Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wieczornie! :D

 

Wielkie dzieki za "przesyłki" :) - super, systemaycznie postaram sie to teraz umieszczac na stronie.

 

Dzisiaj prawde piszac jestem niezle padnieta po prawie 11 godzinach pracy ( w tym 6-godzinnej narada, grrrrrrr) i mialam nawet zamiar dzisiaj nie dotykac stronki, ale chyba sie skusze na kilka klikniec ;)

 

Dobra nie bede za duzo gadac i zabieram sie do pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczornie! :D

 

Wielkie dzieki za "przesyłki" :) - super, systemaycznie postaram sie to teraz umieszczac na stronie.

 

Dzisiaj prawde piszac jestem niezle padnieta po prawie 11 godzinach pracy ( w tym 6-godzinnej narada, grrrrrrr) i mialam nawet zamiar dzisiaj nie dotykac stronki, ale chyba sie skusze na kilka klikniec ;)

 

Dobra nie bede za duzo gadac i zabieram sie do pracy ;)

 

 

hej hej ja tez moge wesprzec tworzenie stronki) jak nie bedziesz miala sily i czasu ... jestem informatyczka i czasami tworze stronki np dla Tesciowej : a co pochwale sie http://www.stolowe.pl :-)

flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczornie! :D

 

Wielkie dzieki za "przesyłki" :) - super, systemaycznie postaram sie to teraz umieszczac na stronie.

 

Dzisiaj prawde piszac jestem niezle padnieta po prawie 11 godzinach pracy ( w tym 6-godzinnej narada, grrrrrrr) i mialam nawet zamiar dzisiaj nie dotykac stronki, ale chyba sie skusze na kilka klikniec ;)

 

Dobra nie bede za duzo gadac i zabieram sie do pracy ;)

 

 

hej hej ja tez moge wesprzec tworzenie stronki) jak nie bedziesz miala sily i czasu ... jestem informatyczka i czasami tworze stronki np dla Tesciowej : a co pochwale sie http://www.stolowe.pl :-)

flowercia

Witam porannie!

 

flowera - spoko, narazie daje rade, prawde mowiac troche sie w to wkrecilam - wracam z pracy i rzucma sie do kompka ;) Moze trzeba bylo inne studia konczyc :roll: :wink: Ale bede cie trzymac za slowo i jakopadne z sil to przekaze ci paleczke ;)

 

dodalam wczoraj "poradnik" - znajdziecie tam pliki do pobrania i adresy urzedów. W tym miejscu serdeczene podziekowania dla naszych wspanialych dziewczyn- za pliki!!!!

 

Narazie jeszcze wszystko takie niedopracowane, ale chcialam to jak najszybciej wrzucic na strone, zeby mozena bylo juz korzystac.

 

Jesli macie jescze jakies pomysly, co moznaby umiescic na stronce to piszcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie budowniczy;)

Stworzyłem wczoraj listę co trzeba dać do Starostwa powiatowego żeby zdobyć pozwolenie na budowę tylko nie wiem gdzie to przesłać.

 

 

przeslij do mnie grupa_wroclawska(wytnij)@poczta.onet.pl

 

 

ten sam adres jest tez w stopce na stronie (kliknij w wojtow@) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell i Art-p - dostalam wszystkie pliki - dzieki :)

 

Art-p - wstepnie przegladnelam twoje wypociny - super - na pewno umieszcze, nie wiem tylko czy dac to jako plik, czy po poprostu jako tekst.

 

Widze, ze cos nie moge wejsc na niektore pliki - hmm, w domku moglam - musze to jeszcze potestowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell i Art-p - dostalam wszystkie pliki - dzieki :)

 

Art-p - wstepnie przegladnelam twoje wypociny - super - na pewno umieszcze, nie wiem tylko czy dac to jako plik, czy po poprostu jako tekst.

 

Widze, ze cos nie moge wejsc na niektore pliki - hmm, w domku moglam - musze to jeszcze potestowac ;)

 

Hej hej a czy plik ode mnie doszedł? wysylalam na adres grupy wrocłąwskiej

flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, wszytkim z grupy Wrocławskiej, zajrzałam na chwilkę aby sie popytać czy macie namiary na speca od wiercenia studni, może po sąsiedzku chciałoby mu się przyjechac w lubuskie- i powiercic u mnie. na moim terenie jest spec az za 250zł/mb plus osprzet. to studnia zamknie sie w granicach 8000,0 ! Troche duzo.

