Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.Ponieważ zostałem wywołany do tablicy odpowiem co mam u siebie .Nigdzie nie zapisywałem w komputerze ilosci zużytych materiałów(jestem noga komp.)Instalacje CO robiłem samodzielnie i nie pamiętam ile mi poszło oraz jaki asortyment rur i kształtek CU.Pamietam tylko ok 5 kzł piec z zasobnikiem 150 l.Grzejniki kupowane częściowo na wyprzedaży a cześciowo w hurtowni ceny nie pamietam.Kominek z pł wod ok 7 tys.Osprzęt tj zawory termost. częściowo głowice termost,zawory powrotne.itp ,naczynie bezp. pompy it ok 3.5 tys.Za całość materiałów ok 22 tyś z kominkiem.Elektryka tez we własnym zakresie kilkaset mb kabla elektr nie mówiąc juz o alarmowej, telef,TV. Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

66uote="flowera"]
Chętnie się 'podepnę' do dachowca. Też szukam instalacji CO. Jak tylko wstawią okna, na drugi dzień musi wejść ekipa. Na razie mam tylko wycenę, mogę podesłać na priva, od firmy Matkowski (w Smolcu). Niestety dość droga (ok. 40 000zł) :( a bez podłogówki w salonie (na razie rozważamy tylko taką opcję - nie wiem czy z samą podłogówką będzie mi ciepło, ja lubię tak od 23 stopnie wzwyż :D )

Czekam na wycenę od Admarbudu z Karmelkowej (gość polecany przez BK).

Marzka, i jak tam okna u Krysiaka? Masz wycenę?

 

Witaj Marzanna mam pytanie czy w sklad 40 tys wchodza materialy + robocina? Jest to ogrzewanie podlogowe? Kaloryfery?

Pozdrawiam flowercia

Tak materiały i robocizna. Tak jakoœ to jest zapisane, ze dokładnie nie wiem ile tej robocizny tzn. z wyraŸnego zestawienia wychodzi 4 400 ale to jest podane tylko przy robociŸnie za grzejniki (2800) oraz przy instalacji wod.-kan (1600). Natomiast w rubryce 'kotłownia' jest wszystko razem podsumowane bez wyszczególniania ile za montaz i uruchomienie. Podejrzewam, że łšcznie to coœ ponad 5 000 zł. Jeœli chodzi o materiały to Matkowski 'robi' chyba głównie w Viessmanie, bo taki nam zaproponował piec na drewno (Vitolig 150 o mocy 40 KW za 'jedyne' 7000zł), bufor (za 4000), zasobnik na ciepłš wodę, grzejniki (15 sztuk, pomylił się - brak jeszcze 1 w salonie, plus 2 łazienkowe). Mamy też w wycenie podłogówkę w kuchni (9 m2 ) w 2 łazienkach (razem 14 m2), ale nie podliczył też podłogówki w wiatrołapie (zapomniał?). Do tego rurki, osprzęt a nawet wliczył dwa stelaże podtynkowe do kibelków (razem 900 zł - jeżeli to za dwa Geberity, to jestem pod wrażeniem jego upustów cenowych). Niestety całoœć jak się okazała po dokładnym spojrzeniu dotyczy cen netto! :o Czyli coœ grubo ponad 40 000zł. Coœ mi się wydaje, że to dużo jak na dom 156m2 ogrzewany piecem, było nie było, na drewno... :(

Acha Matkowski przysłał nam też drugš wycenę, z solarami chociaż ich nie chcieliœmy. Tam cena sięga 46 000 netto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 m2 piec junkersa z zamknięta komorą spalania i zasobnik 120 l + pogodówka z wypasionym sterownikiem, kaloryfery + podłogówka na dole +instalacja wod-kan, oczywiście cała kotłownia, instalacja na pexie razem około 28K

 

