Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

WROCŁAW NA POŁUDNIE DUŻA MAPA INNACZEJ

zainteresowanym prześlę link do dużej rozdzielczości

pozdrawiam JZ

 

http://img442.imageshack.us/img442/7830/zzzwrociii9uz.th.jpg

 

 

Też chętnie proszę.

 

witam oto odnośnik do dużej rozdzielczości

pozdrawiam janzar

 

 

 

http://www.breslau-wroclaw.de/de/breslau/geographic/maps/view.php?map=panoramakarte_1935

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

WROCŁAW NA POŁUDNIE DUŻA MAPA INNACZEJ

zainteresowanym prześlę link do dużej rozdzielczości

pozdrawiam JZ

 

http://img442.imageshack.us/img442/7830/zzzwrociii9uz.th.jpg

 

dla mnie również :-) ...chyba widać tam "moje" górki...czyli Sokoliki :-)

 

ok po wielu namowach udostepnię publicznie link do ciekawej mapy okolic Wroclawia a nawet od Nysy po Jelenią Górę z 1935 roku

naszych domów napewno tam nie znajdziemy

pozdrawiam janzar

 

http://www.breslau-wroclaw.de/de/breslau/geographic/maps/view.php?map=panoramakarte_1935

 

świetna ta mapa! dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moi mili - staliśmy się właścicielami działki !!!!!!!!!!!!!!!!!! Wielki dzień dzisiaj. Kupiliśmy od gminy Żórawina działkę w Mnichowicach 811 m2. http://www.bip.zorawina.pl/file4webcm/1268/GE_Mnichowice.jpg Działka nr 174/14.

Teraz będę się dokształcał na okoliczność zdobywania mediów.

Budowa poczeka na pewno minimum do 2007.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trabi - gratulki! :D

 

A po ile kupiliscie dzialke - jesli to nie tajemnica.

 

Z czasow szukania dzialki pamietam ze ceny dzialek w Zorawinie szly szybko do gory - w momencie, kiedy jak kupowalam swoja "u was" kosztowala juz 45zl/m - oczywiscie cena wyjsciowa - nie wiem czy mozna bylo cos wyragowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narcyza - dobra i niedroga w porównaniu z Wrocławiem firma robiąca szamba jest w Sobótce. Za 9 m3 z całym wykonaniem (wykop, podłączenie, odpowietrzenie z kominkiem) zawołali 3500zł (z transportem), podczas gdy wrocławskia firma 4200. Niestety, zapodziałam gdzieś telefon! :oops: Będę szukać!

Macie może namiary na jakąś tanią a dobrą firmę od drewnianych schodów? Jak na razie wyceny nie schodzą mi niżej niż 10 000 zł. :( (firma Mera z Lewina Brzeskiego i Pans z Sobótki). Nie wiem może się nie da niżej za 17 stopni schodów ażurowych z zabudową niedużej antresoli (poręcz i tralki)... Strasznie mi się te schody z Mera podobają (Panas też ma ładne, nie powiem), ale jak tak wszystko będzie po 10 tysiączków to mi się zaraz forsa skończy...

P.S. Kuchnia też mi, qurcze, 10 000 wychodzi...

P.S. Ładne te dzieci! Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie?!!! :o

Nie wybieram bóg-wie-jakich projektów schodów ani kuchni. Wszystko proste, bez udziwnień, drewno bukowe a zatem jedno z tańszych (za to mi się najbardziej podoba! :D ), schody azurowe, zabiegowe, chyba z 17 stopnic wychodzi). W kuchni jedyne 'szaleństwo' to 'słupek' z piekarnikiem i jedna (słownie:jedna!) szafka z szufladami teleskopowymi (czy jakoś tak)! Reszta to zwykłe półki i drzwiczki. No może jeszcze szafki górne z przeszkleniem otwierane do góry- ale to chyba przy tych szafkach standard!

Ja myślałam, że mi tu sypniecie adresami tańszych ofert a tu słyszę,

że to ja mam te tanie adresy! :wink: :o

A jednak udało się znaleźć tańszą ofertę na co niż te straszne 40 000! Może i tu się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narcyza - dobra i niedroga w porównaniu z Wrocławiem firma robiąca szamba jest w Sobótce. Za 9 m3 z całym wykonaniem (wykop, podłączenie, odpowietrzenie z kominkiem) zawołali 3500zł (z transportem), podczas gdy wrocławskia firma 4200. Niestety, zapodziałam gdzieś telefon! :oops: Będę szukać!

