzem i okrętem, ale jak ciągle będę przesiadywać na forum, to nici z zarobienia kaski na tą całą budowę…

 

Zaczynam na wiosnę. Sucha teoria grzechocze mi w głowie i nie daje spać po nocach. Pozwolenie jest, ekipa niby jest (jeszcze nie podpisaliśmy umowy), technologia po długotrwałej walce wewnętrznej wybrana (BK 36,5 bez ocieplena- ryzyk fizyk i raz kozie śmierć, najwyżej będę to potem oklejać stypianem... :cry:

 

Możecie mi powiedzieć, jak to jest z tymi hurtowniami budowlanymi we Wro. Ceny są wszędzie podobne, wszędzie obiecują super obsługę (transport, rozładunek, zwrot materiałów, jak jakieś zostaną...). Jak to wygląda w praktyce? Chyba zdecyduję się na Domex z Karmelkowej jako głównego dostawcę. Ktoś miał z nimi jakieś przykre doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blinkey, rozumiem twoje dylematy, sami przez to przechodziliśmy. Wydaje mi się że najlepsze co można zrobić to pozostawić sobie alternatywę pozwalającą uniezależnić się od globalnych problemów energetycznych (gaz, etc.) Drewno zawsze będzie ale drożeje. Solary pewnie będą coraz tańsze.

My mamy GWC - to też wbrew pozorom kosztuje te parę stówek, jest reku, jest kondensat, podłogówka w połowie domu i kominek z płaszczem. I zasmażka.

 

Tańsza wersja niezależności to prosty dom z możliwością prostego rozprowadzenia ciepła - DGP (dogrzewanie gorącym powietrzem).

 

Albo dom pasywny ...

 

Pani Koala - hurtownie też muszą być sprawdzone. Polecam MB 03 na Gnieźnieńskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty - postaram sie podbiec na Legnicka i poprosic o ofete :) - moze jeszcze w sobote - o ile sie wyrobie zpraca i nie bede musiala jutro do pracy jechac :evil: .

 

...

Ja bylem u nich w zeszłą sobotę i pocałowałem klamkę..... w poniedzialek zostawilem wymiary i do tej pory nie mam oferty.... Ech... A takie dobre wrażenie zrobili..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty - postaram sie podbiec na Legnicka i poprosic o ofete :) - moze jeszcze w sobote - o ile sie wyrobie zpraca i nie bede musiala jutro do pracy jechac :evil: .

 

...

Ja bylem u nich w zeszłą sobotę i pocałowałem klamkę..... w poniedzialek zostawilem wymiary i do tej pory nie mam oferty.... Ech... A takie dobre wrażenie zrobili..

 

witajcie

też byłam u nich w zeszłą sobotę i efekt taki sam jak u Ciebie :-)

czekam na wycenę z An-maru (tak gdzie zamawiała BK) i zobaczymy jak wypadną.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Woprz dzieki; o wyprowadzeniu oswietlenia do bramy:domofon,kiedys brama ruchoma,oswietlenie tarasu drzwi wejsciowych to sobie wymysliłam,ale np fonntana,lampki oswietljace ogrod to wystarczy jedno wyprowadzenie?kosiarka tylko spalinowa za duza działka czytaj najlepiej traktor,co to znaczy alarm na skrętce?te cienkie kabelki skrecone np.3 w alarmie uwzgledniłam czyjnik dymu i gazu,oraz wyprowadzenie na przyszłosc pod jakies kamery ktore przełoza obraz np do telewizora jakiegosc obszaru ogrodu taki mam zamysł,co znaczy wpiecie kilku

 

obwodów do zewnetrznego generatora pradu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Polanka,widziałam u mojego kolegi cos co mi sie b.spodobało koło dzwi wejsciowych i garazu który jest w bryle budynku ma "aliganckie"lampy które po zmroku delikatnie żarza sie i reaguja na ruch i wtedy daja fajne oswietlenie tzn mocne,ja tez tak zrobie

czy ktos moze mi wiecej opowiedziec na temat GWC,kiedy to sie robi,kto to robi i ile to kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest rek z GWC? :o

 

 

Gruntowy Wymiennik Ciepła

 

kombinuj kombinuj :lol: :lol: :lol:

 

Ah. Chyba już wiem o co Ci chodzi. Słyszałem o tym ale jakoś mnie to nie porwało. Przyjrzę się temu jeszcze raz. DGP odpada. Ani ja ani moja żona nie lubimy powiewów ciepłego powietrza, no chyba, że na Seszelach. :D

Jeśli chodzi o propan-butan to różnicy w budowie pieca a szczególnie palnika nie ma żadnej. Uruchomienie Vaillanta odbywa się najczęściej na propanie, potem i tak do butli wędruje p-b jeżeli tylko może. Viessman podbija kartę gwarancyjną nawet jeżeli w butli jest propan albo p-b.

Nawiązując do GWC albo pompy ciepła. Ciekaw jestem jak ma się to do poziomu wód gruntowych w naszym przypadku. Swojego czasu zastanawiałem się nad własną oczyszczalnią tak jak ma to jeden z naszych sąsiadów ale jeżeli mam usypywać kopce pod domem to raczej dziękuję.