Woprz, to czy ja mogę prosić o namiary na twoją firmę instalacyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy robiliście odwierty w podłożu w celu oszacowania nośności gruntu i dostosowania do fundamentów w projekcie? Jeżeli tak to za ile odwiertów jaka cena? U mnie będą napewno min. 3 pod fundamenty + 1 pod POŚ. Macie poleconego geologa, który zrobi to rzetelnie? Ja niby mam tylko cena 800 za 3 lub 1000 za 4 odwierty mnie zastanawia - da się taniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy robiliście odwierty w podłożu w celu oszacowania nośności gruntu i dostosowania do fundamentów w projekcie? Jeżeli tak to za ile odwiertów jaka cena? U mnie będą napewno min. 3 pod fundamenty + 1 pod POŚ. Macie poleconego geologa, który zrobi to rzetelnie? Ja niby mam tylko cena 800 za 3 lub 1000 za 4 odwierty mnie zastanawia - da się taniej?

witam przyszłego krajana :-) Ligota Piękna się kłania :-) do Rogoża wpadam po pyszne wędlinki :-)

my takich odwietów nie robiliśmy - nie pomogę w tej materii :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca :) te pyszne wędlinki to na mojej - przyszłej ulicy są :lol:. Nasza działka jest po przeciwnej stronie przy zakręcie na Szymanów.

Krajanką będę wraz z rodzinką mam nadzieję w pełni w 2007 (w tym roku stan otwarty zadaszony). Ale widzę że nie będę miała problemów z wytłumaczeniem znajomym gdzie mieszkam:) - po wędlince do kłębka 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy robiliście odwierty w podłożu w celu oszacowania nośności gruntu i dostosowania do fundamentów w projekcie? Jeżeli tak to za ile odwiertów jaka cena? U mnie będą napewno min. 3 pod fundamenty + 1 pod POŚ. Macie poleconego geologa, który zrobi to rzetelnie? Ja niby mam tylko cena 800 za 3 lub 1000 za 4 odwierty mnie zastanawia - da się taniej?

 

 

400 złza 3 odwierty, z dokumentacja (20 stron) w 3 egzemplarzach, z pieczątkami itp. Pan z Uniwerku, geolog.

 

Bylismy bardzo zadowoleni, mogę znaleźć namiary. Warto takie odwierty zrobć na początku kwietnia lub pod koniec marca, żeby wynik był wiarygodny. Nie ma sensu robic w sierpniu jak jest sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ja rozumiem, z˙e pewnie oczekuje˛ kilku minut zaangaz˙owania dla spe?nienia mojej pros´by ale:

8) zapewniam, z˙e wszelkie info pozostawie˛ tylko dla siebie,

8) szczególnie sekretnych informacji nie oczekuje˛,

8) nawet nie chodzi mi o ceny a bardziej o asortyment i jego orientacyjne ilos´ci,

8) nie wierze˛ by takie g?owy jak niektóre nasze kolez˙anki i koledzy nie mieli zestawien´ w excelu, wordku albo innym formacie,

... tak wie˛c wywo?uje˛ nasze autorytety...

... Wiechu

... woprz

... BK

... dobrzykowice

 

sorry ale nie mam wyceny samych materia?ów bo zawsze (no prawie) kupowa?em razem z us?uga˛

 

Tak jak wspomnialem: NIE CHODZI MI O CENY ale o zestawienie ilo sciowe asortymentu, np.:

- kabel "a" - x mb

- kabel "b" - y mb

itd...

 

Nie mamy takich plików, już naprawdę nie pamiętam ile czego braliśmy.

Co do reku i wentylacji, firma z Poświęckiej jest naprawdę OK.

 

Wszystkim którzy projektuja teraz domy, polecam wentylację mechaniczną, niesamowity komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy robiliście odwierty w podłożu w celu oszacowania nośności gruntu i dostosowania do fundamentów w projekcie? Jeżeli tak to za ile odwiertów jaka cena? U mnie będą napewno min. 3 pod fundamenty + 1 pod POŚ. Macie poleconego geologa, który zrobi to rzetelnie? Ja niby mam tylko cena 800 za 3 lub 1000 za 4 odwierty mnie zastanawia - da się taniej?