Marzenka bardzo Ci dziękuje za informacje :lol: , na pewno sprawdzę ich ofertę bo wydaje mi sie dość atrakcyjna, a może mi sie uda jeszcze coś utargować bo mam własny transport i możliwości założenia we własnym zakresie.

A jeśli chodzi o kuchnie to może warto sprawdzić jeszcze tutaj - wykonanie moge polecic bo widziałam niejedną kuchnie przez nich robioną i były Ok

 

http://www.meblestrzelin.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzanna - wejdź na http://www.schody-wir.pl/indexpl.html. Właściciel Władysław Majoch - co prawda gaduła ale zna się na swoim fachu. Nam robił zabiegowe schody 17 stopni (z czego tylko 4 ażurowe) z egzotycznego badi, do tego 2 progi balkonowe, i kilka innych drobiazgów i wziął za to 12 tys. Od sąsiadów za podobne schody z jesionu chyba 8 tys. skasował.

Jak wejdziesz na jego stronę to w galerii schodów te ze ścianą rudo-czerwoną są nasze.

Możesz powiedzieć, że masz kontakt od Michała, u którego robił we Wrocławiu schody z badi. Napisz na priv jak będziesz miała wycenę.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, kuchnie robiłem już dwukrotnie w firmie Meblux 7 - właścicielem jest Grzegorz Dobiński - nie mam już jego numeru, ale zadzwoń do Hali Strzegomskiej i poproś na centrali o połączenie z Mebluksem.

Jeśli weźmiesz meble bez dodatków typu uchwyty, halogeny, listwy itd, które można samemu kupić w hurtowniach, to cena powinna być interesująca. Na tych elementach wykonancy kasują po 200-300% narzutu.

Jeśli będziesz szukała hurtowni akcesoriów meblowych to pisz na priv.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trabi- kuchnię (a właściwie wycenę) to ja mam właśnie z Mebluxa7! :D Robili mi swego czasu meble do pokoju i jestem zadowolona. Biuro jesto ode mnie o rzut beretem (właśnie na owej Hali Strzegomskiej) i już jestem właściwie z nimi 'po słowie' :wink: a to dlatego, że mają przecudowną kuchnię z okleiny 'brzoza syberyjskia'. Jak ją ujrzałam parę miesięcy temu, to wiedziałam, że ta albo żadna! Cena mnie trochę powaliła, ale trochę podbijają ją 'dodatki' np. reling itp. Najwyżej zrezygnuję z tej szafki z szufladami (1000zł mniej! :D )

Co do schodów to akurat szukając w necie natrafiłam na schody Wira i już do niego napisałam maila prosząc o wycenę. Trochę się pospieszyłam, ale jak się odezwie to się na Ciebie powołam!

Narcyza- telefon chyba definitywnie zapodziałam :oops: ale w książce telefonicznej jest tylko jedna firma z Sobótki z szambem. Mam nadzieję, że to ta, bo już się z nimi poumawiałam. Firma to Eko-Bud, tel. (071) 788 90 18. "Twoją' kuchnię też sprawdzę a co mi szkodzi, chociaż 'choruję' na kuchnię z Mebluxa.

martadb - dzięki za namiary na schody Już tam napisałam zapytanie!

Wszystkim dziękuję za szybką reakcję na moje 'zmartwienia'. Super jest ta nasza grupa! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzanna - jeśli nie musisz, to nie kupuj dodatków i zamontuj je we własnym zakresie. Jeśli nie masz na to czasu albo zacięcia to podczas montażu mebli (jeśli to będzie Meblux) dogadaj się z monterem (MARCIN średniego wzrostu blondyn - mówią na niego Michaś) a on za kilka dyszek przyjdzie popołudniu albo w weekend i fachowo wszystko pomontuje.

 

Przy kalkulacji nie wspominaj, że nie będzie dodatków, tylko poproś o kalkulację z wyodrębnioną ceną mebli, blatu i dodatków.

Ja kupiłem u nich uchwyty masywne z nierdzewki "drapanej" i ze względu na kosmicznie wysoką cenę mebli (fronty drewniane) opuścili mi z 20 na 15 PLN za sztukę. W hurtowni na Sikorskiego identyczne kosztuję 7,50 PLN.

 

Mimo to i 4 lata temu i przed dwoma laty zrobili dobrą robotę za rozsądną cenę. Co ważne - nieźle doradzają i dotrzymują terminu.

Jak mi ten nasz dom w końcu zakwitnie to też będę się do nich zwracał o wycenę kuchni. Kto wie może w ciągu 10 lat zrobią dla mnie 3 kuchnie :) ????

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...