Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam :-)

chciałam powiedziec że reprezentowałam naszą grupę na sobotnim zjeździe forum muratora w stolicy :-) było super !

a teraz sie przyznać - kto jeszcze był?? znalazłam 2 chorągiewki wbite w Brzeg Dolny :lol:

 

Opowiesz nam cos więcej ? :) Kto był ? Czy było tak jak na wczesniejszych zlotach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :-)

chciałam powiedziec że reprezentowałam naszą grupę na sobotnim zjeździe forum muratora w stolicy :-) było super !

a teraz sie przyznać - kto jeszcze był?? znalazłam 2 chorągiewki wbite w Brzeg Dolny :lol:

Opowiesz nam cos więcej ? :) Kto był ? Czy było tak jak na wczesniejszych zlotach ?

 

jedzenie było lepsze :wink: pyszne oscypki pieczone i pierogi z kapustą..... i różne różności :-)

 

zespół przygrywający - chyba ten sam był, redakcja też ta sama :wink:

 

ogólnie osób chyba było mniej niz na I zlocie - na II nie byłam więc nie mam porównania :(

 

było mnóstwo osób które już znałam - Agacka, tola, Maluszek, maksiu, Kasiorek, Edzia, Tomek1950, joskul, Jezier

 

poznalam nowe osoby - Rydza, zielonookę, długiego, Małego, Martkę, Whispera i jego Luśkę, ew-kę,

 

wszystkich pewnie nie dam rady wymienić....

 

atmosfera wesolutka, miło i przyjemnie, uśmiałam sie nieźle....już nie moge doczekać się następnego spotkania :lol:

 

jest juz kilka zdjęć wrzuconych - za niedługo jeszcze maksiu ma coś dołożyć....

 

i to tyle w skrócie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :-)

chciałam powiedziec że reprezentowałam naszą grupę na sobotnim zjeździe forum muratora w stolicy :-) było super !

a teraz sie przyznać - kto jeszcze był?? znalazłam 2 chorągiewki wbite w Brzeg Dolny :lol:

Opowiesz nam cos więcej ? :) Kto był ? Czy było tak jak na wczesniejszych zlotach ?

 

jedzenie było lepsze :wink: pyszne oscypki pieczone i pierogi z kapustą..... i różne różności :-)

 

zespół przygrywający - chyba ten sam był, redakcja też ta sama :wink:

 

ogólnie osób chyba było mniej niz na I zlocie - na II nie byłam więc nie mam porównania :(

 

było mnóstwo osób które już znałam - Agacka, tola, Maluszek, maksiu, Kasiorek, Edzia, Tomek1950, joskul, Jezier

 

poznalam nowe osoby - Rydza, zielonookę, długiego, Małego, Martkę, Whispera i jego Luśkę, ew-kę,

 

wszystkich pewnie nie dam rady wymienić....

 

atmosfera wesolutka, miło i przyjemnie, uśmiałam sie nieźle....już nie moge doczekać się następnego spotkania :lol:

 

jest juz kilka zdjęć wrzuconych - za niedługo jeszcze maksiu ma coś dołożyć....

 

i to tyle w skrócie :-)

 

Hej hej a moze tak wroclawski zlot zrobic) bo wiadomo do stolicy to nie wszyscy mogli jechac ... :-)

pzodrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety nie dojechalam :( . Ostanio pracowalam po 14h/dobe i w piatek przeszlam maly kryzys. Poza tym blol glowy i perspektywa jazdy moim malym autkiem nie dodawaly mi sily :/.

Mam nadzieje, ze za rok wrescie sprawie sobie lepsze autko i bede pracowlala jak czlowiek, max po 10h :/.

 

Ale naprawde zalowalam ze nie moglam byc na zlocie. Rok temu bylo suuper - naprawde jest warto tam sie przejechac!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)

 

 

Kubaaa, ale tutaj przesadziles, piszac ze nie bylo o przestawicielach Creatona ;)- co druga strone piszemy o dachowkach Creatona.

to proszę o wybaczenie !!!!

 

ale to wina braku lepszych narzędzi do wyszukiwania na forum :evil: mi chodzilo o to zebys sie cofnal kilka stron, a nie przeszukiwal cale forum, albo czesciej zagladal na nasza grupe ;)

 

Konstrukcja podlogi to typowka :). Niektorzy daja oczywicie (czesto pod wplywem handlowcow w betoniarniach) B15, albo beton z rozproszonym zbrojeniem, ale to przesada bo chudzik to podbudowa, a nie plyta nosna.

 

jasne chudy to podbudowa ale co jest wtedy płytą nośną - ta wylewka zbrojona na styropianie ????