 

 

400 złza 3 odwierty, z dokumentacja (20 stron) w 3 egzemplarzach, z pieczątkami itp. Pan z Uniwerku, geolog.

 

Bylismy bardzo zadowoleni, mogę znaleźć namiary. Warto takie odwierty zrobć na początku kwietnia lub pod koniec marca, żeby wynik był wiarygodny. Nie ma sensu robic w sierpniu jak jest sucho.

BK gdybyś mogła poszperać w celu wydobycia namiarów :D byłoby super. Proszę o namiary na priva.

Ciekawa jestem tego pana - czy znajomy będzie, bo licencjat mam z geologii własnie 8). Mam nadzieję, że do końca marca pogoda się ustabilizuje i nie wytnie nam numeru z mrozami :roll: bo wtedy z odwiertem ręcznym to będzie kłopot :-? W kwietniu to chciałabym juz mieć pozwolenie na budowę, coby się ze wszystkim wyrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell

nie sądzę żebyś się tak szybko wyrobiła z pozwoleniem. Teraz zreszta odwierty chyba nie mają sensu.

 

Przekopię stare notesy - może znajdę ten numer tel.

 

Pozdrawiam

BK wiem, ze teraz to odwierty nie maja sensu. Jakbyś miała kłopot z odszukaniem telefonu, to poproszę o samo nazwisko, dotrę :) do tego geologa starymi kanałami :D.

Z pozwoleniem to tylko mam nadzieję :), adaptację fundamentów to na sam koniec architekt zrobi. Pożyjemy - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy robiliście odwierty w podłożu w celu oszacowania nośności gruntu i dostosowania do fundamentów w projekcie? Jeżeli tak to za ile odwiertów jaka cena? U mnie będą napewno min. 3 pod fundamenty + 1 pod POŚ. Macie poleconego geologa, który zrobi to rzetelnie? Ja niby mam tylko cena 800 za 3 lub 1000 za 4 odwierty mnie zastanawia - da się taniej?

Czesc nam gosciu robił 3 odwierty zaplacilismy 550 zł robił badania pod oczyszczalnie sciekow i pod budynek, gosciu nazwya sie Rinke,

generalnie bylismy zadowoleni dowiedzielismy sie, ze mamy b. dobry grunt pod fundamenty, ale niestety nie za bardzo pod oczyszcalnie.

Dane przydaly sie mojemu Tacie do obliczeń konstrukcyjnych

Oto numer: tel 601 844 805 , 0 71 348 45 22

pozdrawiam Flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chwilowo na ojczystej ziemi :D!

 

NOTO - dzialki podobno po 100zl/m (niektorzy mowia ze trzeba jeszcze doliczyc podatek 22% ). Cena kosmiczna moim zdaniem. Dzielki oczywiscie juz uzbrojone (woda, prad, kanalizacja - wszystko juz na dzialce). No i jeszcze wlasnicicle beda pewnie chcieli wyciagnac po wszystkim kase za przylaczenie pradu (od nas chcieli ale sie nie dalismy - kupowalismy dzialke jako uzbrojona i mowilono nam ze bedziemy mieli tylko zaplacic za moc przylaczeniowa i skrzynke, a nie za transformator itp :evil: . Zreszta wiekszosc sie nie dala zastraszyc!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jest jeszcze utwardzona droga dojazdowa - tluczen, ktory niestety po 2 latach wyglada troche kiepskawo - w przyszlosci trzeba bedzie sie zlozyc na cos lepszego. Wlascieciel kupil jeszcze krawezniki :o i mowil cos o zrobieniu drogi z latarenkami (wiele osob myslalo ze on zrobi to na wlasny koszt), my jednak sie zapytalismy kto za to zaplaci no i wtedy pwiedzial ze przyszli wlasciciele :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca :) te pyszne wędlinki to na mojej - przyszłej ulicy są :lol:. Nasza działka jest po przeciwnej stronie przy zakręcie na Szymanów.

