Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy ktoś z was rozważał kawałek klimy w domu ?

 

Witaj.

Ja już rozważałem klimę na naszym poddaszu gdzie obecnie mieszkamy. Bardzo fajny gadżet zwłaszcza na poddaszach w lecie. Na nowym poddaszu też taką możliwość rozważam, zastanawiam się tylko gdzie wywalić ten okropny skraplacz. Jeśli już montować to tylko splita a nie jakieś tam stojące dmuchawki.

Kanałówka raczej jest przydroga chociaż najlepiej funkcjonuje.

a czy skraplacz trzeba wywalić na zewnątrz czy może być np na strychu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na zewnątrz. Chyba, że planujesz saunę na strychu. :lol:

Są też takie które można wmurować ale to też tylko półśrodek. I tak szpecą elewację. :-?

Za oknem gdzie teraz mieszkam byłoby mi wszystko jedno, na Idalii jednak za nic mi to nie pasuje. Można też zrobić taki schodek na dachu jak dla kominiarza ale to też nie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was rozważał kawałek klimy w domu ?

 

My sie zastanawiamy nad "chlodzeniem podlogowka" - latem zamiast cieplej wody bedzie plynac chlodniejsza. Wszystko to byloby konsekwencja pompy ciepla. Ten gadzet kosztuje chyba 1000-2000 zl (nie pamietam ile dokladnie, bo mam to w ogolenej wycenie). Pradu tez podobno bardzo malo ciagnie, tyle co mala pomka obiegowa, ktora przepompowuje glikol z ziemi do bufora, w ktorym ochladzana jest woda dla CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do roślinek - yemiołka kupowała chyba w jakiejś szkółce w Kątach, ale największy wybór i dobrze opisane (przynajmniej byliny) są przy Ogrodzie Botanicznym. Lubię tam chodzić i chociaż się poprzyglądać jak coś wygląda ;-)

 

pozdrawiam, rówież wiosennie

hej hej

ano kupowała w Kątach na Okrzei i już się nie może doczekać tegorocznych zakupów....

poza tym warto zajrzeć na Grabiszyńskiej, naprzeciw cmentarza, dużo dużych kopalnych 8) i nie tylko

 

pozdrówka dla wszystkich! pięknie się w końcu zrobiło, no njjje? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

zwracam się do doświadczonych z prośbą o polecenie lakieru do parkietu dębowego. Zależy mi na wytrzymałości i nieścieralności - jakich używaliście?.

Nawiasem mówiąc w końcu udało mi się znaleść parkieciarza aż z Kielc bo okoliczni tylko przekładali terminy - jak się sprawdzi chętnie podam namiary. Swoją drogą to ten remont mi się wlecze i wlecze jakoś nie mam szczęścia do wykonawców.

Jeśli chodzi o lakier to zastanawiam się nad Henkelem PP 60 ale nic nie mogłam wyczytać na jego temat na forum.

A i nie zawracałabym głowy ale nie mogłam tego tu znaleść, ani na stronie www.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was rozważał kawałek klimy w domu ?

 

Czesc my wlasnie bedziemy cos kombinowac z nasza przyszla pompa ciepla albo glebowym wymiennikiem ciepla) bo raczej nie chcemy takiej normalnej klimy... potem jakies przeziebienia alergie... chcemy aby dom byl jakos schlodzony naturalnie)

pozdrawiam flowercia

---------------------------

rozbieranie zamiast budowanie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty&M a możesz podać namiary na ekipe? Jest ona wpisana na stronie wrocławskiej

 

U nas murowała ekipa Waldemara Niebrzydowskiego jest liście wykonawców.

 

U nas muruje ekipa Leszka Świrada z Chrząstawy Wielkiej generalnie ludzie z okolic bardzo go polecaja my sami nie wiemy jeszcze czy polecac czy nie.., generalnie nasza scianke fundamentowa wybudowali rowniusienko.... ale...

 

Mamy wlasnie klopoty ze scianka fundamentowa... ktora byla murowana w grudniu... nie wiemy. czy w zaprawie w garazu bylo za malo cementu (wina ekipy :-(), czy bloczki byly przemarzniete i zaprawa z nimi nie zwiazala...

