Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dabell

nie sądzę żebyś się tak szybko wyrobiła z pozwoleniem. Teraz zreszta odwierty chyba nie mają sensu.

 

Przekopię stare notesy - może znajdę ten numer tel.

 

Pozdrawiam

BK wiem, ze teraz to odwierty nie maja sensu. Jakbyś miała kłopot z odszukaniem telefonu, to poproszę o samo nazwisko, dotrę :) do tego geologa starymi kanałami :D.

Z pozwoleniem to tylko mam nadzieję :), adaptację fundamentów to na sam koniec architekt zrobi. Pożyjemy - zobaczymy.

To może ja podam:

Janusz Moryl tel 601 556890

To ten sam co robił BK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich serdecznie

Mam troszkę inne pytanie.Czy ktoś z Was zna firmę fokus.info robią ponoć domy pod klucz (znalazłam ich na allegro. A może znacie jakąś solidną firmę która podejmie się całości robót za domek do 100m2 w cenie (całość ) 150 000 - 160 000 zł?

Proszę o pomoc

 

Adres coś mi się nie zgadza. Również jestem zainteresowany wykonastwem "pod klucz", chyba że ceny zwalą mnie z nóg. Planuję parter 110 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Grupowicze Wrocławscy i Okoliczni,

 

zechciejcie wspomóc wiedzą chętnego do budowania. Poszukuję działki pod swoje cztery ściany w okolicy Wro. Prasa - niestety dość ubogo, a na wypady poszukiwawcze nie ma sposobności - mały człowiek w domu.

 

Interesuje mnie południe Wro w pasie od Smolca do Św. Kasi. W drugiej kolejności północ w okolicy Ligoty, Szewc (albo Szewców) itd.

 

Jeśli wiecie, że ktoś sprzedaje ok 1000 m2 to napiszcie na forum albo najlepiej na priv.

Na razie poszukiwania w Smardzowie zakończyły się fiaskiem. Metr podrożał do 92 PLN brutto. Mokronos też ok. 100. ZGROZA

 

Liczę na wszechwiedzę forumowiczów i pozdrawiam.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Flowerko dzięki za namiar :) - tylko mam pytanie, czy mieliście jakieś opracowanie i czy gość ma uprawnienia? Bo mnie uświadomiono, że w 2005 zmieniło sie prawo geologiczne i w najgorszej wersji Powiat wydający pozwolenie na budowę może się przyczepić, gdy znajdzie w dokumentach, że były badania gruntu a oni nic o tym nie wiedzą. Otóż po zmianach, aby wywiercić dziurę w ziemi potrzebny jest "projekt prac geologicznych" (ok.400-500PLN :evil: ), który to wysyła się do nich, czeka do 30 urzedowych dni :evil: , potem po otrzymaniu zgody trzeba zgłosić prace i dopiero po kolejnych 14 dniach :-? można kopać. Mam wrażenie, że papierologia wzrosła w ciągu 2-3 lat kilkukrotnie. W wodociągach też mnie uświadomili, że na budowę fragmentu sieci dzielącej mnie od istniejącej, również potrzeba pozwolenia, opatrzonego wcześniej uzyskanymi zgodami od Wszystkich Świętych (Wydziały Ochr. Srodowiska i inne :evil: ) - wcześniej tego nie było. W zwiazku ze związkiem czeka się na to do 3 miesięcy. Dobrze, że do pozwolenia na budowę potrzeba tylko warunków przyłączenia ufff.... bo zaczelibyśmy budowę chyba dopiero w przyszłym roku..... No to sobie ulżyłam.... :-?

 

Hej hej ten Geolog powinien byl miec uprawnienia my robilismy odwierty niecaly rok temu. nigdzie tego nie zglaszalismy, Geolog byl polecany przez znana firme wroclawska które produkuje oczyszczalnie sciekow przydomowe. Mozesz do niego zadzwonic i sie na pewno dopytac, szczegolow nie znam, by juz mamy od 3 miesiecy pozwolenie. Powiem szczerze ze apropos przylaczenia sie do istniejacej sieci troche mnie zaniepokoilas... w sumie planowalismy przylaczas sie na wiosne (od marca laca sciany bedzie potrzebna woda) no i mam nadzieje ze teraz nie bedziemy czekac kolejnych 3 miesiacy na dodatkowe pozwolenia...

pozdrawiam Bogusia flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Grupowicze Wrocławscy i Okoliczni,

 

zechciejcie wspomóc wiedzą chętnego do budowania. Poszukuję działki pod swoje cztery ściany w okolicy Wro. Prasa - niestety dość ubogo, a na wypady poszukiwawcze nie ma sposobności - mały człowiek w domu.

