Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Flowerko, tak na szybko wyliczyłam, że przy 4cm styropca (lambda 0,040 i 18cm silki lambda 0,075) masz U=około 0,7 dla przegrody pełnej (przy betonie komórkowym o tej samej grubości i lambdzie 0,17 U=0,45, więc połowa mniej). To takie obliczenia dla orientacji :-) Więc w Twoim przypadku nadproża z Ytonga albo innego betonu komórkowego faktycznie ograniczą mostek termiczny.

Pozdrawiam

Dabell

Witaj Dzieki serdeczne...!!!! wlasnie teraz sie zastanawiamy co zrobic....

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowerko, tak na szybko wyliczyłam, że przy 4cm styropca (lambda 0,040 i 18cm silki lambda 0,075) masz U=około 0,7 dla przegrody pełnej (przy betonie komórkowym o tej samej grubości i lambdzie 0,17 U=0,45, więc połowa mniej). To takie obliczenia dla orientacji :-) Więc w Twoim przypadku nadproża z Ytonga albo innego betonu komórkowego faktycznie ograniczą mostek termiczny.

 

Beton zwykły z kruszywa kamiennego lambda 1,7 , U=0,78 przy powyższych parametrach:-). To tak dla pełnego obrazu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna mi ekipa do struktury, możecie kogoś polecić. Chciałem zdążyć przed latem. Mi już ręce opadły, jedni specjaliści po dokładniejszej inspekcji okazali się nie pamiętać gdzie ostatnio robili elewacje, drudzy po umówieniu się na termin przestali telefon odbierać, trzeci ciąglę mówią za dwa tygodnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna mi ekipa do struktury, możecie kogoś polecić. Chciałem zdążyć przed latem. Mi już ręce opadły, jedni specjaliści po dokładniejszej inspekcji okazali się nie pamiętać gdzie ostatnio robili elewacje, drudzy po umówieniu się na termin przestali telefon odbierać, trzeci ciąglę mówią za dwa tygodnie....

widze, że dalej szukasz ekipy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dawno tu nie zaglądałam i widze nowe nicki. Wszystkich pozdrawiam. Ostatnio strasznie porobiło się z Misiami poprostu ich nie ma albo nie mają czasu. Moja budowa ciągnie się powoli. Czekam na drzwi i schody. Mam fajnego stolarza. Jak u mnie skończy podam namiar.

Widze, że Pan Andrzej robi elektryke. Ciekawe czy będzie miał czas do mnie wrócić :lol: . Wojty, a u Ciebie też?

Wiech ja też bym prosiła namiar na brukarzy. Z czego robią i czy mają swój materiał czy kupowałeś?

Nie moge doczekać się przeprowadzki została mi kuchnia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak moze zauwazyliscie - wyrwalam chwasta ;) - juz go na naszej liscie nie ma.

 

Elektryka bede miala tego samego co Betty&M - znowu mamy wspolnych Misiow ;).

Nie moge jeszcze nic konkretnego powiedziec o nim-spotkalismy sie w niedziele na ostateczna wycene - wtedy dopiero sie spostrzegl, ze to silikaty (wczesniej mocno podkreslalismy ze to silikat ). Cena wyszla nawet nizsza niz napisalam wczesniej - chyba mi sie cos pomylilo :oops: .

Zaczyna w czwartek - rozumiem Betty, ze u ciebie skonczy do srody ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie: http://www.allegro.pl/item102054675_garaz_blaszany_ocynk_montaz_caly_kraj.html , chcemy mniejszy - 2*3 - koszt 1050 lub 1140 (ocynk).

Ceny używanych baraków + transport też oscylują w okolicach 1000 zł minimum :-(

Witaj Dabell! :lol:

Skąd jest ta firma? czy aby transport nie przekroczy ceny baraku? te mniejsze wymiary to na zamówienie?

Przeczytałam twój post odnośnie przewidywanych współczynników przenikalności cieplnej(czy coś w tym stylu :D ) i jestem pod wrażeniem :lol: czy ty zawodowo taką budowlaną matematyka sie zajmujesz? dla mnie to trochę jak czarna magia :o pewnie będę się radzić fachowców i forumowiczów :lol:

ja to jak zwykle masę pytań :lol: :lol:

pozdrawiam!

acha, też mam córeczkę Olę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie: http://www.allegro.pl/item102054675_garaz_blaszany_ocynk_montaz_caly_kraj.html , chcemy mniejszy - 2*3 - koszt 1050 lub 1140 (ocynk).

Ceny używanych baraków + transport też oscylują w okolicach 1000 zł minimum :-(

Witaj Dabell! :lol:

Skąd jest ta firma? czy aby transport nie przekroczy ceny baraku? te mniejsze wymiary to na zamówienie?

Przeczytałam twój post odnośnie przewidywanych współczynników przenikalności cieplnej(czy coś w tym stylu :D ) i jestem pod wrażeniem :lol: czy ty zawodowo taką budowlaną matematyka sie zajmujesz? dla mnie to trochę jak czarna magia :o pewnie będę się radzić fachowców i forumowiczów :lol:

ja to jak zwykle masę pytań :lol: :lol:

pozdrawiam!

acha, też mam córeczkę Olę :lol:

 

Ika

Jeżeli chodzi o barak, to nie ma znaczenia gdzie jest firma, bo oni gratis przywożą i montują na miejscu u klienta te garaże. Czyli cały koszt to cena zakupu. My chcieliśmy trochę mniejszy(2*3) niż standard, czyli 3*5m. Mogą zrobić barak zgodnie z zamówieniem.

 

Jezeli chodzi o cyferki i współczynniki i różne takie :-) to jest to trochę spaczenie zawodowe :lol: - wszystkie decyzje muszę wcześniej przeanalizować i ubrać w liczby :-). Czy to budowlanka, czy inny pies - excel sobie ze wszystkim poradzi :-), a dane tylko trzeba wygrzebać z internetu :-).

 

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś orientuje sie gdzie można kupić dobrą ziemie ogrodowa ? Ivo zapraszam na oględziny tylko daj znać kiedy.Pozdrawiam Wiech

Wiech - ja brałam ostatnio kilka wywrotek spod Szewc tel. 504 83 31 44.

Z oględzinami oczywiście się zapowiem :-)

jakie duze te wywrotki i w jakiej cenie?

13 t - 200PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ivo.Z brukarzami nie mam kłopotow.Zostało im już niewiele do końca,oby tak dalej :wink: Pozdrawiam Wiech

 

A brukarz robi full service, czy tylko układa kostkę, a podłoże trzeba jakoœ samemu przygotować?

 

Czy taki brukarz to jest goœć, który potrafi tylko układać, czy też np. doradzić rodzaj bruku w zależnoœci od funkcji, obcišżeń, opadów, rodzaju gleby itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...