 

U nas na budownie wlasnie panuje... demolka -> scianka fundamentowa rozwalona w garazu (przedwczoraj przy podwazeniu bloczka pekla w narozu cala scianka na 1 cm na spoinie w garazu(((( wczoraj ekipa rozbierala sciane w garazu ... a jutro przyjezdza komisja sprawdzic czy jeszcze cos nie trzeba przemurowac, a pewnie wszyskto skonczy sie dodatkowym wiencem na fundamentach dodatkowymi kosztami ((( no i opoznieniem ... a powinnismy wlasnie konczyc sciany zaczynac strop ale coz takie zycie ....

 

pozdrawiam wszsytkich

flowercia :-( :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za namiar na ziemie, ale nie robie sobie nadziei, juz jeden misiek z polnocy mi powiedzial, ze od kiedy Grunwaldzki jest w remoncie, to jeden przejazd wywrotki na poludnie Wroclawia by zajal caly dzien... z Obornik tez nie ma innej sensownej drogi jak tylko przez centrum Wroclawia :(

 

mostem milenijnym to nie jest centrum wrocławia.....ale rozumiem że przez zamknięcie grunwaldzkiego wszystko zakorkowane :-(

...ja od chwili przeniesienia się z pracą poza Wrocław praktycznie nie wiem jak tam z korkami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do roślinek - yemiołka kupowała chyba w jakiejś szkółce w Kątach, ale największy wybór i dobrze opisane (przynajmniej byliny) są przy Ogrodzie Botanicznym. Lubię tam chodzić i chociaż się poprzyglądać jak coś wygląda ;-)

pozdrawiam, rówież wiosennie

hej hej

ano kupowała w Kątach na Okrzei i już się nie może doczekać tegorocznych zakupów....

poza tym warto zajrzeć na Grabiszyńskiej, naprzeciw cmentarza, dużo dużych kopalnych 8) i nie tylko

pozdrówka dla wszystkich! pięknie się w końcu zrobiło, no njjje? 8)

 

witaj,

czyli dobrze pamiętałam ;-)

....czy nam się uda wreszcie spotkać?? w maju - koniecznie ! byle po długim weekendzie, bo wyjeżdżamy...

uściski serdeczne [zielona mordka]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do roślinek - yemiołka kupowała chyba w jakiejś szkółce w Kątach, ale największy wybór i dobrze opisane (przynajmniej byliny) są przy Ogrodzie Botanicznym. Lubię tam chodzić i chociaż się poprzyglądać jak coś wygląda ;-)

pozdrawiam, rówież wiosennie

hej hej

ano kupowała w Kątach na Okrzei i już się nie może doczekać tegorocznych zakupów....

poza tym warto zajrzeć na Grabiszyńskiej, naprzeciw cmentarza, dużo dużych kopalnych 8) i nie tylko

pozdrówka dla wszystkich! pięknie się w końcu zrobiło, no njjje? 8)

 

witaj,

czyli dobrze pamiętałam ;-)

....czy nam się uda wreszcie spotkać?? w maju - koniecznie ! byle po długim weekendzie, bo wyjeżdżamy...

uściski serdeczne [zielona mordka]

z tym wreszcie to najwięcej ma do powiedzenia Hadra :lol: . odbyliśmy jakieś 86234965190200 prób spotkania się w ostatnim kwartale. nieudanych, jasna rzecz... selawi :roll:

ale wiossssna, idzie ku lepszemu, mam nadzieję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się Flowera. Wszystko będzie OK. Nie święci garnki lepią. :wink:

Dzieki serdeczne, troszke jestesmy poddolowani, innym sciany rosna) stropy sie leja... a u nas .... ogolna demolka... :-(, ale lepiej, ze stalo sie to teraz, niz gdyby mialyby sciany pekac potem... i bylby problem

pozdrawiam.. sasiadka zza miedzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz. Chyba, że planujesz saunę na strychu. :lol:

Są też takie które można wmurować ale to też tylko półśrodek. I tak szpecą elewację. :-?

Za oknem gdzie teraz mieszkam byłoby mi wszystko jedno, na Idalii jednak za nic mi to nie pasuje. Można też zrobić taki schodek na dachu jak dla kominiarza ale to też nie rewelacja.

 

rzecz w tym, że na strychu nic nie planuję wystawił bym dodatkowy kominek w dachu jako czerpnię i "juszsz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak dobrze się nie znam na klimatyzacjach żeby stwierdzić czy to wystarczy. Przypuszczam, że nie chodzi tyle o czerpnię tylko o wydmuch ciepłego powietrza.