 

jaka plyta nośna - to nie plyta stropowa, przeciez nie jest do niczego zamocowana. I o ile dobrze jest zageszczone podloze pod betonem to nie trzeba sie niczego bac. To troche tak jak z podbudowa pod droga - też jej sie nie zbroi, a dzialaja na nia o wiele wieksze obciazenia i do tego dynamiczne. Daltego zadbaj zeby ci robotnicy dobrze zagescili piasek. U mnie troche skaszanili, dlatego chudziak wylany byl dopiero tuż przed wylawaniem betonu na strop. Murarze troche marudzili bo musieli chodzic po piachu, ale za to sie bardziej zagescil. A tak w ogole to na parterze poprostu nie ma plyty nosnej, o ole nie budujesz piwnicy

 

 

bo ja nie mam zaufania do "ostatecznego" zagęszczenia gruntu pod podłogę - wydaje mi się że podkład zawsze jeszcze troche siądzie i ten chudy będzie wisiał w powietrzu

 

Kuba Wilkoński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich Witam i od razu pytam

Jakiej grubości płyty GK stosuje sie do podwieszanych sufitów 12,5mm czy 9,5mm .Mój wykonawca namawia mnie na 9,5 mm /wiem że sa droższe/ z tego względu że sufit ma sporą powierzchnię bo około 50 m2 - poprostu lżejsza konstrukcja. Znowu na stronach producentów płyt wszędzie mówia o 12,5mm.Jakie sa wasze doświadczenia z tym związane??

 

dzięki

pozdrawiam

S-s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlad na pewno siedzie i zazbrojenie "plyty" ci w tym nie pomoze. Chodzi tylko o to zeby wszytko osiadlo w miare rownomiernie.

 

A tak w ogole to na co mialaby byc zbrojony ten beton na ugielcie, scianianie, docisk? :roll:

 

Z uporem maniaka bede powtarzac ze pod droga też jest "tylko" podbudowa - niezbrojona i przejezdza przez to TIR (obc. dynamiczne) i wszystko gra o ile nie dzieje sie to w Polsce ;) ale to juz inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlad na pewno siedzie i zazbrojenie "plyty" ci w tym nie pomoze. Chodzi tylko o to zeby wszytko osiadlo w miare rownomiernie.

 

A tak w ogole to na co mialaby byc zbrojony ten beton na ugielcie, scianianie, docisk? :roll:

 

Z uporem maniaka bede powtarzac ze pod droga też jest "tylko" podbudowa - niezbrojona i przejezdza przez to TIR (obc. dynamiczne) i wszystko gra o ile nie dzieje sie to w Polsce ;) ale to juz inna bajka

 

płytę "zazbraja" się przeciwskurczowo czyli po to żeby nie pękała i fak nie pomaga to przeciw osiadaniu.

 

nie martw się o to że ci płyta siądzie - siądzie eto ci posadzka jak walniesz 10 cm styropianu :lol: :lol: :lol:

nie ma szans nawet 1 cm jeśli masz duże punktowe obciążenie - wystarczy regał z książkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

co do okien to też mam niezły mętlik w głowie. Krysiak jako jedyny chce w moim fiksie 200x230 zrobić poprzeczkę :o a ja bardzo nie chcę dzielenia tego okna i pierwszy raz spotkałam się z taką uwagą. Fakt jest taki, że każdy producent mówi co innego i zwariować można.

 

Co do kredytu to jutro idziemy do Open Finance na Odrzańską w celu rozpoznania. Był ktoś u nich?

Cały czas jestem przekonana do CHF ale mam nadzieję, że gdy będziemy podpisywać umowę to kurs będzie wyższy :-) pożyjemy i zobaczymy..

 

pozdrawiam

 

 

Ja bylam tam w poniedzialek no i dostalam wlasnie tak jak pisalam kredyt w CHF z oprocentowaniem 2,11.. boje sie brac w CHF ale pomyslalam ze jak rozbije na transze to moze tylko teraz strace a jak frank podskoczy do nastepnej transzy to wszystko jakos sie wyrowna...

mam nadzieje ze nie poleci jeszczxe bardziej w dol..

pozdrawiam flowercia

Czesc wszystkim,

ja bralem w kredyt przez Opena w zeszłym roku. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich Witam i od razu pytam

Jakiej grubości płyty GK stosuje sie do podwieszanych sufitów 12,5mm czy 9,5mm .Mój wykonawca namawia mnie na 9,5 mm /wiem że sa droższe/ z tego względu że sufit ma sporą powierzchnię bo około 50 m2 - poprostu lżejsza konstrukcja. Znowu na stronach producentów płyt wszędzie mówia o 12,5mm.Jakie sa wasze doświadczenia z tym związane??

 

dzięki

pozdrawiam

S-s

 

Gdy jeszcze studiowałem jeździłem do zachodnich sąsiadow na wakacyjne prace własnie przy regipsach. Położyłem kilka hektórów tych płyt, na sufit zawsze były 12,5 mm (czasami nawet 2 warstwy). Ale to tylko moje doświadczenia, nie wiem co na to obliczenia, dokumentacja, zalecenia systemu itd. W swoim obecnym mieszkanku tez zrobłem z 12 no i w domu tez tak zrobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam pomocy. W maju chcę startować z budową w Śliwicach za kiełczowem i pilnie poszukuję kierownika budowy lub inspektora nadzoru. Kogoś fachowego i naprawdę dobrego. Jeśłi możecie podsunąc namiar na kogoś będę wdzieczny.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...