Krajanką będę wraz z rodzinką mam nadzieję w pełni w 2007 (w tym roku stan otwarty zadaszony). Ale widzę że nie będę miała problemów z wytłumaczeniem znajomym gdzie mieszkam:) - po wędlince do kłębka 8)

Pozdrawiam

 

już sobie zlokalizowałam w głowie Twe przyszłe miejsce ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam nadzieje, że bedę tu często gościł. Jak tylko mrozy puszczą zaczynamy budowę w Bietrzykowie.

POZWOLENIE MAM!!! :D

Chwilowo przeraża mnie to troche (brak gazu, kanalizacji) ale mam nadzieję że zaradzimy tym problemom.

Będę budował z silki. projekt mahonia z horyzontu z dość dużymi zmianami.

Czekam na wiosne i zbieram wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam wielką prośbę. Szukam konkretnych fachmanów do ogrodzenia. Chciałabym słupki z klinkieru, a reszta zależy od finansów.

Szukam i szukam i jakoś mi nie idzie!

Jeszcze bardzo proszę bardziej doświadczonych o info jakie są koszty takiego ogrodzenia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy robiliście odwierty w podłożu w celu oszacowania nośności gruntu i dostosowania do fundamentów w projekcie? Jeżeli tak to za ile odwiertów jaka cena? U mnie będą napewno min. 3 pod fundamenty + 1 pod POŚ. Macie poleconego geologa, który zrobi to rzetelnie? Ja niby mam tylko cena 800 za 3 lub 1000 za 4 odwierty mnie zastanawia - da się taniej?

Czesc nam gosciu robił 3 odwierty zaplacilismy 550 zł robił badania pod oczyszczalnie sciekow i pod budynek, gosciu nazwya sie Rinke,

generalnie bylismy zadowoleni dowiedzielismy sie, ze mamy b. dobry grunt pod fundamenty, ale niestety nie za bardzo pod oczyszcalnie.

Dane przydaly sie mojemu Tacie do obliczeń konstrukcyjnych

Oto numer: tel 601 844 805 , 0 71 348 45 22

pozdrawiam Flowercia

Flowerko dzięki za namiar :) - tylko mam pytanie, czy mieliście jakieś opracowanie i czy gość ma uprawnienia? Bo mnie uświadomiono, że w 2005 zmieniło sie prawo geologiczne i w najgorszej wersji Powiat wydający pozwolenie na budowę może się przyczepić, gdy znajdzie w dokumentach, że były badania gruntu a oni nic o tym nie wiedzą. Otóż po zmianach, aby wywiercić dziurę w ziemi potrzebny jest "projekt prac geologicznych" (ok.400-500PLN :evil: ), który to wysyła się do nich, czeka do 30 urzedowych dni :evil: , potem po otrzymaniu zgody trzeba zgłosić prace i dopiero po kolejnych 14 dniach :-? można kopać. Mam wrażenie, że papierologia wzrosła w ciągu 2-3 lat kilkukrotnie. W wodociągach też mnie uświadomili, że na budowę fragmentu sieci dzielącej mnie od istniejącej, również potrzeba pozwolenia, opatrzonego wcześniej uzyskanymi zgodami od Wszystkich Świętych (Wydziały Ochr. Srodowiska i inne :evil: ) - wcześniej tego nie było. W zwiazku ze związkiem czeka się na to do 3 miesięcy. Dobrze, że do pozwolenia na budowę potrzeba tylko warunków przyłączenia ufff.... bo zaczelibyśmy budowę chyba dopiero w przyszłym roku..... No to sobie ulżyłam.... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...