No i takie to dylematy. Tobie łatwo już o tym mówić: siedzisz sobie w nowiutkim domku pod lasem w zimowej scenerii i możesz wygrzewać stopy przed kominkiem. Ja dzięki mrozom :evil: mam na szczęście jeszcze czas żeby pogłówkować. :D

 

Pozdrawiam

 

Blinkey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzka, anndy nam przygotowali ofertę "od ręki", wczoraj byli na wiosce zmierzyć fizycznie okna no i czekamy na ostateczną wycenę :)

Może trzeba stanąć nad nimi i psychologicznie ????? Bez wyceny nie wychodzić :wink:

 

Dziwnie to się układa. Czasami w jednym miejscu klient jest tak różnie obsługiwany, że aż się nie chce wierzyć :o Dla jednych pełen profesjonalizm a dla innych zupełnie coś innego. Tak samo jest z hurtowniami pewnie to zauważliście. Jeśli chodzi o ulubione miejsce zaopatrywania się każdego z nas.

 

Pani Koala prawdę mówiąc kupujemy tam gdzie jest atrakcyjna cena. Jeżeli ochodzi o większą partię materiału kierujemy się ceną :) Jeżeli chodzi o drobniejsze rzeczy korzystamy z najbliższych hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Za każdym razem przed kupnem następnej partii materiału rajd po hurtowniach? No to fajnie! Jak mi wycenią teraz dachówkę, to przed kupieniem jej w sierpniu cena może być już raczej nieaktualna? Można im mailem wysyłać prośbę o wycenę, czy wszędzie trzeba tłuc się osobiście? Na razie moje 3 próby kontaktu mailowego pozostały bez odpowiedzi :(

 

Jeszcze jedno pytanko. Zawsze w marcu są targi budowlane we Wro. Można uzyskać tam jakieś rabaty dla inwestorów indywidualnych? Na Budmę w związku z wyjazdem służbowym nie mogę pojechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala

jeśli twoje prośby o wycenę sa ignrowane to niezawracaj sobie dalej głowy takim handlowcem. Dobry handlowiec wie że jeśli nie odpowie w ciągu 24 godzin to klient idzie dalej.

j mogę polecic MB03 na Gieźnieńskiej, ceny mieli dobre i mogę tez polecić hurtownię Ryczkowski w Kamieńcu- ale to nie twoje rejony. Ceny mają naprawdę dobre i dobrze się współpracuje.

 

Jesli chodzi o okna to moge polecić AnMar - jareko pochwalił ich montaż okien, są OK, tylko denerwują sie jak im się zwleka z płaceniem ...

Może nie znają wszystkich najświeższych nowinek ale są solidni.

 

Jak sobie radzicie z mrozami? Bo my zagotowaliśmy wodę w kominku ... to znaczy w płaszczu. Było trochę paniki - zresztą piszę o tym w klubie kominkowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzicie z mrozami?

 

Niezle. W domu raczej cieplo - ok19 stopni lub wiecej. Kominek hula non stop.

Kilka dni temu skonczyl nam sie olej - niedopatrzenie z naszej strony. Ponad 12 godzin piec nie chodzil ale jednak dom sie tak szybko nie wychładza. Temperatura praktycznie nie spadła - grzalismy kominkiem. Jedynie dokuczał brak ciepłej wody. No i stwierdzilismy ze bez kominka ani rusz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W Oknoplaście tłumaczyli się brakiem wyceny rolety licznymi chorobowymi pracowników! Hm... cóż o tym sądzić?

BK, a gdzie ten AnMar od okien?

Jutro jadę jeszcze na Balonową do Krysiaka. Znajomi mojej mamy w liczbie 3 sztuk mają od niego okna, jedni najdłużej trzy lata i są bardzo zadowoleni z jakośći, z obsługi przez firmę i ceny! Okazuje się, że Krysiak robi WinStep z aluminium (Oknoplast tylko z PCV)- wiem, bo dzwoniłam i pytałam. Jak będę miała wycenę, to podam.

"Moje" drzwi firma Wójcik wyceniła mi na ponad 5000zł! :o O 1000 drożej niż Promar. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W Oknoplaście tłumaczyli się brakiem wyceny rolety licznymi chorobowymi pracowników! Hm... cóż o tym sądzić?

BK, a gdzie ten AnMar od okien?

Jutro jadę jeszcze na Balonową do Krysiaka. Znajomi mojej mamy w liczbie 3 sztuk mają od niego okna, jedni najdłużej trzy lata i są bardzo zadowoleni z jakośći, z obsługi przez firmę i ceny! Okazuje się, że Krysiak robi WinStep z aluminium (Oknoplast tylko z PCV)- wiem, bo dzwoniłam i pytałam. Jak będę miała wycenę, to podam.

"Moje" drzwi firma Wójcik wyceniła mi na ponad 5000zł! :o O 1000 drożej niż Promar. :(

 

Marzanna a ten WinStep to do przesuwnych drzwi czy do normalnych?

Napisz coś o tym bo na forum nie znalazłam za wiele.

Ja czekam cały czas na wycenę z AnMaru. To jest firma z Lewina Brzeskiego :-)

A ten Krysiak to na jakich profilach i okuciach robi okna?

Jak do tej pory najciekawsza ofertę mam z Euro-plastu.

 

Polecani na forum producenci drzwi:

http://art-tom.pl/katalog.html

http://www.lupol.pl/index.html

http://www.dziadek.com.pl/promocram.html

http://www.kmwformat.pl/drzwi/spis.php

 

A może podjedź do Impro na Robotniczą. Oni mają drzwi K&P, Lupol, Cal, Lutostański.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...