W mojej starej firmie miałem takiego prezesa co sobie zażyczył klimatyzator stojący do biura. Owszem załatwiłem taki, tylko że pojawił się problem gdzie będzie wydmuchiwane to ciepłe powietrze. :o Biedaczek nie miał nawet okna w biurze. 8) A trochę tego ciepełka musiało wywiewać. 8)

W końcu zrozumiał, że szkłem d.... nie warto sobie podcierać i mogłem wtedy pozamawiać do biur konkretne splity. Testowałem urządzenia Yorka i Linde. Linde były dużo lepsze. Teraz na rynku jest tego już tyle, że nie mam przeglądu.

Aha. Tu gdzie teraz pracuję takie stojące klimatyzatory poprzeceniali o 50%. Z 1000 EUR na 500EUR. I tak nikt tego nie chce kupować. Jak zjadą do 100 EUR to może zapakuję. :wink: Postawię wtedy go w garażu i będę chłodził silnik po przejażdżce. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell napisał

 

Rogoż jest w bok od Kryniczna:-)- zaraz za Szymanowem :-)

 

Pozdrawiam

Dabell

 

Znalazlam Rogoż :lol: faktycznie blisko :lol: przez łąki... przez pola... będziemy z tej samej strony świata -poszukiwane ekip, hurtowni, dowóz materiałów itp.itd. :D

kiedy ruszacie z budową? przed nami dopiero droga przez mękę, czyli papierologia związana z uzbrojeniem działki i wszystkimi pozwoleniami :-? zakup i adaptacja projektu (na szczęście już wybrany z miliona innych :lol: ) A jak to wygląda u ciebie? Działka uzbrojona? Papiery zalatwione? Czy masz może jakieś wieści na temat kanalizacji w naszym rejonie? w tamtym roku gminny geodeta mówil, że są już projekty przyłączenia nas do kanalizacji miejskiej...

Kurde, ale sie rozpisalam :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :D

Nie umiem jeszcze dobrze poruszać sie po forum i odpowiadać z cytatem (nie mówiąc już o wstawianiu zdjęć) :oops: kilkam w znaczek odpowiedz z cytatem ale nie wiem czy jest cytowana automatycznie cała odpowiedź?, czy moge sobie zaznaczyć fragment, czy coś trzeba dodatkowo kliknąć :cry: zaznaczyć :cry: tak zeby bylo to w ramce :cry:

 

Próbowalam odpowiedzieć Dabell ale chciałam zacytować tylko jego wypowiedz więc swoją (cytowaną przez niego )skasowałam i ramka sie nie pojawila :cry: :cry:

Jak ktoś będzie miał chwilkę, to moze mi odpisze na taką głupotkę :oops:

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !

 

Coś pustki na forum starzy bywalcy chyba wszyscy zarobie , same nowe twarze , które dopiero zaczynają .

 

WOJTY , mmarysia co tam u was słychać ??

Rozumię ,że tyle pracy ,że szkoda gadać .

 

Ja muszę się pochwalić ściany gotowe , a po długim weeckendzie jedziemy ze stropem . Byle tak dalej , cieśla i dekarze już czekaja więc na koniec lipca chata będzie w stanie surowym otwartym gotowa .

 

WSZYSTKIM NOWYM POWODZENIA ŻYCZĘ I DUUUUUŻO WYRTWAŁOŚCI

 

pozdrawiam wszystkich cieplutko bo to już wiosna ( a może lato ???) MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomiałam zadać strategicznego pytania : Jakie plany na długi weeckend ? 8)

 

Bo my się luzujemy , tylko jeden dzień chcemy poświęcić na porządki na budowie , no i w planach jest gril na włościach przy chałdzie piachu z fundamentów , wstępne przygotowania już poczynione , zrobiliśmy ławeczkę z dwóch bloczków i deski szalunkowej , warunki komfortowe jak w SOBIESKIM ***** .tuż obok toaleta świeżo otwarta zrobiona z palet i folii budowlanej , wody bieżącej brak ale w zbiornikach ( beczkach) zapasy poczynione , słowiki ćwirkolą , wiaterek wieje , muzyka z radia samochodowego gra , żyć nie umierać .

 

No zapomiałabym o patykach wystruganych do pieczenia kiełbasek nad ogniskiem i o piwku oczywiście .

Ciekawe kto będzie wracał po tym grilu ( ognisku ) do domu ja czy mój mężyk ???? :lol: :lol: :lol:

 

BUZIACZKI DLA WSZYSTKICH POZDRAWIAM MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...