 

Interesuje mnie południe Wro w pasie od Smolca do Św. Kasi. W drugiej kolejności północ w okolicy Ligoty, Szewc (albo Szewców) itd.

 

Jeśli wiecie, że ktoś sprzedaje ok 1000 m2 to napiszcie na forum albo najlepiej na priv.

Na razie poszukiwania w Smardzowie zakończyły się fiaskiem. Metr podrożał do 92 PLN brutto. Mokronos też ok. 100. ZGROZA

 

Liczę na wszechwiedzę forumowiczów i pozdrawiam.

 

Michał

 

Ja polecam Chrząstawe) my szukalismy dzialki w ten sposob ze rozwiesilismy ogloszenia ze chcemy kupic dzialke na drzewach i przystankach odezwaly sie az 3 osoby w tym jeden rolinik, który

mial od jesieni zeszlego roku sprzedawac wiekszosc swoich dzialek

Generalnie tam buduje sie tez sliczne osiedle Archipelagu, warto sie

przejechac i zobaczyc

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Grupowicze Wrocławscy i Okoliczni,

 

zechciejcie wspomóc wiedzą chętnego do budowania. Poszukuję działki pod swoje cztery ściany w okolicy Wro. Prasa - niestety dość ubogo, a na wypady poszukiwawcze nie ma sposobności - mały człowiek w domu.

 

Interesuje mnie południe Wro w pasie od Smolca do Św. Kasi. W drugiej kolejności północ w okolicy Ligoty, Szewc (albo Szewców) itd.

 

Jeśli wiecie, że ktoś sprzedaje ok 1000 m2 to napiszcie na forum albo najlepiej na priv.

Na razie poszukiwania w Smardzowie zakończyły się fiaskiem. Metr podrożał do 92 PLN brutto. Mokronos też ok. 100. ZGROZA

 

Liczę na wszechwiedzę forumowiczów i pozdrawiam.

 

Michał

Zobacz tu http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym dołączyć do grupy Wrocławskiej, działeczkę już kupiliśmy, teraz bieganie po urzędach i załatwianie pozwoleń. My zdecydowaliśmy się na Żórawinę, był to kompromis między ceną, odległością a "ucywilizowaniem" okolicy.

Jest tu ktoś z Żórawiny albo okolic?? chętnie nawiążę kontakt w celu wymiany doświadczeń.

 

pozdrawiam wszystkich z okolic Wro!!

 

konrados :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze apropos przylaczenia sie do istniejacej sieci troche mnie zaniepokoilas... w sumie planowalismy przylaczas sie na wiosne (od marca laca sciany bedzie potrzebna woda) no i mam nadzieje ze teraz nie bedziemy czekac kolejnych 3 miesiacy na dodatkowe pozwolenia...

pozdrawiam Bogusia flowercia

 

 

Obawiam się że właśnie tyle może potrwać czekanie. Jeśli chodzi o budowę odcinka sieci wdociągowej, a nie wpięcie się do istniejącej nitki która biegnie w ulicy. My budowaliśmy wodociąg i tyle to trwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kochani za poprzednie porady o zakupach hurtowych.

 

Teraz niestety mam problem zupełnie innej natury, a mianowicie budować albo nie budować... oto jest pytanie. Kłopoty rodzinne zżarły mi kasę przeznaczoną na budowę. Zostałam z jakimiś 30 tys... Plan był taki, żeby w tym roku przykryć moją Jarzębinkę dachem i dopiero w styczniu 2007 zawalczyć o kredyt na wykończenie. No a w tym przypadku sama już nie wiem :(

 

Miałam startować w kwietniu, ekipa podobno porządna prawie domówiona, ja zwarta i gotowa, a tu taka kicha :cry: :cry: :cry:

 

Dodać należy, że pracuję w wolnym zawodzie jako wolny strzelec... Kasa może się znienacka pojawić, ale nie musi. Robić te fundamenty już w kwietniu, zwolnić ekipę i czekać na kasę? Czy czekać do sierpnia na kasę i dopiero wtedy zaczynać? Dom z BK z poddaszem użytkowym, ściana jednowarstwowa, strop Terriva. Zdążą od września do grudnia przykryć to dachem? Czy może odłożyć to na rok i się nie szarpać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczornie! :D

 

Pani Koala - wspolczuje sytuacji :-? , ale moze zle milego poczatki :)

 

Hmm, 30 000 zl to nie faktycznie nie duzo, ale na tym forum wiekszosc startuje wlasnie z taka kwota - a niektuzy kompletnie od 0 i na wszystko biora kredyt , wie cwidac ze mozna.

 

Nie wiem ile zalozylas, ze wydasz na stan surowy otwarty - z mojego doswadczenia i tego co mowia znajomi to 100 000 to spokojnie wydasz - nawet bez wiekszych ekstrawagancji (osobiscie wydalam troche wiecej, ale duzo poszlo w ziemie-izolacje fundamentow i w dach).