Wodę na działce potrzebuję do budowy i do dalszego życia. Pilne.

Z góry dziekuję za każdą odpowiedź.

Barbara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell i Art-p - dostalam wszystkie pliki - dzieki :)

 

Art-p - wstepnie przegladnelam twoje wypociny - super - na pewno umieszcze, nie wiem tylko czy dac to jako plik, czy po poprostu jako tekst.

 

Widze, ze cos nie moge wejsc na niektore pliki - hmm, w domku moglam - musze to jeszcze potestowac ;)

 

Hej hej a czy plik ode mnie doszedł? wysylalam na adres grupy wrocłąwskiej

flowercia

 

Pewnie, ze dostalam!! :D - Dzieki!!

 

Widze, ze przy takim tempie dostawania nowych plikow i umieszczania ich na stronie bede musiala, jak najszybciej znalezc nowy serwer, bo 9MB na dlugo nam nie starczy :/

 

Od kilku dni probuje zalogowac sie na ovh.org ale caly czas mnie wyrzuca i nie moge sie zalogowac :evil:

 

A mzoe znacie jeszcze inne darmowe serwery?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Ja jeszcze się nie nadaję do klubu budujšcego - raczej do klubu kupujšcego działkę. :-?

 

Ale niedługo spodziewam się stawić czoła również budowie.

 

No tyle, że nie we Wrocławiu, a pod Wrocławiem (prawdopodobnie Wilkszyn, choć jest możliwe, że jednak Wrocław - np. Mokre).

 

Jak na razie trochę czytam, pytam w innych forach, ale jedno mnie martwi. Strasznie pusto jest w dziale, w którym miano polecać różne ekipy budujšce, remontowe, różnych fachowców, architektów itd. Ja będę musiał praktycznie każdego szukać: od geologa, geodety, architekta (+ projekt) przez typowych budowlańców, aż po wykończeniowców. Czy w tym dziale też można liczyć na rady, linki, telefony?

 

Czy jest możliwy taki plan, że w tym roku załatwia, wszelkie formalnoœci (zakup, w tym Ag. Rynku Rolnego, projekty, odwierty, pozwolenia, umowy) oraz fundament + piwnica (o ile się uda). A w 2007 wczesnš wiosnš wystartować i zakończyć budowę w 2007. Czy to w ogóle możliwe?

 

Pozdrowienia dla wszystkich znawców tematów wszelkich, ale przede wszystkim dla innych małych żuczków porywajšcych się - jak ja - z motykš na księżyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Ja jeszcze się nie nadaję do klubu budujšcego - raczej do klubu kupujšcego działkę. :-?

 

Ale niedługo spodziewam się stawić czoła również budowie.

 

No tyle, że nie we Wrocławiu, a pod Wrocławiem (prawdopodobnie Wilkszyn, choć jest możliwe, że jednak Wrocław - np. Mokre).

 

Jak na razie trochę czytam, pytam w innych forach, ale jedno mnie martwi. Strasznie pusto jest w dziale, w którym miano polecać różne ekipy budujšce, remontowe, różnych fachowców, architektów itd. Ja będę musiał praktycznie każdego szukać: od geologa, geodety, architekta (+ projekt) przez typowych budowlańców, aż po wykończeniowców. Czy w tym dziale też można liczyć na rady, linki, telefony?

 

Czy jest możliwy taki plan, że w tym roku załatwia, wszelkie formalnoœci (zakup, w tym Ag. Rynku Rolnego, projekty, odwierty, pozwolenia, umowy) oraz fundament + piwnica (o ile się uda). A w 2007 wczesnš wiosnš wystartować i zakończyć budowę w 2007. Czy to w ogóle możliwe?

 

Pozdrowienia dla wszystkich znawców tematów wszelkich, ale przede wszystkim dla innych małych żuczków porywajšcych się - jak ja - z motykš na księżyc...