 

Z tego wiec wynika, ze zeby przykryc dom dachem jeszcze w tym roku musialabys uzbierac jeszcze min. 70 000 !! - kwota bardzo wysoka i troche trudna do uzbierania w pol roku...

 

Dlatego ja bym brala kredyt (sama tez wzialam kredyt w trakcie budowy).

 

Wbrew temu co niektorzy sugeruja to materialy budowlane drozeja, nie mowiac juz o uslugach (porownaj np. ceny wykonania dachu dachu rok temu i dzisiaj). Wiec moze lepiej wziac kredyt i mieszkac w domku rok wczesniej :).

 

Co do czasu budowania to wszystko zalezy od ekipy - jedna w 2 mies. spokojnie wybuduje dom (bez dachu) a drugiej pol roku to zajmie. Sam dach to kwestia max miesiaca (o ile nie pada przez caly czas silny deszcz czy snieg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kochani za poprzednie porady o zakupach hurtowych.

 

Teraz niestety mam problem zupełnie innej natury, a mianowicie budować albo nie budować... oto jest pytanie. Kłopoty rodzinne zżarły mi kasę przeznaczoną na budowę. Zostałam z jakimiś 30 tys... Plan był taki, żeby w tym roku przykryć moją Jarzębinkę dachem i dopiero w styczniu 2007 zawalczyć o kredyt na wykończenie. No a w tym przypadku sama już nie wiem :(

 

Miałam startować w kwietniu, ekipa podobno porządna prawie domówiona, ja zwarta i gotowa, a tu taka kicha :cry: :cry: :cry:

 

Dodać należy, że pracuję w wolnym zawodzie jako wolny strzelec... Kasa może się znienacka pojawić, ale nie musi. Robić te fundamenty już w kwietniu, zwolnić ekipę i czekać na kasę? Czy czekać do sierpnia na kasę i dopiero wtedy zaczynać? Dom z BK z poddaszem użytkowym, ściana jednowarstwowa, strop Terriva. Zdążą od września do grudnia przykryć to dachem? Czy może odłożyć to na rok i się nie szarpać?

U naswyglada to tak: jeżeli papierologia pozwoli ruszymy nie wcześniej niz czerwiec lipiec, tym bardziej, że chcielibyśmy by murował nam fundamenty i ściany pan Turek z Pęgowa a on termin ma wolny dopiero od mniej wiecej lipca. Rozmawialiśmy z nim i wg niego stan O + mury (116m2 +podasze nieużytkowe do zagospodarowania w przyszłości) to kwestia miesiąca. Potem dobra ekipa więźba - 2-3 tygodnie + dachówka 2 tygodnie - ale może się mylę - uświadomcie nas Ci, którzy macie za sobą :roll: Tak więc myslę że spokojnie się wyrobisz. Ale jezeli możesz to rób fundamenty, zawsze będzie łatwiej potem, a przy staraniu się o kredyt masz juz udokumentowany częściowo np. wkład własny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ponawiam zapytanie :D

 

mam wielką prośbę. Szukam konkretnych fachmanów do ogrodzenia. Chciałabym słupki z klinkieru, a reszta zależy od finansów. Zależy mi na kims kto dokładnie potrafi murować z klinkieru.

 

Szukam i szukam i jakoś mi nie idzie!

 

Jeszcze bardzo proszę bardziej doświadczonych o info jakie są koszty takiego ogrodzenia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj WOJTY !

Odpowiadam w zakresie wyceny pokrycia dachu mamy dwie interesujące wyceny ( same dachówki bez akcesoriów ) :

- na RUPP-a SIRIUS - 15900

- na CREATONA - kera pfanne - 17400 ( rabat 42%)

 

co wybrać ?????

 

MARPA

 

 

a ja powiem, ze trudno powiedziec ;)

 

porownaj wycene na caly dach - wlicz wszystkie gasiory, dachowki krawedziowe, wentylacyjne itp no i popatrz na kolor.

 

Nie wiem jaka dachwke wybralas, jesli Harmonie to nie musisz sie bac ze czai sie jakas podpierdulka ;) - wbrew temu co konkurencja bedzie sugerowac nie jest to trefny towar - wszystkie dachowki w jednym kolorze (przynajmniej jak narazie nie zobaczylam roznicy).

O Ruppie jedynie krazy opinia ze dachowki na paletach maja inne odcienie - u moich znajomych to sie sprawdzilo - widac to zwlaszcza na poczatku, gdy dachowka jest czysta - ale tez mozna powiedzec ze ich dekarze dali ciala bo powinni pomieszac dachowki z roznych palet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...