Witaj w Grupie:)

Jeżeli chodzi o namiary na różnych fachowców, to trafiłeś właśnie na gorący temat:) Tworzymy właśnie wspólnymi siłami, przy zaangażowaniu wielu osób, szczególnie Wojty:) stronkę naszej grupy z Niezbędnikiem Inwestora- zajrzyj na stopkę w którymś z jej postów i wejdź - a tam znajdziesz różności: od namiarów na instytucje wydające niezbędne papierki, po kontakty do misiów specjalności różnych a także pliki pomocne w wyprawie na księżyc z motyką :lol: . Nie będziesz sam w wyszukiwaniu. Jeżeli chodzi o formalności: jak się sprężysz zakupem działki to potem:

1. warunki przyłączy- min. miesiąc w każdej instytucji (energia, gaz, woda) - jednocześnie :).

2. Jeżeli będzie Plan Zagospodarowania Przestrzennego obejmujący działkę to super - wyciąg z niego i już, jeżeli będziesz występować o warunki zagospodarowania - zależy od gminy (od min. 3 miesięcy poza Wrocławiem do ok. min. 8 we Wrocławiu) - składaj jak najszybciej, bo bez tego nie za bardzo jak kupić projekt, bo nie wiesz co będziesz mógł postawić.

3. Po papierkach projekt+adaptacja - licz min. 1 miesiąc

4. Złożenie wniosku o pozwolenie na budowę - średnio 1 miesiąc (poza Wrocławiem szybciej) - zależy od starostwa.

5. W międzyczasie umowa z energią - średnio 4-5 miesięcy na postawienie skrzynki i podłączenie prądu, gaz - ok. 34 tygodnie przed planowanym wprowadzeniem, woda - jeżeli będziesz budował odcinek sieci wodociągowej - razem z pozwoleniem na budowę (wymagane osobno dla tej inwestycji) razem z uzgodnieniami środowiskowymi - min. 3 miesiące - potem wykonanie.

Teraz popatrz w kalendarz i zobacz gdzie jesteś :-). I nie załamuj rąk - wszyscy przez to przechodzimy lub przechodziliśmy :). Ja właśnie w piątek kupiłam projekt, bo w tygodniu dostałam wszystkie papiery :).

Pozdrawiam serdecznie

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowerko - byliśmy wczoraj po południu na targach i mam również pozytywne odczucia :) - znaleźliśmy firmę od POŚ - zna ktoś Centrum Małych Oczyszczalni z Karmelkowej? , będzie rekuperator w rekuperatory.pl :), mamy namiary na chętne hurtownie - zobaczymy jak wycenią różne rzeczy, okna też ciekawe. Ogólnie całkiem nieźle.

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o namiary na różnych fachowców, to trafiłeś właśnie na gorący temat:) Tworzymy właśnie wspólnymi siłami, przy zaangażowaniu wielu osób, szczególnie Wojty:) stronkę naszej grupy z Niezbędnikiem Inwestora

 

Wielkie dzięki za stronkę. Już tam zaglšdałem i pewnie będę nie raz. Życzę wytrwałoœci w dalszym tworzeniu.

 

jak się sprężysz zakupem działki

 

Tego też się boję... że czegoœ nie przyuważę i budowa za 10 lat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hip Hip Hurra!!!

 

Wróciłam do cywlizacji!!!. Raczej nie dam rady nagdonić zaległości od swojej ostatniej bytności na Forum. Ale teraz już będe na biężąco.

 

Po pierwsze od 20.12.2005 - mieszkamy w naszym DOMKU - czuję się jakbym tu mieszkała od zawsze jest tak fajnie.

 

Po drugie prawie od tego samego momentu przebywam na L4 - w związku z tym zostałam odcięta od netu służbowego - a na naszej sielskiej wsi aż do teraz nie mieliśmy łączności stąd moja baaardzo długa nieobecność.

 

Po trzecie - skąd L4?? Bo czekamy na dzidziusia :lol: i muszę bardzo na siebie uważać bo mamy za sobą złe doświadczenia z poprzedniego razu.

 

Tak więc lepiej byc nie może - odpoczywam, cieszę sie domkiem, ciągle upiększam i zagospodarowuję, spędzam czas z pierworodnym i czekam na dziewczynkę - na 90% dziewczynkę.

 

Mamy trochę zdjęć domku więc jak tylko uda nam sie załozyć jakis album albo stronkę od razu się pochwalę.

 

Tymczasem serdecznie wszystkich pozdrawiam - juz mi naprawdą bardzo Was brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...